Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Archiv neaktuálních či jinak přebytečných příspěvků.
Zamčeno
Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Tak jsem si dnes přečetl pokyny k přijímacímu řízení na naší fakultě a zase si vymysleli něco extra...vážený průměr do 2,0, jinak bude požadováno vykonání přijímacích zkoušek...

To by mě zajímalo, co jim vadilo na minulé hodnotě 2,5? Vždyť i na VUT mají průměr pro přijetí bez přijímacích zkoušek nastavený na hodnotu 2,6! Asi chtějí snížit počet studentů na ČVUT...popř jej zavřít, protože proč bych řešil přijímací řízení zde, když můžu být v klidu přijat na VUT. A takový rozdíl úrovně, aby mi to stálo za to zde není. :-)


Možná by se dalo domluvit nějakou korekci této hodnoty zpět na tu 2,5. Přes AS?


Podmínky pro přijetí jsou v příloze.


TV// dočasně nastavena důležitost
TV// odebráno
Přílohy
NMG_SI_01.pdf
(56.41 KiB) Staženo 405 x
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

No, něco podobného mi říkal Řezníček, když jsem u něj byl v kanclu, ale mluvil spíše o průměru 2,5 či 2,6, který byl nyní pro staré bakaláře. A hlavně, když se to vezme logicky, tak je hloupost, aby na magistra šli studenti co neznají některou látku, kterou nemuseli díky B znát...
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

pettter...
Příspěvky: 2
Registrován: 21. leden 2008, 08:01

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Můžeme se obrátit na AS, ale nevím co tím zmůžeme? Škoda, že nevýjdou s touto vyhláškou dřív, aby s tím studenti mohli něco ještě udělat. V případě jazyků to bylo vcelku super zavedli zkoušku bakalářskou, a ta platila pro studenty, kteří byly přijati až v následujícím roce. Jediné co nám bylo řečeno, když jsme si měli zvolit ZK na úrovni alfa či beta, tak že alfa je těžší a ti co ji budou mít ze všech předmětů, tak půjdou na magisterský bez přijímacího řízení. Pokud jsem to dobře pochopil, tak úroveň beta je na té samé úrovni, co dělali studenti o roky před námi. Nastává tedy otázka: proč průměr 2,00 ???? Tenhle problém se týká hodně studentů, tak si myslím, že by bylo vhodné rozpoutat diskuzi na toto téma. Dále mi vadí, ten způsob a hlavně čas, kdy tuto vyhlášku uvedli v platnost. Zavést úrovně alfa, beta a neříct, v tu dobu podmínky mi přijde poněkud nešťastné.

Další nádherná a bezmyšlenková věc jsou ty přijímačky hlavně pro studenty STM, kteří nestudovali MECH3 a PP2. No což počet studentů na strojní fakultě rok od roku klesá a tímto pokles nebude lineární, ale parabolický. Teď už nejde o oddělení žita od plevele, to proběhlo v prvních dvou letech. Nevím, o co vedení FS jde?

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Ty podmínky jsou mít "všechny zkoušky A a zároveň průměr pod 2"
nebo platí
"mít všechny zkoušky A nebo průměr pod 2" ??

Ono totiž pokud má někdo všechny A, tak podle mě v 95% bude mít i lepší průměr než 2..
Naposledy upravil(a) cackler dne 19. prosinec 2010, 21:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Z toho PDF jsem pochopil, že je to ta druhá možnost.
Kdo má A zkoušky, nedělá přijímací zkoušky. Ten kdo nemá A zkoušky, tak dělá přijímačky. Těm, kteří A zkoušky nemají a přitom mají průměr pod 2,000(včetně), jsou zkoušky odpuštěny...

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Opravdu mám velice rád tyto vyhlášky "za chodu" a ve čtvrtém ročníku obzvlášť. Celou dobu jsem žil v představě, že jsem bez problému do průměru 2,5 a najednou ke konci bakalářského studia se dozvím, že mi to nestačí. Jaká to ironie. No co, zatlačím slzu a vyhrabu skripta z matiky,fyziky, mechaniky a tekutin. Ale proboha co máme dělat s PP2 a MECH3?

Jsem zvědav kolik studentů jim tu zůstane. Zase tak úžasný to tu není.

