Hrabeme si pod sebe všichni! Nebo jen někdo...?

Archiv starých informací a připomínek pro pamětníky :)
Zamčeno
Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Hrabeme si pod sebe všichni! Nebo jen někdo...?

Příspěvek

Milé kolegyně a kolegové,
dnešním dnem mě tak nějak přešla chuť. Ptáte se proč? Důvod je jednoduchý - přístup některých lidí k tomuto fóru.

Nějak mě nebaví pořád dokola číst topicy typu: sháním referát,potřebuju pomoct,nestíhám-pomozte se stále se opakujícími čísly referátů a prací na ZAPG. Chápu,holt berete forum jako poslední možnost aby vás NĚKDO spasil,NĚKDO Vám poskytl pomocnou ruku a vytáhl vás z bryndy když zrovna potřebujete,to chápu je to supr pocit ,když nevíte jak na to a někdo Vám pomůže,ale POMOHLI STE NĚKDY NĚKOMU VY? Poslali jste na forum něco co by pomohlo ostaním? Poskytli ste někomu když už ne soubor aspoň radu,nebo chodíte na forum jenom HRABAT pod sebe aniž byste cokoliv udělali pro ostatní???

Zamyslete se nad sebou a místo neustálého hrabání taky pomožte vy ostatním,pokud vám někdo vezme referát tak ho sakra pošlete na forum,my už ho tady hezky uložíme a postaráme se o něj,aby z toho měli užitek i ostatní kteří třeba vědět nebudou. Sakra je to tak těžký??

Já tohle nepochopim a upřímně se mi to hnusí,to jak se někteří z vás chovají když přijdou na forum,přeberte si to jak chcete. Dle mého forum slouží k sdílení rad,odpovědí na časté otázky a to naše i pro sdílení souborů potřebné pro pohodové studium, Tak sakra přestaňte jen sosat a taky něco poskytněte,ne?

Budu jedině rád když mi někdo odepíše důvod proč se takhle chová,a bude to rozumný důvod...

S pozdravy Admin
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

pepik

Příspěvek

Me osobne prijde uz to, ze jsou tu 2 fora pekne ujety...ale to je jedno.
Muj nazor je takovej, ze nevidim duvod proc bych sem mel po 3 nebo 4 hodinach prace davat svuj referat-treba z mechaniky. 99,9% lidi ktery si o neco reknou na to ani nekoukli-respektive poradne se na to nekoukli-u vetsiny veci totiz nejde kouknout a videt/vedet. Jestli chce nekdo poradit a budu vedet, rad poradim a nejen ja...viz typek, ktery sem naskenoval par tejdnu zpatky to co uz mel hotovy a zbytek, za pomoci lidi tady na brve nak doklepal.
Jestli nekdo nabizi vypracovani ventilu, seminarek ze ZAPG atd atd za prachy tak nevidim problem.
Ale jestli nekdo 4 dny pred zkouskovym prijde a rekne ze potrebuje "helfnout" s 1., 2. a 3. referatem do mechaniky a seminarkou na ZAPG, tak at de nekam, uz z principu...
Skolu tak nak suli kazdej, ale ceho je moc toho je prilis..

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

proc ti to dela takovej problem poskytnout nekomu referat? delaji to jiny tak proc ne i ty?
nekdy budes potrebovat neco ty a obrati se to proti tobe ;)

pepik

Příspěvek

nemam problem poskytnout referat...ma problem poskytnout referat lemplovi nebo nekomu kdo je proste linej....

Uživatelský avatar
Styxer
Veterán
Veterán
Příspěvky: 128
Registrován: 07. září 2007, 20:26

Příspěvek

No jasný, ale to se dá poznat ztěží...když nějakej "línej lempl" krásně zformuluje otázku, tak každej pozná prd.

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

Pepiku diky za reakci. Mám nápad jak to aspoň částečně řešit,s klukama se nějak dohodnem a pak to oznámíme.

Prosím ostatní o reakce,co Vám nejvíc vadí na tom se s někým podělit o svou práci,když vám už je stejně k ničemu a někomu po vás pomůže...
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

je to tim ze na tyhle skole studuje co si budeme povidat spousta zaslepenych sprtu co jim jde jen o svoje dobro a pro nikoho nehnou ani prstem...poznal jsem to u nekolika zkousek, pokud po me chce nekdo poradit nemam s tim zadny problem naopak kdyz potrebuju ja ocekavam to stejne ale kdyz mi nejakej clovek u zkousky dela ze me neslysi nebo rekne ne ja ti neporadim tak mam chut vstat a dat mu pres hubu, na vejsce se vetsinou drzi pri sobe ale tohle chovani me fakt sere, necim druhym to co nechces aby cinili tobe a naopak ;)

brian

Příspěvek

když bylojeste starý brve tak sem ochotne každýmu poskytl c potreboval...i když je ted nový tak poskytnu...ale když semneco potreboval já tak každý na me kaslal...tak toted resim tím zpusobem že jsme part lidi co si sami pomužem navzájem!!!!proste to udeláme společnýma silama...co bych navrhl,by bylo aby mohli sosat jen ti kteří neco pridávájí pravidelne...doufám že se do me nepustíte:-D....ale jinak souhlasím s pepíkem

