SK2 - vřeteno + další..

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: ozubena remenice

Příspěvek

josee píše:...vykres ozubene remenice...
popravdě, ozubenou řemenici sem nikdy nekreslil a ve skriptu o tom taky neni ani zmínka, tudíž ve chvíli největšího zoufalství sem koukl do svejch výkresů ze střední a tam našel výrobák řetězovýho kola. Což má sice do řemenice celkem daleko, ále... Slanec mi to uznal :)
Takže zkus udělat dle tohoto, tzn nějakej ten pohled v řezu, pohled na drážku, k tomu detail zubu (takový to cosi napravo) a malý razítko (vpravo nahoře). Jo a říkám rovnou... hlavně se timhle výkresem nějak moc neřiď co se detailů týče, je to 3 roky starý a já občas žasnu, jak sem ubec mohl prolízt střední školou :mrgreen:
Přílohy
ret_kolo.pdf
(123.35 KiB) Staženo 2336 x
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

josee
Příspěvky: 4
Registrován: 30. květen 2009, 13:09

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Diki moc snad to nejak dam dohromady :)

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

No řetězový kolo a ozubená řemenice, to má k sobě vážně hodně daleko :D Já jsem teda taky výrobák ozubený řemenice nikdy nekreslil, ale pro představu stačí použít google.
http://www.nolt.cz/htm/typy_remenice.htm
http://www.retezyolomouc.cz/CZ/OZUBENE_ ... HTD14M.htm
http://www.retezyolomouc.cz/CZ/OZUBENE_ ... ce_T10.htm

Bokorys bych já osobně dělal podobně jako u ozubenýho kola.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Poolik
Příspěvky: 7
Registrován: 07. říjen 2008, 23:11

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

To co jsi poslal ty nejsou vyrobaky, ale pouze bokorysy z nejakych katalogů. Myslim si, že na tohle google nestaci. Ve výrobáku musí mít určete dany pocet zubu to by se dalo vyresit tou tabulkou ale v tabulkach sem pro ozubenou remenici nevidel. Pak urcite detail toho zubu a jeste vyrobaky bocnic. Ja osobne bych to udelal tak jak uz tady nekdo psal, ze bych si ji koupil! proste si to nakreslit podle svyho. Remenice jsou normalizovany to v nejakem katalogu urcite najdes a okotovat v tom bokorysu jen ty rozmery v kterych se to lisi diru, drazku pro pero, roztecny prumer. Vetsinou se prodavaji s prodlouzenym nabojem tak kdyz to budes delat bez naboje tak sirku a dal bych to nechal byt. Pripadne u te velke nejak okotovat odlehceni. Ale podle me se daji koupit a modifikovat vsechny pokud nemas nejakou extra malou nebo extra velkou.

A jinak má na svých stránkách ukázku vyrobaku ozubene remenice Jan BEČKA, ale to bych vykreslil pouze jeden az dva zuby a to by bylo vse kdyz to delas v ruce.! A pak ma vyrobaky klinovych remenic a podle te velke klinove bych udelal to odlehceni a mas to.

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

ne vždy byla možnost koupě...ať už kuli zadání, a nebo taky kuli tomu, že všude musí jak blbci cpát nějakej kužel. A daleko to k tomu sice má, ale jak jinak?
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Poolik:
Nikde jsem nepsal, že je to výrobní výkres. To mělo být pro představu, jak vypadá ozubená řemenice, ale adresát tomu snad rozuměl :)
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

NUbijec
Příspěvky: 2
Registrován: 16. prosinec 2008, 19:39

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Pro inspiraci, je to přijatý u Franty Starýho, chce toho docela dost tak by tam nemělo bejt moc chyb. domecky sou kupovany. Ohodnoceno jedna minus a u zkoušky deska od Mrázka B.
Přílohy
Navrh 05-Model.pdf
(42.95 KiB) Staženo 2466 x

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

a to ti shválil i všechny ty kóty přefiknutý/ křížný osou/ kótama, či obvodový házení vztažený přímo na kótu průměru?

Jinak tohle kupodivu shválil Slanec, sic teď zpětně nechápu, jak ubec mohl (patrně za pracovitost), ale co... je to za mnou :)
Jinak u Mrázka dneska za A, leč otázka, zdali se do výkresů těchto ubec podíval
Přílohy
vreteno_A1.pdf
(439.3 KiB) Staženo 1993 x
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Ghull
Příspěvky: 37
Registrován: 01. leden 2009, 14:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

do vykresu se ti určitě nekouk, páč kdyby to viděl tak ho asi vomejou a nedal by mi taky Áčko :lol:

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

ale prdlajz, my sme přece sps-jia 8)
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

leupokar
Příspěvky: 32
Registrován: 17. prosinec 2008, 18:25

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Nemate nekdo informace jak bude probihat ten predtermin u pospichala ? ja byl dneska u cespira a nedal sem to,tak jdu zkusit stesti tam :) .