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

MECH 3 a PP2 mě tam taky zaujaly, protože na některých oborech tyhle předměty vůbec nejsou nebo jsou až na magistru...

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jsou až na magisterským studiu a navíc si některý z nich nemusíš ani vybrat, tudíž ho vůbec nebudeš mít.
Samotnou ideu posunutí průměrové hranice neodsuzuju, aspoň to třeba vyvolá nějakou větší snahu o studium. (zároveň jí ani nehájím, proč najednou toto, když jinde to tak není? Na druhou stranu jsem už několikrát slyšel, že je jakási touha, aby bylo více bakalářů a méně inženýrů...). Ale proč to proboha zavádět takhle... nenapadá mě adekvátní slušné slovo. A ještě navíc, možná, nedomyšlenost s MECH3 a PP2 - třeba to ještě někdo vysvětlí.
A zajímalo by mne ještě jedno, v těch podmínkách přijetí je ten průměr pod 2,00 popsán jako vyjímka. To bude platit jen letos nebo i další roky? A nebo to příští rok bude zase jinak, třeba průměr 1,5?

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

:D zajímavé...ale jsem rád, že je zde nějaká diskuze...měl bych se ještě tento týden sejít s někým z FS snad to výjde, tak pak napíšu jak to dopadlo...jinak bychom to museli nějak vtlačit do jednání AS, což by neměl být problém

taky je to zvýšená finanční zátěž...další jistící přihláška na VŠ :roll:


jako zásadní otázky považuji:
1) jak budou zkoušeni ti, co neměli MEIII a PPII?
2) nějaký základní princip tohoto opatření?
3) možnost změny zpět na 2,5?



pokud vás napadají další tak je sem napište :-)


už tak jsem věděl o lidech, kteří by nepokračovali a nyní nebudou další...a stačí si přečíst úvod toho PDF...pokud nebude pro určité obory dost zájemců, tak jej neotevřou :-) otázkou je...co je pro ně dost
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Samotná idea toho, že nám toto sdělí takhle na poslední chvíli je špatná. Kdyby se to řeklo rok předem, že příští rok a pro příští bakalářský ročník se bude snižovat hranice, tak nic neřikám. Teď už s průměrem málokdo hýbne, jen ti co jsou lehce nad hranicí 2,00. Mě jednoduše zaráží ta informovanost na této škole. Kdykoliv jsem se šel na něco zeptat na studijní, referentky na mě koukaly a nic nového mi neřekly (často mě ještě více zmátly).

A co se týká ME3 a PP2, tak se snad jedná o nějaký omyl. Pokud to dobře chápu, tak budu dělat přijímačky z něčeho, co se budu učit až třeba další rok..

Kroutim
Příspěvky: 1
Registrován: 03. únor 2008, 19:05

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Chtěl bych jen doplnit jeden postřeh, který asi není úplně zřejmý... Text podmínek je takovýto:

Uchazečům, kteří v akademické roce 2010/11 absolvují bakalářský studijní program Fakulty
strojní ČVUT v Praze B 2342 Teoretický základ strojního inženýrství a v jeho rámci splnili
všechny předepsané předměty na úrovni A (alfa) děkan písemnou i ústní část přijímací
zkoušky promíjí.
Dále děkan mimořádně v tomto přijímacím řízení písemnou i ústní část
přijímací zkoušky promíjí studentům, kteří absolvovali bakalářský studijní program Fakulty
strojní ČVUT v Praze B 2341 Strojírenství s váženým průměrem 2,000 a lepším...

Podle mého názoru z toho vyplývá, že podmínky jsou pro každý program jiné:
-3-letý balaklář - předměty A
-4-letý bakalář - průměr 2,0

Rád bych se pletl, ale podle mě to znamená, že jsou letošním čtvrťákům předměty A úplně nah**no...