Lemondog
Veterán
Veterán
Příspěvky: 150
Registrován: 05. únor 2007, 18:32

Příspěvek

No upřímně, můžete říkat jak se na vysoké drží při sobě... sice se to hezky poslouchá, ale většinou je v tom stejně každý sám. Já osobně nemám problém sem dát svoje referáty... ale pokud si zde někdo myslí, že sehnání referátů stačí na to udělat třeba Mechaniku, tak to nejspíš pochopí za rok, až si bude při druhém zápisu dělat referáty sám a pozná jak je ta zkouška jednoduchá (vlastní zkušenost :wink:). Ale na to si každý musí přijít sám, já jsem si přístup našel až někdy na konci třetího ročníku...
Per aspera ad astra...

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

Dle mého je to tak jak říká Lemondog,jsme tu každý za sebe. Ale to neznemená že si nemůžem pomáhat,protože každý umí trochu něco líp a něco hůř a sdílení referátů mi přijde jako dobrá cesta k tomu ,když někomu něco nejde aby aspoň prošel:-)

Není to úplně jednoduché téma co jsem založil já vím,je to jak když píchnete do vosího hnízda... Já osobně to dělám tak že soubory uploaduju až po zápočtu popř po zkouškovým. Jednou semi stalo že mě brzký upload souboru na forko předběhl u zápočtu a já jsem musel vysvětlovat že to co držím v ruce já,je můj originál a ne toho šmouly co to jen stáhnul a odevzdal,upozorňuji beze změny..Ale dobrý.. člověk se učí...

Přistoupil jsem k tomu proto že sám jsem rád,když si s něčím nevím rady jak začít a můžu si něco sosnout a naučit se postup přesně podle té práce. A když beru,tak i dávám ...asi tak to beru já.

Napadlo mě několik řešení ,ale ono to vždycky jde obejít... Je to forum,vždy tu bude někdo jen jako přísavka,mě jen zajímalo jak to vidí ostatní. Budu rád za jakoukoliv reakci. Zvažuju povinné registrace,ještě se na tom musíme dohodnout s klukama,má to své pro i proti. Co si o tom myslíte Vy?

Jste pro uzamknutí ročníkových sekcí jen pro registrované?
Naposledy upravil(a) ALbi dne 10. leden 2008, 22:25, celkem upraveno 1 x.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

myslim ze to zadne proti nema, kdyz tak funguji vsechny ostatni velka fora proc by nemohlo takto fungovat tohle ;)

Lemondog
Veterán
Veterán
Příspěvky: 150
Registrován: 05. únor 2007, 18:32

Příspěvek

Tak to jsi přesně doplnil a mohlo by se to zarámovat... Jsme tu sice každý za sebe, ale to neznamená, že si nemůžem pomáhat... Výstižné...
Per aspera ad astra...

pepik
Příspěvky: 51
Registrován: 06. únor 2007, 18:54

Příspěvek

no me prijde, ze reseni asi neni. Asi je to zvlastni, ale ani trochu se mi nelibi, ze na takovy skole jako je CVUT studuje tolik hlupaku a lemplu. Vubec se nechci do nekoho navazet, ale je to tak, at si nekdo tvrdi co si tvrdi.
Jinak urcity komfort pro studenty by prineslo zruseni puvodniho fora, le to se nelibi nekterym starousedlikum...ted tam nekoho kamenovali, ze se nekouk par stranek zpatky-ze prej se tam o tom psalo-ehm, ehm. jina volba nez php forum proste neni.

Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Příspěvek

Musim uvest do obrazu ty co jeste do ted nepochopili, ze to co se zobrazuje na BRVE na hlavni strance nepatri pod brve, ale je to samostatne forum!! "Stare forum" na BRVE je porad. Na prvni pohled vypada, ze to patri pod jedno, ale neni tomu tak, staci jen trosku inteligence... STROJAR je jedno a BRVE je druhy, hold se to na zacatku spojilo...a uz to tak zustalo. O Brve se uz nikdo nestara, tak to tak zustalo...Nekteri si zvykli pouzivat rovnou strojar.com, nekteri ne a mysli si, ze to jsou dve fora na jedne strance. A to, ze by se melo to "stare" zrusit se asi jen tak nedockame, to nikdo rusit nebude.

