Co bych chtěl v prváku vědět

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Vilda15
Příspěvky: 1
Registrován: 30. říjen 2012, 20:17

Co bych chtěl v prváku vědět

Příspěvek 10. říjen 2018, 22:44

Čau. V září jsem udělal poslední zkoušku a v zimě půjdu ke statnicim. Přesto, že jsem nastupoval před šesti lety, je tohle můj první příspěvek na strojaře. Nejsou v něm odpovědi na testy apod. Je to spíš guidline věcí, který bych udělal jinak, ale z logickejch důvodů (čas plyne jen vpřed) nemůžu. Aby obsah trochu dával smysl, vězte, že jsem člověk, kterej dokázal zkonit naprosto jakoukoliv zkoušku, a to tím spíš, čím větší to byla dávačka. Jinak ale nejsem úplný hovado. Prostě mi jenom fatálně nešly zkoušky, což není ničí vina.

OK. Už jsem se pochválil, pojďme do teho.

1. Naučte se komunikovat
Musel jsem se vylízat z řady průserů. Často stačilo jenom napsat jasnej a srozumitelnej e-mail. Ze zkušenosti mých starších kamarádů vím, že studenti něco podělají a potom píšou zprávy s nejasnou myšlenkou, ze který plyne jenom neurčitej dojem ve smyslu:"Celou dobu jsem na to jebal, ale přece mi nebudeš dělat trable ne?"

2. Nedělejte si resty. Dojedete na to. Maratony deseti zkoušek za léto nejsou pro každýho.

3. Pokud jste na škole čerstvý, asi si myslíte, že nejvíc potkáte prváků, protože jich studuje logicky nejvíc. Omyl pinďouři. Nejvíc potkáte lidí ze třeťáku, poněvadž furt jenom dřepí ve škole a okolí nad nekonečným množství referátů a protokolů. Je to hell, get ready.

4. A tohle platí zvlášť pro Prazaky-snažte se kooperovat. My doplatili na to, že jsme z Prahy, tudíž jsme nikoho neznali např. z kolejí a jenom těžko jsme se kámošili. Já dělal další dvě aktivity na ne úplně špatný úrovni a ve třeťáku jsem začal pracovat. Na ten studentskej komunitní život nebyl čas. Ale byl dost potřeba. Pokud můžete, spolupracujte v nejakejch skupinách a pomožte si. Jak? Nevim. Ale na to přijdete.

5. Choďte na konzultace. A na organizační věci se ptejte tam, kde máte (většinou na studijním). Do světa pouštějte jenom to, co víte na 100%. Jedna paní povídala kraviny.

6. Když jdete na konzultaci, nebo na studijní, nebo někam, vyjadřujte se jako dospělý lidi. A nemyslete si, že jenom vy máte pravdu. Nedojdete s ní pak totiž moc daleko.

7. Přes kreditovej systém nejede vlak. Zejména na konci akademickýho roku. Kdo nemá 40, je v prdeli.

8. Zamyslete se nad tím, co vlastně chcete dělat a tomu se věnujte. Dá se pak asi před sebou samým obhájit, když pro svůj obor trochu zanedbáte něco, co vás nebere. Ale všeobecný základy neojebete.

9. Pokud se s vama setkam během svyho doktorskyho studia a zjistím, že jste absolutně mimo body 1-8, šetřit vás nebudu.

10. Nezapomeňte na život. Ani si nevšimnete, že jste ve spirále, ze který se nemůžete dostat. Všechno je v prdeli a nakonec vám zbyde akorát křeč, problémy s bydlením a po konci toho všeho únava a úvahy ve stylu: "Co teď se životem do prdele?"

Snad vám tyhle moudra trochu pomůžou smysluplně projít studium a neposrat se z toho. A taky věřím, že vám to pomůže minimálně ekvivalentně ve srovnání s poznámkama od Strangera, který z vlastní zkušenosti nedoporučuju. Myslím, že pár lidí na tenhle způsob studia dojelo.

Pevný nervy a hodně štěstí. Štěstí funguje. To je ověřený.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“