Machtan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 38
Registrován: 15. duben 2008, 16:41

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

s*rou mě, celý čtyři roky jedu na průměr lepší rovno 2,5 a tedkon když v létě končim bakáláře tak mi to takhle zkomplikujou, to je nefér měnit pravidla hry na konci zápasu. Ty jejich počítačový zkoušky alá KON1 kde sou výcucy 4 matematik, 3 mechanik, konstruování a pružností jsou opravdu směšný, kdo takový množství vzorců může udržet v aktivní paměti? Jestli se průměr nevrátí na 2,5 tak na celý slavný čvut z vysoka s*ru a najdu něco schůdnějšího. BTW, koukněte na ty nádherný přijímací podmínky na VUT, no řekněte mi kdo jim tady zůstane.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Kroutim: AK je niekto stvrtak a ma vsetky Acka tak by mal ist bez prijmaciek tiez aj s horsim priemerom. Problem maju ludia z oborov kde sa v bakalarskom neucila Vyssi mechanika (Mech3A) a Vybrane state z pruznosti (PP2A).

Btw... Nieje to celkom tak, ze je to z nicoho nic. Ked som nastupoval v roku 2007 tak v priebehu prveho tyzdna semestra mal Reznicek v jednej poslucharni taku vysvetlovaciu prednasku/besedu kde hovoril ze nas rocnik je prvy ktori pojde na magisterske na zaklade A skusiek a nie priemeru. to ze doteraz sa vsade v podmienkach uvadzal priemer bolo dane tym ze doteraz ziadny z bakalarskych rocnikov nemal moznost robit A skusky.
Osobne by som bol rad keby aspon MECH3 a PP2 vypadli z toho zoznamu aspon pre obory kde sa vyucuju v magisterskom.
A ten znizeny priemer suvisi s peniazmi v rozpocte... holt vlada ide skrtat.

edit: Ako tak citam medzi riadkami tak este tam zakomponovali tu ustnu cast skusky kde sa stanovia individualne studijne plany a dohody o doplneni znalosti. Ako tak citam medzi riadkami tak mi to pride, ze je tam napisane: Dohoda mozna. Podla mna to nebude teda take, ze nemas dost bodov tak si skoncil a na magistra nejdes ani zadarmo.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

takže ČVUT peníze nemá a jinde mají? peníze nehrají roli, to je blbost...


Ačkové zkoušky jsou mnou brány jen jako vstupenka na 3-leté studium, nic víc
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Milan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 109
Registrován: 12. leden 2008, 12:48

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Též musím přidat názor, jelikož je to nůž do zad od ČVUT a docela mě to zarazilo.
1) Dost mě štve, že od nového akademického roku končí samostatný magisterský obor materiálového inženýrství, který studuji již v bakalářovi a počítal jsem s tím, že v něm budu pokračovat nadále a bude navazuvazující. Teď se z toho zase stane jenom všeobecný obor, když ze 2 oborů vzniká 1 a to výrobní a materiálové inženýrství. Jsem zvědav , jak tyto podlě mě různé obory předmětově skloubí, aby to mělo hlavu a patu a bylo tento obor perspektivní pro budoucí povolání.
2) Ten průměr 2,00 je pěknej podraz. O 0,5 ze dne na den rozhodnout je mazec.
3) Ty příjimačky z ME3 a PP2 to je další podraz. Technické předměty z minulých příjimaček odstraní a místo toho z toho dělají další bakalářské studium v příjimačkách.
4) Po zveřejnění tohoto PDF na stránkách ČVUT jsem hned najel na stránky VUT a pokud se nic nezmění tak mám jasno.
Jde to tady na škole od 9 k 5.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Ako je to s peniazmi to do detailov neviem.

Pocul som ale, ze su tlaky na vedenie skoly aby menej ludi pokracovalo v magisterskom a viac islo s bakalarom do praxe. Urcite to ma aj nieco s peniazmi. Co maju na inych skolach neviem, mozno menej studentov ako na cvut.

A o tom ako boli ackove skusky myslene od svojho vzniku som vedel (ako vstupenka na 3-rocne aj na magisterske). Len som cakal, ze do toho nezahrnu aj MECH3 a PP2.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

cely systém Bc. je k smíchu, když s ním člověk někam příjde, tak se mu vysmějí...tak jetli chtějí utlumit Ing. tak to je krok vedle, stejně jako Bc.
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Co jsem zaslechl z jedné porady na jednom ústavě, tak už nyní je díky značně sníženému zájmz u technické obory málo studentů na ČVUT. Do prvního ročníku prý nastoupilo jen 800 lidí, což je oproti dřívějšku málo
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

už jsem na to přišel...chtějí podpořit VUT a ČVUT utlumit a ukončit výuku Ing. :-D že prey určitě jen Bc. :D
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Ved uvidime, dajak bolo, dajak bude...

