SK2 - vřeteno + další..

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
mmartass
Příspěvky: 10
Registrován: 11. únor 2008, 16:03

SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Ahoj , nema někdo alespoň náčrt svého vřetena?

alkie // presunuto z rocnikove sekce

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

hups, chyba... :oops:
Naposledy upravil(a) Jizah dne 11. květen 2009, 17:27, celkem upraveno 1 x.
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

k
Příspěvky: 157
Registrován: 14. leden 2008, 01:50

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Ahoj, promin, ale o jakem vretenu se jedna?
CAS - Computer Aided Student

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

žeby tak trochu závěrečná práce z SK2 (KON1)? Koukni na harmonogram předmětu
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Johann
Příspěvky: 34
Registrován: 08. říjen 2008, 16:34

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

zdravim, mam malej problem, mam ozubenou remenici, mxl 012, dmin 10 ... na jednom ze slajdu v prezentaci je vzorec podle ktereho se vypocita prumer male remenice a z ni prevodem pak velka, to je ok ... do vzorce mam dosadit minimalni pocet zubu, to sem nasel v dalsim slajdu, ze je 10 ... takze mi vychazi prumer male remenice 6,47 mm, coz se muze zdat vzhledem k prumeru hridele 10 mm docela divny .-) neporadil by nekdo?

novakl20
Příspěvky: 2
Registrován: 20. prosinec 2008, 15:32

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Mam to sámý zadání. Zkus zvětšit počet zubů. Na hřídel 10 potřebuješ alespoň průměr 20, abys tam dostal ještě pero, náboj, a měl tam nějakou rezervu. Pro ten ti vychází min 30 zubů. Problém je, že pro velkou řemenici s šedesáti zuby už nejsou hodnoty v tabulkách (aspoň né v těch ztaženejch od Pospíchala), ale jsem si jist že tato řemenice se vyrábí, neboť jsem na netu našel firmu která jí nabízí v katalogu.

Johann
Příspěvky: 34
Registrován: 08. říjen 2008, 16:34

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

no, takhle ... primo ve slajdu maj napsano 'dosadte minimalni pocet zubu a spocitejte prumer male remenice', takze nevim ... a i kdyz dosadim to maximum, tech 23 ... tak je to silene maly a pokud sem pochopil spravne ty tabulky, coz neni zaruceny, tak kdyz dam vic jak 23, tak nejen, ze musim neco nejak prepocitat, ale ani nemam hodnotu Pb .-(

novakl20
Příspěvky: 2
Registrován: 20. prosinec 2008, 15:32

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Rozteč je pořád stejná (pro MXL 2,032 jinak by ti neseděl řemen), nad 23 zubů se mění akorát úhel zubu a šířka hlavy zubu. V prezentaci sice doporučujou vložit nejmenší možný počet zubu, zřejmě kvůli úspoře materiálu, ale když se tam nevejde, tak se tam prostě nevejde a musíš zvětšit roztečnej průměr. Od toho se taky vyráběj řemenice s většim počtem zubů. Jak říkám, mam to samí zadání a na malí řemenici mam 32 zubů.

Johann
Příspěvky: 34
Registrován: 08. říjen 2008, 16:34

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

No, zkus to trosku cloveku prilis neznalymu objasnit :) Takze si zvolim napr. 35 zubu pro malou remenici, vypocitam si, ze Dp je lehce pres 22,5 mm. Tohle zakladni Dp se rovna Dp3? ... abych z toho mohl ziskat ty dcka zbyvajici. Ja abych v tom mel zcela jasno, predem diky :)

shandi
Příspěvky: 8
Registrován: 26. listopad 2008, 20:50

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Johann píše:zdravim, mam malej problem, mam ozubenou remenici, mxl 012, dmin 10 ... na jednom ze slajdu v prezentaci je vzorec podle ktereho se vypocita prumer male remenice a z ni prevodem pak velka, to je ok ... do vzorce mam dosadit minimalni pocet zubu, to sem nasel v dalsim slajdu, ze je 10 ... takze mi vychazi prumer male remenice 6,47 mm, coz se muze zdat vzhledem k prumeru hridele 10 mm docela divny .-) neporadil by nekdo?
Pokud pujdeš v powerpointu o pár slajdů dál tak zjistíš že počet zubů řemenice se určuje podle otáček. Malá řemenice na hřídeli se rovná malé řemenici na motoru.
Malá řemenice na motoru by podle zadání měla mít 1500 ot. za min a podle toho určíš počet zubů.