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Taky? No ja se chystam v patek to jit zkusit k big bossovi :-) - nemyslim to jako urazku! Muze nekdo, kdo pujde zitra, napsat jak to probihalo? Dekujeme :wink:
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

To jste to teda měli vzít v pondělí k Mrázkovi. Je to největší tejpek, dal to všem, fakt pomáhal nejvíc a na výkresy se ani nepodíval.

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Ani mi to nerikej, uz od odpolednich pondelnich hodin mlatim hlavou o stul, ze tam clovek nesel.. Byla ta prednaska v rozvrhu? :roll:
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

leupokar
Příspěvky: 32
Registrován: 17. prosinec 2008, 18:25

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

cackler píše:To jste to teda měli vzít v pondělí k Mrázkovi. Je to největší tejpek, dal to všem, fakt pomáhal nejvíc a na výkresy se ani nepodíval.
No rikal mi jeden kluk co tam byl, ze dostal vypocet nejaky drsnosti o ktery sem slysel poprvi v zivote :lol: a taky to nedal.Ale jiny prej meli lehci priklady tak to asi bylo "kus od kusu" :).

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Jedna baba rikala.. Spis se ptat lidi co to udelali.. Dneska to bylo hodne divny, vyhazoval nas jak shnily jablka na hnuj... A to me vcera ctvrtaci uklidnovali, ze je to nejlepsi typek z ustavu.. Ale to uz je jedno, musi se bojovat dal.. Takze jeste jednou vyzva: kdo jde zitra k pospichalovi na bonus, necht napise jak to probihalo.. Nemusi presne co jak zadal ale jakou formou to cele probihalo.. Jestli koukal na vykresy, zadani: teorie/priklady, moznost si zkousku pak "dodatecne" uhrat.. Je tu nekdo kdo chodi v patek na prednasky? Pze ja si nemuzu pomoct... Vidi nekdo v rozvrhu, ze by v pondeli byla mrazkova prednaska :?: .. Me by se to byval terminove dost hodilo.. Tak aby v patek vazne byla :roll:
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

leupokar
Příspěvky: 32
Registrován: 17. prosinec 2008, 18:25

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

ted sem se dival do KOSu a je tam ze to ma v pondeli 6+7.

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

koukam na rozvrhy predmetu.. mrazek tam mel prednasku.. ale nejak brzo.. kluci rikali, ze sli kolem 15:15.. ja nevim.. uz z toho mam hlavu kolem.. tak se omlouvam.. :oops:
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

samponek
Příspěvky: 19
Registrován: 08. květen 2009, 00:05

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

cespiro mel dneska spatny spani, kosil to pekne :)

tak si rikam jestli ma cenu k jardovi jit, kdyz sem to videl dneska :D

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

za zkousku asi nic nedas, kdyz se cespiro blbe vyspal, muze se pospichal zase dobre vyspat :D zitra to nestiham, v patek jdu..
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

samponek
Příspěvky: 19
Registrován: 08. květen 2009, 00:05

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

to je asi fakt ... ale vzhledem k mym schopnostem chapani rozmerovych obvodu to nevidim moc nadejne :)

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Ten čas pondělní přednášky odpovídá, ale protože nás tam bylo hrozně moc, tak si nás rozdělil po patnácti minutách a táhlo se to až nevím do kdy :)
Jinak pro představu, já měl určit toleranci umístění děr u dvou desek, čili příklad z referátu na geom. tolerance. Byl jsem tam sotva pět minut, ostatní nejspíš o něco málo déle.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

Táhlo se to až do pěti... Šel jsem jako jeden z posledních a protože jsem vůbec nic nevěděl tak jsem tam byl přes půl hodiny, ale výsledek za B :-D

ondanek
Příspěvky: 22
Registrován: 22. duben 2009, 15:44

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

no vidim chlapci,ze mate problemy s ozubenim,vzdycky nemusi byt kole spojeno s hridelem pomoci pera,muze tam být i nalisováno,takze nepotrebujes drazky pro pero.Vite ze minimalni pocet zubu je 17 ?