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Taky nechapu, proc neudelali prechodne obdobi a ten prumer neplati pro budouci ing., co teprve nastoupi ke studiu na cvut az v tomto roce (v zari 2011). At se potom nikdo nedivi, ze po Bc. studiu se lidi rozprchnou na Ing. studium na ZCU, VUT, TUL atd.
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Dále děkan mimořádně v tomto přijímacím řízení písemnou i ústní část přijímací zkoušky promíjí studentům, kteří absolvovali bakalářský studijní program Fakulty
strojní ČVUT v Praze B 2341 Strojírenství s váženým průměrem 2,000 a lepším – těmto studentům bude v rámci přijímacího pohovoru stanoven individuální studijní plán, který
doplní nově akreditované studijní programy o chybějící předměty.
Tohle mi leží v hlavě, takže asi musím počítat s tím, že příští rok máme holt všichni smůlu... :roll: A asi fakt nechcou studenty :lol:
Ale co, jak bylo řečeno - nějak bylo, nějak bude a nikdo neví jak to nakonec dopadne :)

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Před Vánoci jsem odesílal dotazy p.Růžičkovi, ten je předal p.Řezníčkovi a odpovědi jsou takovéto, jen aby bylo všem jasno:


Otázka: Pro přijetí bez přijímacího řízení je nyní stanoven vážený průměr 2,0. Bude toto číslo konečné? Nebo se toto číslo bude ještě měnit směrem ke staré hodnotě 2,5?

Odpověď: Vážený průměr 2,00 je již neměnný a "nebude se přibližovat k loňskému 2,50".
Tento materiál již schválil Akademický senát a nelze ho tedy měnit.

___________________________

Otázka: V případě nesplnění průměru 2,0 bude tedy uchazeč pozván na přijímací řízení. K tomu je můj druhý dotaz. V předmětech, které jsou vypsány v přijímacím řízení jsou i předměty, které jsem v bakalářské programu B2341 neabsolvoval. V oboru STM se nenacházely předměty PP2 a ME3. Budou tedy tyto předměty z přijímacího řízení pro mne vyřazeny?

Odpověď: 2. Protože od roku 2011/2012 se bude učit podle nové akreditace, je i tato variante kompromisem, protože požadavek AK MŠMT je postup bez přijímacích zkoušek pouze pro tříletý program TZSI. Je to vše dáno snahou o zkrácení a tím i zlevnění studia zavedením modelu 3+2 namísto současného 4+2.

Odpověď: 3. V nově akreditovaných oborech, do kterých se budete hlásit, již nebudou v prvním ročníku předměty teoretického základu, ale pouze oborové předměty. Z toho důvodu MUSÍTE při přijímacích zkouškách prokázat i jejich zvládnutí. Takže přijímací zkoušky budou pro všechny stejné, bez ohledu na to, co absolvovali.
___________________________

Já: Když jsem ještě minulý rok viděl podmínky pro přijetí do mag. programu, tak jsem nemyslel, že je plánovaná změna podmínek. V případě dřívějšího oznámení bych mohl se stud. průměrem jistě více klesnout. Myslím, že tato změna těsně před ukončením bakalářského studia je ze strany FS poněkud nešťastná.



Z odpovědí vyplývá, že se s námi už asi nepočítá.
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Takže jak píše khamul, pro lidi co jsou teď ve 3. ročníku, se zruší i podmínka průměru a pojede se jen na Ačka?

