Zkušenosti s přestupem mezi obory

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Uživatelský avatar
Foxtrot
Veterán
Veterán
Příspěvky: 15
Registrován: 20. srpen 2015, 18:48

Zkušenosti s přestupem mezi obory

Příspěvek 13. září 2016, 11:43

Tak jsem si řekl, že zde popíšu mé zkušenosti s přestupem ze STR na TZSI. Přestupoval jsem teď v září, když jsem si zapisoval předměty do 2. ročníku.

Všechny zkoušky a předměty z 1. ročníku (včetně alfa úrovní) jsem měl hotové a v KOSu jsem si zapsal volitelně do 2. ročníku taky alfy. Neměl jsem zápis ale ještě uzavřený, protože jsem pořád přemýšlel jaké si zvolit povinně volitelné předměty.

Každopádně jsem zašel na studijní s vyplněnou žádostí o přestup na TZSI. Zkontrolovali mi jestli mám splněné všechny alfa předměty, jestli mám zapsané všechny do alfy do 2. ročníku a jestli nemám nic na druhý zápis. Vše jsem měl v pořádku, tak mi řekli, že to předají Řezníčkovi a ten mě přehodí na TZSI.

Pár dní to trvalo, ale konečně jsem byl na TZSI. Představoval jsem si, že se jen změní v KOSu jeden řádek a všechno bude jako při starém, ale to jsem se dost spletl. Na stránce Studijní výsledky se mi všechny předměty seskupily do semestrů nazvaných A000 a A001. Předchozí seřazení do semestrů podle toho kdy jsem předměty absolvoval bylo pryč. Vzhledem k tomu, že se rozvrh otevírá podle počtu vážených kreditů za minulé semestry podle jakéhosi algoritmu jsem se začal obávat jestli se mi to takhle vůbec správně spočítá. Když jsem byl později na studijním tak mi řekli, že to tam vidí správně, ale stejně pořád nevím co přesně tím mysleli a jestli se mi spočítaly ty vážené kredity správně.

Dál jsem zjistil, že na stránce Přihlášené termíny zápočtů a zkoušek mi všechno zmizelo. Podle KOSu jsem neudělal žádnou zkoušku... Naštěstí jsem měl ve studijních výsledcích ty předměty pořád jako splněné a známky zapsané, takže to pro mě tak hrozné nebylo. Horší to bylo pro kamaráda, který také přestoupil a pořád ještě měl v září dělat nějaké zkoušky. Jemu to taky zmizelo a najednou nevěděl, jestli je pořád na tu zkoušku přihlášený, nebo ne. Nakonec se dozvěděl od jednoho vyučujících, že ho tam pořád vidí zapsaného.

Také se mi na stránce Zápis předmětů dle studijního plánu začalo zobrazovat, že nemám splněný 1. semestr, protože mi chybí předmět Komunikace a jednání s lidmi. Já přitom absolvoval předmět Manažerské dovednosti, takže jsem nechápal co to má znamenat... Musel jsem na studijní, kde mi řekli, že si mám zažádat o vyškrtnutí daného předmětu z důvodu, že už mám splněný ten druhý. Málem jsem zapomněl, pak jsem taky zjistil, že se mi uzavřel zápis, takže jsem musel na studijní, aby mi dopsali povinně volitelný předmět, protože jsem to ještě neměl hotové.

Tohle ale pořád nebylo to nejhorší.

Pak se měl za pár dní otevírat rozvrh. Během otevírání mi nikdy nepřišel žádný email, že mám otevřený rozvrh, ale měl jsem ho otevřený hned od začátku. Jak jsem psal, nemám tušení co ten jejich algoritmus udělal. Byl jsem jen rád, že se mi to vůbec otevřelo. To by se zdálo dobré, ale pak jsem zjistil, že u pár předmětů si nemůžu zapsat paralelky.

Tenhle problém se rozděluje na dvě části. Jedna se týkala všech a druhá jen těch so přestoupili. Všichni měli problém, že se jim u nějakých paralelek nezobrazovalo tlačítko Zápis. Tento problém šel však vyřešit tím, že se do konzole prohlížeče zapsal příkaz, který mělo vykonat chybějící tlačítko. Například javascript:writeSubject('0', '0', '20'); pro zápis cvičení číslo 20. Jednalo se o nějakou chybu zobrazení v KOSu nebo tak něco. Řešil jsem to s Řezníčkem, ten mě poslal za Michalem Plhoňem a v čase psané tohoto příspěvku se to pořád ještě řeší. Každopádně, ti co věděli jak to obejít, tak si paralelky zapsali a ti co to nevěděli, tak měli smůlu.

Druhá část problému se tak snadno obejít nedala. U dvou předmětů mi paralelky nešly zapsat vůbec a psalo mi to "Zápis selhal z důvodu : Paralelka není určena pro Vaší skupinu". To byl docela problém, protože se vše postupně zaplňovalo a já neměl moc času.

Zkusil jsem jít na studijní, aby mi dané paralelky zapsali oni. Tam mi řekli, že mi do rozvrhu nic zapsat nemůžou a že si mám zajít na dané ústavy. Na ústavech nikdo nebyl, tak jsem šel domů a začal psát emaily. Na ty logicky nikdo hned neodpověděl, tak jsem napsal Řezníčkovi jak jsem již psal výše a pak skončil u Michala Plhoňe. Díky němu jsem konečně pochopil kde je chyba, protože to byl první člověk, který to začal nějak aktivněji řešit. Mimo jiné mě odkázal na rozvrháře daných předmětů, kterým jsem napsal, ale to se pak ukázalo zbytečné.

Takže, po vyčerpávajícím zkoumání a chození na studijní jsem konečně zjistil, že po přestupu mezi obory vás systém (KOS) eviduje jako nového studenta a automaticky vás hodí do 1. ročníku. Tím se vysvětlilo všechno. Protože jsem byl defacto nový student, tak předtím Řezníček znovu zapsal všechny splněné předměty do semestru nazvaného A000, zároveň mi také proto zmizely záznamy o splněných zkouškách a protože ten systém není zrovna moc inteligentní tak si usmyslel, že mám splnit Komunikace a jednání s lidmi.

No a paralelky jsem si nemohl zapsat, protože je na některé aplikováno omezení, které způsobuje, že si je můžou zapsat jen studenti 2. ročníku, což jsem kvůli té chybě nebyl. Nakonec jsem znovu skončil na studijním, abych je požádal o změnu ročníku z 1. na 2. Oni mi to změnili a já si konečně mohl zapsat ty zbývající paralelky.


No prostě hrůza...

Uživatelský avatar
Mr.D
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 30
Registrován: 09. září 2016, 09:09

Re: Zkušenosti s přestupem mezi obory

Příspěvek 17. září 2016, 20:50

Stručně řečeno neřešte přestup dokud nemáte vytvořený rozvrh a udělané všechny zkoušky.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“