Novinky na Strojaři

Archiv starých informací a připomínek pro pamětníky :)
Zamčeno
Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 400
Registrován: 22. říjen 2012, 12:07

Novinky na Strojaři

Příspěvek 30. září 2015, 18:21

Vážení uživatelé a návštěvníci,
vím, jak je Strojař pro všechny strojaře důležitým zdrojem informací a dokumentů. V posledních letech bohužel lehce zastaral, což řada z vás jistě zaznamenala. Poté, co se již Albi i další členové týmu moderátorů nemohou Strojaři z pracovních důvodů věnovat, hrozilo, že fórum postupně zanikne. To by byla jistě škoda.
Jelikož mi Strojař v minulosti již několikrát pomohl, rozhodl jsem se stát se novým adminem a pokusit se jej vzkřísit. A nejsem sám. Tým moderátorů se v poslední době rozrostl o několik nových členů, z čehož mám velkou radost. Náš staronový tým přes prázdniny nelenil a díky tomu vám mohu nyní radostně oznámit, že Strojař byl plně modernizován a do nového akademického roku 2015/2016 jsme připraveni vstoupit se vší parádou.

Dovolte mi, prosím, oficiálně poděkovat všem členům týmu, kteří se na obnově a modernizaci fóra podíleli. Rád bych také poděkoval všem aktivním uživatelům, návštěvníkům a sponzorům, kteří Strojaře podporují a činí z něj tak unikát mezi studentskými weby.

Při této příležitosti bych chtěl také připomenout hlavní úlohu fóra. Strojař byl vždy platformou pro snadné sdílení informací a materiálů, které by jinak bez účelu ležely v nějaké složce kdesi v hlubinách studentských počítačů nebo byly zapomenuty. Tím, že se o své znalosti, zkušenosti, laborky, referáty, zápisky jakož i taháky a další studijní materiály podělíte zde na Strojaři, usnadníte studium svým spolužákům i generacím, co přijdou po vás. Cílem však není jen usnadnit studium, nýbrž i pomoci zlepšit kvalitu studia jako celku. Řadu informací zkrátka nikde jinde nenajdete.
V poslední době se velmi rozmohly skupiny na sociálních sítích. Mají výhody, ale bohužel i řadu nevýhod, mezi něž patří především absence funkčního vyhledávání, řazení a uspořádání příspěvků, problémy se stahováním příloh, zatajováním a načítáním obsahu, přístupy, ochranou soukromí a zachováním anonymity atp. Prosím, zvažte, zda by nebylo i ve vašem zájmu přeci jen lepší umísťovat materiály na Strojaře. Vynasnažíme se a uděláme vše pro jeho zdokonalení a vylepšení. Na rozdíl od sociálních sítí, zde obvykle není problém chybějící funkce doplnit ;-)

Pevně věřím, že si na nový moderní vzhled i na lehce pozměněné uspořádání kategorií velmi rychle zvyknete a doufám, že vám návštěvu zpříjemní.

Orientační seznam změn:
• Fórum běží na nejnovějším systému phpBB v3.1.x.
• Rozšíření podpory lokalizací: Nově je kromě češtiny a angličtiny podporována také ruština. Změnu nastavení je možné provést v uživatelském panelu.
• Nový responzivní vzhled „Dark Comfort“, nové logo, nová favicon, nový design hodností.
• Úprava nastavení avatarů, podpora externích avatarů služby Gravatar. Změnu nastavení je možné provést v uživatelském panelu.
• Zjednodušeno nahrávání příloh – nyní můžete přílohu nahrát prostým přetažením nebo tlačítkem přímo pod příspěvkem.
• Pročištěna a reorganizována subfóra a kategorie.
• Sjednoceny názvy a uspořádání většiny předmětů dle Bílé knihy 2015/16.
• Upraveny požadavky pro udělení přístupu do V.I.P. sekce.
• Upraveny hodnosti, nastavení uživatelských skupin a uživatelských oprávnění.
• E-maily uživatelů jsou nyní skryté.
• Možnost skrytí reklam pro sponzory, nová hodnost „Ultra sponzor“.
• Podpora služby PayPal pro sponzoring.
• Úprava a stanovení nových pravidel fóra.
• Funkce Spoiler – umožňuje sbalení obsahu v příspěvku.
• Podpora aplikace Tapatalk.
• Navýšen limit pro upload příloh z 10 MB na 32 MB (což je aktuální omezení hostingu).
• Debordelizován FTP server a SQL databáze.
• Pročištěny neaktivní, podvodné a spammerské účty.
• Obsah starého fóra BRVE bude v dohledné době převeden přímo pod Strojaře. Původní fórum BRVE bude zrušeno.

Aktuálně ještě pracujeme na opravě chyb, předělání V.I.P. sekce, pročištění a uspořádání předmětů a na integraci nových zajímavých funkcí a služeb.

Také stále hledáme nové moderátory a admina. Pokud máš zájem stát se posilou našeho týmu, budeme rádi a opravdu nám tím pomůžeš. Není se čeho bát, jsme studenti jako ty!
Rovněž velmi oceníme, když přispějete na provoz fóra a pomůžete tak udržet Strojaře v chodu.

Za tým správců a moderátorů přeji úspěšný nový akademický rok!

R3gi

P.S.: Pokud narazíte na nějaký problém, dotaz, návrhy na zlepšení či hlášení chyb, neváhejte kontaktovat některého z týmu administrátorů nebo moderátorů nebo založte nový příspěvek v této sekci.
Nápovědu a obecný návod na používání fóra najdete v Často kladených otázkách. Zde si můžete přečíst obecné Podmínky používání a Zásady ochrany soukromí. Pokud se z nějakého důvodu nemůžete přihlásit, využijte prosím tento formulář, ve kterém pokud možno uveďte své uživatelské jméno a e-mailovou adresu, na kterou jste si účet registrovali, ať je možné Vám pomoci.

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a připomínek“