Marcooo
Příspěvky: 21
Registrován: 11. červen 2009, 21:32

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Ještě několikrát dokola jsem si přečetl vyhlášku a jednoznačně mi z toho vychází toto:
Pokud jsem nyní ve čtvrťáku a budu se přihlašovat na magisterské studium je jedno, zda mám či nemám vystudované předměty A (Alfa), vždy musím mít pro přijetí bez přijímacího řízení průměr 2,0 a lepší. Déle také vyplívá, že každý z nás bude mít „individuelní studijní plán“ doplnění až o tři zkoušky navíc, které budeme muset během magisterského studia složit. I ti, kteří jdou bez přijímacího řízení a jsou nyní ve čtvrtém ročníku. Který tzv. doplní chybějící předměty, které studenti rok po nás, kteří jsou nyní ve třeťákiu a budou v letošním roce končit bakalářské studium absolvovaly.
Takže abych si to shrnul:
1) Fakulta nás během 4 ročníků bakalářského studia nebyla schopna připravit na řádné absolvování magisterského studia. Bez tzv.: Individuelního plánu.
2) Pokud jsem nevyužil možnosti skončit bakaláře po 3 letech, nepřináší mi předměty A (Alfa) žádné výhody.
3) Fakulta s námi, kteří jsme ve čtvrtém ročníku dále moc nepočítá, lépe řečeno nás přehlíží a podmínky pro magisterské studium pro nás nastavuje tak, abychom radši opustili školu a skončili s titulem BC.
Opravte mě, jestli to tak není.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Urcite nieje pravda, ze ked mas vsetky Acka a si v stvrtom rocniku tak musis robit prijmacky. Ak ich nahodou mas vsetky tak si v pohode.

Marcooo
Příspěvky: 21
Registrován: 11. červen 2009, 21:32

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

A proč to tam tedy neni napsano? O tom se můžeš pouze domnívat. Pokud tedy nestuduješ Teoretický základ strojního inženýrství.

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Priklad: Mas vsetky predmety urovne A. Dajme tomu, ze ta nepustia priamo na magistra ale poslu na prijimacky. NA prijimackach ziskas menej ako 70 bodov (nespravis). Ides na ustnu cast prijimaciek, kde sa podla vyhlasky konzultuje dalsi postup a navrhuje uprava studijneho planu aby si mal znalosti doplnene. Ale ty uz mas vsetky A skusky urobene takze nieje co doplnat v studijnom plane. Takze mozes postupit dalej. Z toho mi jednoznacne vychadza ze si v pohode.

Citujem:
· Uchazeči, kteří získají více než 70 bodů, postupují přímo k oborovému pohovoru.
· Uchazeči, kteří získají 69 a méně bodů musí absolvovat i ústní část přijímací zkoušky.

2) Ústní část přijímací zkoušky
Tato část bude mít formu pohovoru o výsledcích písemné zkoušky a bude obsahovat
doplňující otázky a případné stanovení individuálního studijního plánu (dodatečné zapsání
předmětů) k doplnění chybějících znalostí. Uchazeč může být přijat do navazujícího
magisterského studia i v případě, že mu sice chybí část znalostí ve výše uvedených skupinách
předmětů, ale přijímací komise v ústní části zkoušky usoudí, že má předpoklady k tomu, aby
si znalosti doplnil. V takovém případě stanoví komise podmínky, za kterých si student
chybějící znalosti doplní, zpravidla předepíše vykonat zkoušku z některých předmětů
teoretického základu. Uchazeči, který získal méně než 50 bodů budou v rámci individuálního
studijního plánu vždy předepsány tři předměty.
Podmínky studia a případně stanovený individuální studijní plán a způsob jejich kontroly jsou
pak součástí rozhodnutí o přijetí.


Jednoznacne mi z toho vychadza ze flintu do zita hadzat netreba. Napr. Mech3 a PP2 by sme robili tak ci tak v magisterskom.
AK niekomu chybaju 1-2 ine acka ( napr. Mech. tekutin, Pruznost, Matika) tak si to prinajhorsom nejak dorobi. A ak niekomu chyba strasne vela aciek tak ten si toho bakalara trochu zlahcil. Ono totiz A uroven boli skusky tak ako byvali v minulych rokoch a B uroven boli mierne zlahcene (aspon mali byt oficialne).