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

tady přikládám pro inspiraci moje vřeteno, je to jen návrh bez kot atd...
Přílohy
vreteno.png
(32.81 KiB) Staženo 372 x

Johann
Příspěvky: 34
Registrován: 08. říjen 2008, 16:34

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

shandi píše:
Johann píše:zdravim, mam malej problem, mam ozubenou remenici, mxl 012, dmin 10 ... na jednom ze slajdu v prezentaci je vzorec podle ktereho se vypocita prumer male remenice a z ni prevodem pak velka, to je ok ... do vzorce mam dosadit minimalni pocet zubu, to sem nasel v dalsim slajdu, ze je 10 ... takze mi vychazi prumer male remenice 6,47 mm, coz se muze zdat vzhledem k prumeru hridele 10 mm docela divny .-) neporadil by nekdo?
Pokud pujdeš v powerpointu o pár slajdů dál tak zjistíš že počet zubů řemenice se určuje podle otáček. Malá řemenice na hřídeli se rovná malé řemenici na motoru.
Malá řemenice na motoru by podle zadání měla mít 1500 ot. za min a podle toho určíš počet zubů.
no nevim, myslim, ze kdyz se podivas na mxl, tak tam uvidis pouze cislo 10, jako minimum zubu a nic vic, takze zase zpatky k memu prispevku cislo jedna ..

shandi
Příspěvky: 8
Registrován: 26. listopad 2008, 20:50

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

To: Johann

Máš pravdu počet zubů téhle řemenice se nevztahuje na otáčky. Já bych to zadání nebral tak doslova ale. Navol si takový počet zubů který ti bude vyhovovat k hřídeli.... Já mám v zadání minimální počet zubů 14 a dal jsem 25.... aby mi to hezky sedělo s drážkou pro pero atd...

unstable_
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 148
Registrován: 08. říjen 2008, 18:12

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Nekdo by sem mohl hodit ty vypocty, kdyz je to stejny

Johann
Příspěvky: 34
Registrován: 08. říjen 2008, 16:34

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

mam dotaz ;) kdyz mam hridel 10 mm, jak tam dostanu KM matici a MB podlozku, ktere jsou az od M10?

Uživatelský avatar
Neo
Příspěvky: 115
Registrován: 11. červen 2007, 21:06

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

A v cem je problem? Na hridel udelas zavit M10 a zasroubujes matici ... :D

Johann
Příspěvky: 34
Registrován: 08. říjen 2008, 16:34

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

hmmm, chytrej ... :roll:

ale uz nic, uz je to vyreseno

alkie // necituj prispevek, na ktery bezprostredne odpovidas - citace smazana

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

jako sorry, ale já bych to udělal taky přesně tak, tam neni co řešit, hřídel je 10 tak udělám drážku za závitem M10 a sedí to bez problému.

alkie // necituj prispevek, na ktery bezprostredne odpovidas - citace smazana

Johann
Příspěvky: 34
Registrován: 08. říjen 2008, 16:34

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

nevim, ja kdyz mam kuzelovej konec hridele, tak sem myslel, ze ten kuzel se na konci zmensi a M10 nebude, tak uz sem moudrejsi, sorry :)

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

to by právě pod 10 jít nemělo, protože to je dmin, takže to chce, aby kužel začínal třeba z 20 a pak nakonec dát M10 nebude problém.

