Clanek z d-fens - na odlehceni

Nejen studiem je člověk živ. Trefné vtipy, gagy o studentech apod.
Odpovědět
larry
Příspěvky: 41
Registrován: 15. červen 2008, 22:58

Clanek z d-fens - na odlehceni

Příspěvek

Dneska jsem objevil jeden clanek, ktery je taky tak trochu o FS, pise co tady taky kdysi studoval, je to 3 roky stary

Kód: Vybrat vše

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005082602
O projektu :)
Sem tam se vyskytl nějaký semestrální gigaprojekt, například zkonstruovat převodovku, přičemž kroutící moment na vstupu byl odvozen od data narození. Pokud chcete mít dítěte inženýra z ČVUT, souložte pouze začátkem měsíce, aby mu vyšla menší ložiska a nemusel tolik kreslit. Vzhledem k tomu, že už asi dvacet ročníků předtím konstruovalo převodovku, byl na místě skutečně novátorský přístup.
A jedna reakce z diskuze :o
Podle líčení autora, se zřejmě na ČVUT FSI v částech strojů maluje furt stejná převodovka, kterou jsem tam mastil já před 35 lety. Jenže tenkrát jsme to počítali na logáru, takže přeci jenom nějaký pokrok tu je :-). Jak to vypadá na katedře pružnosti a pevnosti? Tehdejší zmrdi z této katedřy si na nás, co jsme studovali ekonomicku katedru, vymysleli teorii plasticity, což byla zkouška pro nás všechny ale úplně na h.... Fakt je, že od té doby jenom programuji a stále si pamatuji jakýsi "tenzor napětí". Až budu v penzi, tak si snad budu muset přečíst jestli se to maže na chleba nebo k čemu to vlastně je. A takových užitečných inforamcí bylo asi osm semestrů z deseti.

pepik
Příspěvky: 51
Registrován: 06. únor 2007, 18:54

Re: Clanek z d-fens - na odlehceni

Příspěvek

:lol:

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Clanek z d-fens - na odlehceni

Příspěvek

Tleskám!! Přesouvám do Zábavy:)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
MRAK
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 87
Registrován: 13. leden 2008, 22:34

Re: Clanek z d-fens - na odlehceni

Příspěvek

Mám radost že tu někdo čte taky D-fens :)

larry
Příspěvky: 41
Registrován: 15. červen 2008, 22:58

Re: Clanek z d-fens - na odlehceni

Příspěvek

A jeste jeden, aktualni, nadcasovy :lol::

"Vychutnej svého parazita"

Kód: Vybrat vše

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2008062901
Parazit si vybírá v podstatě nahodile cíle a opruzuje je větou "Nemáš náhodou…" (vypracovaný úkol, hotovou semestrální práci, taháka, zpracované otázky ke zkoušce). Cílem je získat potřebná data s minimální námahou a v maximální kvalitě, aniž by bylo třeba nabízet za ně jakoukoli protihodnotu. V podstatě se očekává odpověď: "Náhodou mám a rád ti je přenechám". Jakákoli jiná odpověď je důvodem k povýšení útočného módu.

Odpovědět

Zpět na „Pro zasmání“