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

ale jak vysvětlíš, že když s námi někdo z vyššího ročníku opakoval, tak nedělal zk. úrovně A, ale měl dělat B...kdyby byla úroveň A stejná jako předchozí roky, tak by dělali Áčkovou zk., nebo snad ne?

jinak k těm PP2 a MEIII...nemám problém s tím si je zapsat v mag. studiu, tak jsem s tím počítal, ale jak můžu jít na přijímačky, když tam je něco co by tam být nemělo.


je hezké, že zavádí nový systém...že nyní už na mag. nebudou tyto předměty, ale u nás se s tím ještě počítalo, tak máme jet ještě podle starých pravidel...
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

diCarlo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 40
Registrován: 15. leden 2008, 18:33

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

No, měl jsem třeba pružinu 1 na druhej zápis už v době, kdy byly áčkový předměty a na zkoušce to nikdo nikdy nerozlišoval. Všem dali stejný zadání a nikoho se neptali jestli má zapsanou úroveň A nebo X či jak se to rozlišuje teď. Naopak na zkoušce z matiky 3 měli taky všichni stejný zadání, jedinej rozdíl byl údajně v tom, že se na ústní víc ptali. Ale co to znamená víc? To je relativní, že...

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Podla mna ti co nieco opakovali robili skusky urovne B kvoli kodom predmetov. Az studenti nastupujuci 2007 si mohli zapisovat A predmety. Takze zrejme preto. Inak co som tak osobne v priebehu rokov porovnaval zadania s ludmi co zacinali skor tak mi to prislo ze ich skusky bola nasa uroven A a z Becka bolo nieco vypustene (napr. grafika na mechanike, odvodzovacky na Termo a Hydro).

Je pravda, ze ta vyhlaska mala vyjst v roku 2007 ako sme zacinali a nie 2010 ked koncime. Riesilo sa to za pochodu. Vravievalo sa ze to tak bude, len proste chybal oficialny dokument. Zrejme to suviselo s tym, ze zaroven sa pripravovali aj nove akreditacie. Cim nehovorim, ze je to voci nam ferovy postup, malo byt ovela jednoznacnejsie povedane ze to tak bude uz na zaciatku.

Z logiky veci mi ale vyplyva, ze v pripade nizsieho poctu bodov nez 70 na prijmackach pojdes na ustnu, tam ti povedia: nemas ME3 a PP2, nemal si ich na obore, dobre dorobis ich v magistri (s cim kazdy kto cih nerobil musel ratat) a ak ti chyba aj nejake ine acko tak zrejme neostava nic ine len si to nejak doplnit. Aspon logicky by to tak malo byt.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

ok, jak to bude takto, tak nemám problém...ale pokud mě od přijímaček vyhodí, že to neumím, no tak to pak bude něco...


i když i tak mě to bude stát pěkný prázdniny....protože ty předměty co tam jsou už úplně v hlavě nemám...což kdyby byl průměr 2,5 by se rozhodně nestalo...


stěžují si na počty lidí, ale sami dělají kraviny...co k tomu dodat...
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jak jsem jiz rekl, nevim proc se tyhle veci nedelaji az pro nove nastupujici. Bud to nikoho v AS nenapadne nebo tam jsou lidi, kterym je to sumafuk. Spis by se mi libilo o takovyhle vecech predem rozpoutat diskuzi, nez neco schvalit a pak s tim seznamit studenty. Kazdej do studia nastupoval za urcitych podminek a ty by se mely plnit. Ikdyz oni splneny jsou, protoze ing. studium je navazne studium a tudiz si nikdo oficialne stezovat nemuze. A na to vedeni sazi...
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Když mi na začátku tohoto semestru Ing. Podaný říkal, že ať se sakra snažíme, že v blízké budoucnosti bude magisterské studium jen pro hrstku lidí, netušil jsem proč by tak mělo být. Nevím zda to bylo varování, nicméně dnes je mi jasné co to mělo znamenat. Docela by mě zajímalo jak tohle mohlo projít akademickým senátem.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

měli říc rovnou, že bude průměr 2.0..na začátku...by to bylo o něčem jiném...


ale je to pořád to samé dokola...
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Uživatelský avatar
sete
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 24
Registrován: 29. listopad 2007, 20:06

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Tohle je vážně podraz na studenty, měnit pravidla půl roku před koncem studia se prostě nedělá.
Chce to si stěžovat, ale nejen tady, ale někomu kompetentnímu z vedení školy.
A úplně nejlepší by bylo udělat nějakou petici, sehnat co nejvíc podpisů, předat jim jí a doufat, že se umoudří.