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

zdárek, nevedete někdo nějakej výrobák pro ozubenou řemenici? Chtěl sem si převrtat nějakou koupenou, ale jak s hrůzou zjišťuju, tak asi nepřevrtám nic, jelikož se moje požadovaný rozměry rozchází s nabízenýma. Jinak jedná se hlavně o to, jak naznačit příslušnej počet zubů, samotnýma kotama stěží, a nebo jestli to psát do razítka na ozubený kola? Děkuji pěkně :)

Jestli to taky někde je, tak pardon, ale od neděle sem se nevyspal a začíná se se mnou nějak točit svět, čím to? :mrgreen:
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

anne
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 33
Registrován: 15. září 2008, 08:32

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Když budeš chvíli hledat tak najdeš i řemenice bez předvrtanejch otvorů...

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

no ono nejde ani tak o předvrtání, tady je hlavně problém, že průměr náboje u kupovaný řemenice je asi tak o 1 mm větší, jak průměr hřídele. A co sem tak koukal, tak pro ozubenej řemen MXL 19 se dělá všechno vesměs stejně velký - želbohu. Nebo pokud by si někde našla tuto řemeničku se 40ti a 80ti zubama s průměrem náboje víc jak 22 mm tak budu jen rád :)
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

greenmys
Příspěvky: 1
Registrován: 11. leden 2009, 20:58

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

HOJ.. přidávám se k prosbě zde již zmíněné..- mohl byste sem někdo vložit výpočty na to vřeteno? Moc moc prosím.. myslím, že by to mohlo dost pomoci i jiným... Předem vděčně děkuji..

Air Force
Příspěvky: 2
Registrován: 09. prosinec 2008, 21:37

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Tak sice zubovou řemenici nemám, ale zrovna je to věc, kterou sem snad přispět můžu :-)
Přílohy
skenovat0001.jpg
(440.78 KiB) Zatím ještě nestaženo

mmartass
Příspěvky: 10
Registrován: 11. únor 2008, 16:03

SK2 vřeteno

Příspěvek

Ahoj, neví někdo internetovou adresu, kde bych sehnal ten kupovaný domek?

Poolik
Příspěvky: 7
Registrován: 07. říjen 2008, 23:11

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Ghull píše:Tady přidávám můj výtvor,..]
Ahoj prosimte nemel by jsi nahodou jeste vypocitany rozmerovy obvody k tomu 4-temu referatu??? Hlavne tedy konkretne pro zavlacku a taky pro zavlacku zaroven s kuzelem ???

Ghull
Příspěvky: 37
Registrován: 01. leden 2009, 14:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

jasně, připiš k výkresu: Svrtáno při montáži... a srát na ně

Poolik
Příspěvky: 7
Registrován: 07. říjen 2008, 23:11

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

mmartass píše:Ahoj, neví někdo internetovou adresu, kde bych sehnal ten kupovaný domek?
Hoj www.skf.cz

Poolik
Příspěvky: 7
Registrován: 07. říjen 2008, 23:11

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Ghull píše:jasně, připiš k výkresu: Svrtáno při montáži... a srát na ně

No to by mi asi neproslo, ale diky za tip :)

FreeriderCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 02. září 2008, 15:30

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Nemohl by někdo prosím upnout nějaký výkresy, abych se mohl inspirovat? :D Díky

Uživatelský avatar
Lipman
Příspěvky: 5
Registrován: 16. prosinec 2008, 23:17

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Zdravíčko. Napíše mi prosím někdo pod jakym označenim nan ten debilní domek hledat??? Stránku vim, ale nevim pod čim to tam najít. Našel jsem jenom nějaký pouzdra na ložiska, jenomže tam je všechno kam se vejde jenom jedno ložisko.. a nic kde by byly dvě, tak předpokládám že to nebude ono a fakt nevim kde to najít.

Poolik
Příspěvky: 7
Registrován: 07. říjen 2008, 23:11

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Tak je to mysleno, ze tam budes mit dve loziskova telesa kdyz to nakupujes. Ja jsem nasel take jen jednoloziskova telesa. A jestli to hledas na SKF tak jsou to loziskova telesa SNL. Tam si pak nejake vyberes podle oznaceni. Jsou oznacene podle typu tesneni, axialniho vedeni atd... myslim. Nejdriv si to vyhledej podle katalogoveho listu a pak uz to tam jen naklikas ;) .

