prospěchová stipendi

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
sokol
Příspěvky: 5
Registrován: 22. listopad 2009, 22:37

prospěchová stipendi

Příspěvek

Zdravím, neví někdo kdy se vyplácejí prospěchová stipendia? Případně kdy chodí poštou vyrozumění o jeho přiznání a výši? Na studijním mi vždycky řekl, že je ještě dost času a že to nemusím řeši. Že až to bude, tak se to dozvím. Ale už je konec semestru a jediné co jsem se dozvěděl je to, že mi bylo přiznano. Nic víc. A další věc. Neví někdo v jaké výši se vyplácí? můj průměr je 1,3. Tak abych tak nějak věděl s čím počítat.

commander304
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 58
Registrován: 22. leden 2008, 19:22

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

vyplácí se až následující akademický rok :)

sokol
Příspěvky: 5
Registrován: 22. listopad 2009, 22:37

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Aby jsme si rozuměli, jsem ve druháku a čekám na stipendium z prváku

Uživatelský avatar
honzamo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 53
Registrován: 21. září 2009, 21:26

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Loni mi přišla první půlka někdy koncem ledna, jestli si to dobře pamatuju. Vyvěšené byly na nástěnce u studijního taky asi někdy v lednu.

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Mně osobně vždycky přišel doporučenej dopis, kde bylo popsáno kdy a kolik dostanu.

Jestli si dobře vzpomínám, tak bývá zvykem vyplácet stipendium za 9 měsíců, přičemž první část by měla přijít do konce ledna, druhá do konce června (jednou dostaneš vyplaceno 5 měsíců, po druhý 4, ale nevím v jakym pořadí to bylo).

No a pokud jde o samotnou výši, tak to se rok od roku mění. Průměry 1,5-1,8 mají zhruba 250-300 Kč za měsíc, nad 1,5 kolem 500 Kč za měsíc atd. Čili se svým průměrem můžeš počítat tak s 5 000, možná budeš spadat ještě o kategorii výš (ta další hranice je myslím někde kolem těch 1,3), a tam je to snad jednou tolik.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Jojo, jak je výše psáno.
Jen tedy s tím, že v dopisu je sice napsáno koncem ledna, ale pokaždé mi to přišlo až cca v polovině února. Konec června by souhlasil.

sokol
Příspěvky: 5
Registrován: 22. listopad 2009, 22:37

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Ok, děkuji za odpovědi. A ještě se chci zeptat, kdy vám ten dopis tak chodí? Pořád mi nic nedorazilo.

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Mně ty dopisy chodily snad ještě před Vánocema, už nevím, ale klidně ti to může přijít v první půlce ledna. Zatím bych nebyl nervózní :)

Edit: Tak ten dopis mi přišel dneska (5.1.2012), a vyplácí se říjen-leden v lednu, únor-červen v červnu.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

wilissss
Příspěvky: 25
Registrován: 14. září 2011, 21:12

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Já bych se chtěl zeptat ohledně prospěchového stipendia,
jaký prospěch se bere v potaz ? Jestli vážený nebo "normální" ?

Předem díky

ajven
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 33
Registrován: 29. říjen 2008, 11:54

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

vážený
je to boj...

kovacpe5
Příspěvky: 9
Registrován: 20. říjen 2011, 15:01

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

hoj, chtěl bych se zeptat za jak dlouhé období se prospěchové stipendium přiznává. je to jen jeden semestr nebo celý akademický rok? za 1. semestr mám průměr 1,25 tak se chci dozvědět jestli se mám ještě snažit :D díky!

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: prospěchová stipendi

Příspěvek

Nechci na tebe bejt zlej, ale při svých studijních výsledcích bys možná mohl porozumět textu, kterej je v deseti příspěvcích nad tebou :idea:
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“