Uživatelský avatar
thought
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 124
Registrován: 31. leden 2009, 23:03

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Ahoj, tak prispeji take troskou spekulace :
nevim jak to je s A-ma a B-ma ale pri poslednim rozhovoru s Prof. F. Hrdlickou jsou pochopil ze :
A-ve zk jsou pro studenty kteri chteji skolu ukoncit behem 5let (3lety bakalar s tim, ze se pocita ze pujdou na Ing bez zkousek, paklize budou mit vsechny A-ve zk coz je ale i podminka 3leteho studia)
B-ve zk jsou pro studenty kteri delaji bakalare 4roky (vice oborove zamerene, a pocita se s tim, ze vetsina nebude chtit na Ing., neboli Bc je pro ne konecna) ty kteri se rozhodnou jit dale tak maji moznost soubezne delat i Ackove zk a zvladnouli vsechny muzou jit bez zk nebo meli mit prumer do 2,5.

Ohledne rozdilu A,B zk ..... studui dalkove a hned na zacatku mi bylo zdeleno, ze si v kombinovanem studium nesmim zapsat A-ve zk ale jenom B-ve tak jsem tak udelal ....... tento mytus mi pak rozbourala az Mechanika I, jenze v te dobe uz bylo pozde ... dohanet MaI,II ,, KG, FyI je obtizne ....... ale hlavni rozdil co jsem poznal je v tom, ze u vetsiny tech predmetu se jeste u A-ve zk delaji odvozovacky jinak je zk uplne stejna (TM, PP1, Fy1, Fy2) u matematik a mechaniky o neco malo tezsi priklad.

Jinak jsem take z rozhovoru nabyl dojem, ze zkouska na Ing studium je spise jen pro poradek, aby bylo vse dle VS pravidel. A take, ze pro me plati pravidla ktera byla pri mem vstupu .....

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Maj v tom bordel :-))
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Oblaf
Příspěvky: 6
Registrován: 16. leden 2008, 13:36

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

to sete: S peticí absolutně souhlasím.
Máte s tím někdo zkušenosti? Jak by měla vypadat, co by měla obsahovat atd.
Jiné řešení mě opravdu nenapadá, když s náma takhle zametaj těsně před příjmačkama.

Tracy
Příspěvky: 31
Registrován: 07. červen 2008, 23:12

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jo petic jsem už viděl několik, jde jen o to tam mít jméno, místo bydliště a podpis a možná by se hodilo i číslo ISIC, popř r.č.
Každopádně to chce sepsat v čem vlastně oni udělali "chybu" a to jím dát s těma podpisama.. Ale podle mě se tomu vysmějou, chce to něco tvrdšího, zase nemáme tolik času na změnu...

Uživatelský avatar
lubikzr
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 88
Registrován: 12. leden 2008, 19:31

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jestli máte někdo alespoň nějaké zkušenosti s peticí, tak ji prosim vás udělejte. Tady se pak domluvíme, kdy se ve škole sejdem, abysme ji všichni podepsali.
Žádná jiná možnost, jak se ozvat mě nenapadá.
každopádně je to velkej podraz, 3 roky jet a spolíhat na průměr do 2,5 a v posledním roce to srazit pod 2,00.
Ikdyby člověk chtěl tak to už z nějakých 2,2 2,3 nemá nárok stáhnout :(

Marcooo
Příspěvky: 21
Registrován: 11. červen 2009, 21:32

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Jak by měla petice vypadat.
Přílohy
petice.dot
(54.5 KiB) Staženo 222 x
Naposledy upravil(a) Marcooo dne 05. leden 2011, 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
..::TV::..
Veterán
Veterán
Příspěvky: 456
Registrován: 14. leden 2008, 11:27

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

dle mého to není to pravé...důležité ale bude co tam napsat
Co patří do HLAVNÍ DISKUZE? Otázky,odpovědi,ztráty a nálezy,obecné poznatky,shánění referátů apod.
Co patří do ročníkových sekcí? Vše podstatné. Kvalitní informace a soubory, které ostatním pomůžou při studiu.