Uživatelský avatar
Lipman
Příspěvky: 5
Registrován: 16. prosinec 2008, 23:17

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Děkuju :)

alkie // necituj prispevek, na ktery bezprostredne odpovidas - citace smazana

FreeriderCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 02. září 2008, 15:30

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Fakt by nebyl někdo tak ochotnej a nenahodil svojí práci, která byla uznána? Prosím, prosím... :oops:

Uživatelský avatar
Lipman
Příspěvky: 5
Registrován: 16. prosinec 2008, 23:17

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Jestli mi to Slanec zejtra vezme, dám to sem, jenže o tom silně pochybuju :)

alkie // necituj prispevek, na ktery bezprostredne odpovidas - citace smazana

FreeriderCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 02. září 2008, 15:30

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Díky moc! :) Kdyžtak nahoď i kdyby to nevzal :P

Uživatelský avatar
Lipman
Příspěvky: 5
Registrován: 16. prosinec 2008, 23:17

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Ani neveme :D Seru na to. Po tom co jsem našel ten domek a zjistil, že se tam nevejde... Dám si druhej zápis :) Jinak vlastně všechny ty body v tý zprávě máš v tom zadání :) Jenom místo dosaďte napíšeš že jsi dosadil to a to.

alkie // necituj prispevek, na ktery bezprostredne odpovidas - citace smazana

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Radim dobre, pokud mozno se vyhnete druhymu zapisu!
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Lipman píše:Jestli mi to Slanec zejtra vezme, dám to sem, jenže o tom silně pochybuju :)
vzal? Já už potřetí opravuju, poslední pokus ještě zejtra v 7 ráno a když ne... tak sbohem předtermíne. Achjo tyhle propastný rozdíly u jednotlivejch učitelů sou fakt šílený :x
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

proxima
Příspěvky: 9
Registrován: 16. únor 2009, 22:33

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Jak se dostane výkres v inventoru do pdf?

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Musis si nainstalovat PDF tiskarnu.. Treba PDF Creator.. Pak das tisk, vyberes tuhle tiskarnu a dal uz je to jasny, ne?
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Ghull
Příspěvky: 37
Registrován: 01. leden 2009, 14:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

ale prdlajz, pokud má inventor 09 a vyšší tak to jde do pdf samo, jinak ulozit jako dwg a v cadu normalne tisk a vybrat tam dwg to pdf a jeto. ovšem pán musí mít vykreslovací styl, pokud ho nemá bude to hezky barevné se stejnou tloušťkou čar :|
Proto doporučuju obrysy extrahovat z inventu a v cadu tomu přiřadit styl a pak si to okotovat.

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

No ja Inventor nikdy nepouzila, takze jsem psala, jako kdyz tisknu z CADu. Tak pardon ;-)
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

FreeriderCZ
Příspěvky: 35
Registrován: 02. září 2008, 15:30

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

To se fakt nikdo s výkresama nepodělí? :roll: :?

Ghull
Příspěvky: 37
Registrován: 01. leden 2009, 14:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

blázníš? ještě se to provalí a vykopnou mě z předtermínu...

josee
Příspěvky: 4
Registrován: 30. květen 2009, 13:09

ozubena remenice

Příspěvek

Ahoj nevi nahodou nekdo jak ma spravne vypadat vyrobni vykres ozubene remenice?Potreboval by jsem nakreslit i priruby na samostatny vykres jen nevim jak se to spravne dela.Nedelal jse to nekdo?

vozi
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 132
Registrován: 31. leden 2009, 16:31

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

ale řemenice máš nakupovaný ne ? tak tam je to klasika jen roztečnej průměr, hlavovej, příruba, díra, tloušťka, drsnosti a házivosti ...... jen díra se kdyžtak převrtá....

josee
Příspěvky: 4
Registrován: 30. květen 2009, 13:09

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

jenze ja mam vyrabeny :( ....delam to v ruce a nechci tam ted davat kupovane..musel bych predelat vsechny vykresy

Luqess
Příspěvky: 2
Registrován: 11. prosinec 2008, 11:41

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Čau prosim nemate nekdo výpočtovou zprávu na vřeteno????Nebo aspon kdyby někdo řekl, co tam má být??

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“