Uživatelský avatar
ado
Příspěvky: 4
Registrován: 30. leden 2009, 12:50

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

to je pravda, že si můžeme koupit vreteno poslední práce

TUKAN86
Příspěvky: 19
Registrován: 24. listopad 2008, 15:27

Re: SK2 vřeteno

Příspěvek

to by bylo fajn :)

Uživatelský avatar
SV650
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 14
Registrován: 10. prosinec 2008, 14:24

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Tady je model celého vřetena v Inventoru. Zadaání 73 nebo 74.
Minimální průměr hřídele: dmin = 45 mm
Typ řemenu: klínový
Klínový řemen: typ - A
počet – 3
Axiální pojištění: šroubem
Domek: svařený

Stačí z toho jenom udělat výkresy...

// Trala-Tataráček – Reupload přílohy
Přílohy
Vřeteno.rar
(8.54 MiB) Staženo 143 x

Uživatelský avatar
Jendacz
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 44
Registrován: 08. leden 2009, 13:41

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Ahoj mám asi trošku hloupej dotaz pokud má kužel stoupání 1:10 znamená to že se na 10mm délky toho kužele změní jeho průměr o jeden milimetr? Nebo je to nějáko jinak....

Uživatelský avatar
Infinitka
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 83
Registrován: 25. leden 2009, 22:09

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Ahoj, je to přesně tak jak říkáš :lol:

TUKAN86
Příspěvky: 19
Registrován: 24. listopad 2008, 15:27

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

nenasel kdo by mel zdani 30 nebo 63 dekuji

hancek
Příspěvky: 5
Registrován: 03. říjen 2009, 15:04

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Cau, nenasel by se tady borec, ktery by mel podklady pro vreteno cislo 58, nebo neco podobnyho jen s jinejma cislama? Diky

FliegenderZirkus
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 90
Registrován: 10. září 2009, 21:00

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Ahoj, nevíte někdo, co je zač součást na pozici tři v Pospíchalově skriptu Technické kreslení na výkrese sestavení vřetene na str.19 (v novém vydání)? Jsou to takové dva samostatné talíře, nerozumím tomu.. Pokud ta součást nějakým způsobem slouží k přenosu točícího momentu, tak proč mají s řemenicí vlevo takřka stejné průměry? To by pak celé vřeteno moc nemělo smysl, ne? Dík za rady

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

to jest unašeč (či jak se tomu říká) např. pro kotoučovou pilu. Stačí jenom nasadit něco mezi placky, dotáhnout matici a nemusíš řešit nějakou drážku s perem, či jinej spoj
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

FliegenderZirkus
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 90
Registrován: 10. září 2009, 21:00

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Díky, už to dává smysl. Když jsem viděl název "vřeteno", tak jsem se to hned snažil napasovat na tu naši úlohu a cpát tam řemen:D

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Zasílám moje vřeteno z minulého roku, zadání č.83
shválil doc. Slanec (už napotřetí :D )
soubor obsahuje jak výkresy (pdf), technickou zprávu, tak i 3D model v Inventoru (od verze 2009 výš)
berte to spíš pouze jako inspiraci, potřetí už do toho ani nekoukl, takže žádný krvavě červený omalovánky se jaksi nekonaly.

Info
minimální průměr hřídele: dmin = 10 mm
typ řemenu: ozubený řemen MXL 19
počet – 1
axiální pojištění: šroubem
domek: odlitý

Hodně štěstí :wink:
Přílohy
vreteno_83.zip
(4.09 MiB) Staženo 1393 x
Naposledy upravil(a) Jizah dne 08. květen 2010, 18:43, celkem upraveno 2 x.
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Stoupa
Příspěvky: 11
Registrován: 04. říjen 2009, 19:05

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Ahoj, jak si mam predstavit svareny domek?

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

ja to měl takhle
Přílohy
svarenec.png
(120.13 KiB) Zatím ještě nestaženo

hancek
Příspěvky: 5
Registrován: 03. říjen 2009, 15:04

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

ZDarec, chlapi tvorite nekdo 58 - bysme se mohli poradit, aby to slo rychlejc

Jasun
Příspěvky: 4
Registrován: 31. říjen 2009, 14:17

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Cau lidi,
kdyby jste nahodou nekdo mel zadani 99 byl bych moc rad aby jste ji sem pro inspiraci poslali.

Predem diky

Landon
Příspěvky: 13
Registrován: 17. duben 2010, 10:27

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Neměl by, prosím Vás, někdo zadání 17 nebo aspoň zadány tyto parametry: dmin=30, řemen klínový, typ Z a počet 3, zajištěno šroubem. Předem Vám děkuji.