Marcooo
Příspěvky: 21
Registrován: 11. červen 2009, 21:32

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Tak teď už jen něco sepsat, aby to mělo hlavu i patu. Poté pomocí školního emailu zorganizovat nějaký hromadný podpisy ve více termínech. Spousta lidí bude v pondělí 10.1 ve škole u zápisu předmětů.

Tracy
Příspěvky: 31
Registrován: 07. červen 2008, 23:12

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

thought píše:Ahoj, tak prispeji take troskou spekulace :
nevim jak to je s A-ma a B-ma ale pri poslednim rozhovoru s Prof. F. Hrdlickou jsou pochopil ze :
A-ve zk jsou pro studenty kteri chteji skolu ukoncit behem 5let (3lety bakalar s tim, ze se pocita ze pujdou na Ing bez zkousek, paklize budou mit vsechny A-ve zk coz je ale i podminka 3leteho studia)
B-ve zk jsou pro studenty kteri delaji bakalare 4roky (vice oborove zamerene, a pocita se s tim, ze vetsina nebude chtit na Ing., neboli Bc je pro ne konecna) ty kteri se rozhodnou jit dale tak maji moznost soubezne delat i Ackove zk a zvladnouli vsechny muzou jit bez zk nebo meli mit prumer do 2,5.

Ohledne rozdilu A,B zk ..... studui dalkove a hned na zacatku mi bylo zdeleno, ze si v kombinovanem studium nesmim zapsat A-ve zk ale jenom B-ve tak jsem tak udelal ....... tento mytus mi pak rozbourala az Mechanika I, jenze v te dobe uz bylo pozde ... dohanet MaI,II ,, KG, FyI je obtizne ....... ale hlavni rozdil co jsem poznal je v tom, ze u vetsiny tech predmetu se jeste u A-ve zk delaji odvozovacky jinak je zk uplne stejna (TM, PP1, Fy1, Fy2) u matematik a mechaniky o neco malo tezsi priklad.

Jinak jsem take z rozhovoru nabyl dojem, ze zkouska na Ing studium je spise jen pro poradek, aby bylo vse dle VS pravidel. A take, ze pro me plati pravidla ktera byla pri mem vstupu .....
Takhle to bylo, taky jsem jel podle toho celou dobu vlastně 3,5roku, ale teď si to prostě změnili.. A s těma béčkama, já měl třeba mechI a II na druhej a taky mi to nedovolili zapsat na úrovni A, né že bych jí chtěl dělat, ale ani ta možnost nebyla..

Tracy
Příspěvky: 31
Registrován: 07. červen 2008, 23:12

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Mě přijde ten mustr na tu petici dobrej..

larry
Příspěvky: 41
Registrován: 15. červen 2008, 22:58

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Myslím, že je zbytečný něco dělat a už vůbec nějakou petici. Něco podobnýho, i když to nebylo tak hrozný a mě se to tolik nedotknulo, byla kdysi změna se zkouškou z jazyka.. Taky se změnily pravidla v průběhu hry..

Jediný, co vám zbývá, je sklonit hlavy, držet hubu a krok. A nadávat na fóru.

Měnit pravidla v průběhu hry je vlastně takovej kolorit naší fakulty. Jo a další kolorit je, že když se pravidla změní, tak většinou k horšímu 8)

Machtan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 38
Registrován: 15. duben 2008, 16:41

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

když něco radikálnějšího, tak co udělat regulérní demonstraci? :-) já tam klidně přídu i s transparentem, a to sem na žádný demonstraci nikdy nebyl.

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Tak to jsi hodně drsnej...se tě Řezníček tak lekne, že ti dá rovnou diplom
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: Navazující studium bez přijímacích zk. ... ???

Příspěvek

Larry má pravdu, jediné co můžeme dělat je stěžovat si sami sobě. Nějaká petice nepomůže, nikdy nikde nepomohla a demonstrace? To už je trochu moc.

Celou situaci vidím tak, že ti kdož budou mít na přijímací řízení žaludek tu zůstanou, ostatní jednoduše přestoupí. Všichni se shodneme, že je to velký podraz takhle na poslední chvíli, ale důležité je si uvědomit, že každá škola má své mouchy. Nakonec buďme rádi za to co máme.

Zamčeno

Zpět na „Archiv“