Ale abych nebyl off topic, tak jeste muj nazor na tema.
Pomoc od jinych se vzdy hodi, ale nemelo by se to prehanet s kopirovani, to co je tady (a jinde) by spis melo slouzit jako pomoc a napad a ne, ze se prepise jmeno a odevzda se. Jenze to spousta lidi nechape a podle toho to tak vypada. Hold je to o spolecnosti lidi, vzdy se najdou lidi co si hrabou na svuj pisecek a nikomu nic nepujci. Taky mam k urcitym vecem, ktere jsem delal vztah a jen tak je neposkytnu vsem, ale proc bych mel syslit neco v pc, kdyz me to poslouzilo k tomu abych udelal zapocet nebo zk a nepodelil se s tim s ostatnimi...to mi prijde jako kravina.

Kdyz se podivate na forum na Brve, tak to je porad shanim to, shanim to...ale nikdo nenapise...lidi mam perfektne napsany prednasky, tady je mate... to je hold ceska povaha, takze se s tim smirme.

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

me hlavne stve jak si kazdej chce neco posilat pres mail a nedokaze kliknout 2x a poslat pres upload fora, fakt lepsi je to posilat mnohem pomaleji pres mail... :roll:

Návštěvník

Příspěvek

musim tu reagovat na několik (ač chytrých jedinců tak mentálně dementních). např.dejme tomu,tobe trvá referát 3 hodiny,dobře, a řeknes ze to sem nedáš že sme lemplové,ale nezapomen ze se to ke zkoušce stejně budeme muset naučit.nedej tomu ze většina lidi kteří fakt nestíhaj narozdíl od vás chodí do práci či mají jiné povinosti.vy holt prodate referat za pětikolo.mi musime chodit makat.

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

Anonymous píše:musim tu reagovat na několik (ač chytrých jedinců tak mentálně dementních). např.dejme tomu,tobe trvá referát 3 hodiny,dobře, a řeknes ze to sem nedáš že sme lemplové,ale nezapomen ze se to ke zkoušce stejně budeme muset naučit.nedej tomu ze většina lidi kteří fakt nestíhaj narozdíl od vás chodí do práci či mají jiné povinosti.vy holt prodate referat za pětikolo.mi musime chodit makat.
Seš absolutně mimo mísu... Nejspíš reaguješ na nějaký jiný topic,jinak si to nedovadu vysvětlit. My se tu bavíme o tom že posykutujeme soubory,my kteří pracujeme a zároveň studujeme a nestežujeme si na to ,ale za podmínku že lidi budou víc uploadovat a ne jen hrabat pod sebe. A jak to zařídit abychom omezili jen hloupé kopírování prací,to je ten problém,ne že ty pracuješ a špatně jsi se vyspal a všechni kolem tebe jsou mentálové.. ...zamysli se než něco takového napíšeš,nechci tu flame..díky
Naposledy upravil(a) ALbi dne 10. leden 2008, 22:22, celkem upraveno 1 x.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

pepik
Příspěvky: 51
Registrován: 06. únor 2007, 18:54

Příspěvek

to anonym:
Tak ja zadny povinosti nemam? Pracuji taky a byla to moje volba. Ja ti prachy z vejplaty nedavam, ty me taky ne, tak nevidim duvod proc bych ti po 3 hodinach svoji prace mel davat svuj referat...jinak jak se uz sem rek, poradit nema problem nejspis nikdo-ani ja, ale darovat nekomu 3 hodiny prace(a vic) problem mam. Zvlast nekomu kdo prijde a poruci si 2 dny pred zapoctem vsechny 3 referaty z mechaniky a ventil. Jestli aspon uspokojive nezvladas oboji poradne, tak se at uz na skolu nebo na praci vyprdni...

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

ja nevim co mate vsichni za problemy, ja sem ty referaty davam kdyz mam a klidne budu davat dal a je mi jedno jestli to bude pro "linyho lempla" nebo pro pracovityho cloveka co si zkratka nevi rady... kdyz potrebuji pomoc tak na lidi na ktery vim ze se mohu obratit tak mi pomohou a odvdecim se alespon tak ze pomohu dalsim a nemusi to bejt oko za oko ;)

je to jen o povaze cloveka a ze cesi ji maji povetsinu hodne spatnou...zavistivou a pokud ne ja tak nikdo :(

Save
Příspěvky: 92
Registrován: 10. únor 2007, 00:07

Příspěvek

Rozhodně bych zatím být váma nepíchal do vosího hnízda a neotevíral témata jako zrušení starého fóra na brve. Buďme rádi že to alespoň je tak jak to je teď . Vzpomínám jak jsem tu vedl za php fórum těžkou válku a jak vyostřená situace tu byla mezi příznivci a odpůrci a při jeho zrodu . Osobně proti současnému rozdělení nic nemám a i postraní panel starého brve stále poskytuje hodnotné materialy. Strojar.com sice nabírá na síle ale zatím se osamostatnit dle mého nemůže. Brve je doména která se stala na FS fenoménem a pro strojar.com je velká výhra že může být její součástí. Přijde čas a ten čas se blíží kdy strojar získá jméno i punc nepostradatelnosti jako staré brve,které upadá a nikdo se o něj nestará. Naopak tady člověk v ročníkových sekcích najde spoustu dobrých materiálů.