P.S. Na oplátku klidně pomohu s referáty nebo i s něčím jiným :)

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

cau hele lidi nemate nekdo loziskovy domek pro hridel d=60 mm ja sem neco nasel na skf ale ty domky mi pridou obrovsky a predimenzovany .. tak kdyb ste nekdo mel hodte to sem treba v rezu dwg nebo ve step souboru diky

xax
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 63
Registrován: 25. březen 2010, 20:49

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Me cvicici rek, ze kdyz to bude predimenzovany, tak to nevadi. Zaregistruj se na skf, pak si tam muzes stahnout 3D modely

FliegenderZirkus
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 90
Registrován: 10. září 2009, 21:00

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Pro inspiraci posílam svůj návrhovej výkres vřetene, kdybyste na to někdo koukali a našli chybu tak prosím napište.

Nevíte někdo, jak v Inventoru zešikmit takovou tu kótu průměru jen s jednou šipkou? Mně se to nepovedlo. Jo a myslíte, že je velkej problém, když ten návrhák není v normalizovanym měřítku? Mam to na A1 a je to zbytečně velký, tak bych to vytisknul na A2, takže v měřítku jedna ku odmocnině ze dvou :D Jo taky mi moc neni jasný, jestli se na výrobních výkresech kótujou drážky za závitem a podobný samozřejmosti. Dík
Edit: nova verze
Přílohy
A1 vreteno navrhak.pdf
(104.66 KiB) Staženo 1294 x
Naposledy upravil(a) FliegenderZirkus dne 18. duben 2010, 23:24, celkem upraveno 2 x.

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Drážka se podle mě nekotuje, jen se píše co to je za drážku, jelikož je normalizovaná, ale k tomu výkresu bych dodal, že nelze aby se ti kóty křížili, pozice musí být v jedný lajně atd, vypadá to příšliš "prasácky":-) Jarda by ti s tímto nakopal ...
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

FliegenderZirkus
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 90
Registrován: 10. září 2009, 21:00

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Těma pozicema myslíš jednotlivý součásti? S kótama jsem se snažil, ale i když se o teorii rovinných grafů a diskrétku obecně moc nezajímam, tak je myslim jasný, že od určitého počtu kót už se prostě křížit musí :) zkusim to ještě učesat..dík za postřehy

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

xax diky na skf sem neco tu vystracham.

kolard2
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 34
Registrován: 06. září 2009, 16:18

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Ahoj, nemá někdo vřeteno č.21? ( klidně odkoupim) Kdyžtak se ozvěte na mail: kolard2@seznam.cz

Matino
Příspěvky: 2
Registrován: 16. prosinec 2008, 09:57

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Těma pozicema myslíš jednotlivý součásti? S kótama jsem se snažil, ale i když se o teorii rovinných grafů a diskrétku obecně moc nezajímam, tak je myslim jasný, že od určitého počtu kót už se prostě křížit musí :) zkusim to ještě učesat..dík za postřehy
Nepřišel jsem na to, jak v inventoru nastavit, aby se ti kóty nekřížili ( kdyby to někdo věděl, plz napiště jak), tak to dělám tak, že pravym tlačítkem kliknu na problémovou čáru daný kóty a dám "skrýt vynášecí čáru" ( tim si můžeš smáznout i tu vynášecí čáru, která ti tam straší u toho teoreticky přesnýho rozměru na kuželovym konci hřídele ). Tim zmizí úplně celá a já ji tam pak dokreslim růčo a oříznu tak, aby se to nekřížilo . Pokud si to kreslil v cadu, je na to někde přímo funkce , takže si to můžeš exportovat do cadu a udělat tam. Jo a ještě bych skryl šrafy hřídele v řezu A-A

Uživatelský avatar
honzamo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 53
Registrován: 21. září 2009, 21:26

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Tak přidávám svoje vřeteno, schválené u češpíra, jen je chyba asi u dvou kót na hřídeli co mi vytýkal, ale jedná se jen o drobnosti.
Přílohy
vřeteno.rar
(228.54 KiB) Staženo 1300 x

FliegenderZirkus
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 90
Registrován: 10. září 2009, 21:00

Re: SK2 - vřeteno + další..

Příspěvek

Myslím, že u domku nemáš zakótovanou pozici děr pro šrouby..já tam ještě dodělávam tu toleranci polohy tak jsem se chtěl inspirovat a nic :) Měly by stačit jen dvě základny-spodek a jedno čelo, žejo? Nevim, kterou bych dal jako třetí. Jinak těch drobností tam máš víc..Pospíchal by tě asi zničil za ISO součásti, u kterejch se např. to M20x45 píše až za normu. Jo taky by tolerance souososti měla navazovat na kotu-vztahuje se k ose. Píšu to jenom proto, kdyby se někdo taky chtěl inspirovat..nechci nikoho poučovat:)

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“