Co se týče toho přidávání materiálů tak myslím že lidi jen těžko změníš takovými příspěvky.Tématu se stejně ujme pár věrných. Důležité je vybudovat komunitu uživatelů kteří budou na fórum chodit rádi pro které bude pomoc samozřejmostí a třeba i otázkou prestiže.Vzorem může být třeba warforum.cz kde člověk najde pomoc takřka s každou otázkou. Přiznám se že taky nejsem nějakej velkej přidavač referátů. Materiály ke zkoušce to ano ale mojich pracných referátů je mi přece jen občas trošku líto.

Lemondog
Veterán
Veterán
Příspěvky: 150
Registrován: 05. únor 2007, 18:32

Příspěvek

musim tu reagovat na několik (ač chytrých jedinců tak mentálně dementních). např.dejme tomu,tobe trvá referát 3 hodiny,dobře, a řeknes ze to sem nedáš že sme lemplové,ale nezapomen ze se to ke zkoušce stejně budeme muset naučit.nedej tomu ze většina lidi kteří fakt nestíhaj narozdíl od vás chodí do práci či mají jiné povinosti.vy holt prodate referat za pětikolo.mi musime chodit makat.
Ruku na srdce, ten kdo v zápočtovém shání všechny referáty na mechaniku je lempl. Pokud je sežene a nějak se to náhodou ke zkoušce naučí, tak je lempl co v tom umí chodit... Většina lidí se to ale ke zkoušce nenaučí a pochopí to až na druhý zápis. Takže si laskavě anonyme nech svoje invektivy a přemýšlej než něco napíšeš... (o pravopisu radši nemluvě)

BTW, pracuju na půl úvazku, nikdy jsem nic do školy nikomu neprodal, vše sem dávám z vlastní vůle... To že si nedokážeš uspořádat školu s prací, tak aby to nekolidovalo, je jen tvůj problém a je to jen výmluva. Kde tedy potom bereš tu drzost nazývat mne dementním?
Per aspera ad astra...

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

Prosím Všechny zůčastněné . Nepouštějte se tu do žádných přestřelek,od toho toto téma není. Pokud se někdo potřebuje vybít,prosím,ale ať si na to založí topic nový. Díky za pochopení,nechci tu debatu zamykat,rozvíjí se zatím zajímavě. Díky všem za příspěvky,až na toho smutného jednotlivce co nás tu všechny uráží. I tací jsou mezi námi! Tak ho nechte být a pojďme dál rozebírat to proč tu debatujem.

Lidi mám nápad... Co takhle složit tým lidí kteří prolítnou celý Brve a přesunou kvalitní soubory pod toto forum? Myslíte si že by to bylo možné,pokud říkáte že to nikdo neudržuje,tady by se tomu vedlo líp si myslim,jestli to teda někomu nebude přím vadit:-) Co vy na to?

Save píše:Přiznám se že taky nejsem nějakej velkej přidavač referátů. Materiály ke zkoušce to ano ale mojich pracných referátů je mi přece jen občas trošku líto.
Dále mě napadlo zavést speciální hodnocení jako je např na již zmíněném warforu,třeba strojař uploader,strojař zkoušející..jsou to jen příklady názvů. Šlo by o to zvýraznit lidi kteří k nám uploadují kvalitní soubory,popř poskytují drahocenný informace,třeba by to někoho motivovalo k získání a začal by s snažit:-)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Příspěvek

ALbi87 píše: Dále mě napadlo zavést speciální hodnocení jako je např na již zmíněném warforu,třeba strojař uploader,strojař zkoušející..jsou to jen příklady názvů. Šlo by o to zvýraznit lidi kteří k nám uploadují kvalitní soubory,popř poskytují drahocenný informace,třeba by to někoho motivovalo k získání a začal by s snažit:-)
Jo a budem si moct porovnávat virtuální e-penisy :twisted:

pepik: Celkem souhlas s tim, ze casto taky s...u na frajirky, co to honi dva dny pred zapoctem... Jako nemam problem nekomu poslat matrose v pulce semestru, nicmene podporovat "kulevalose", ktery na skolu pul roku nehrabnou a pak zacnou pistet na forech, to se mi teda fakt nechce..

GReddy: Klidne se priznam k tomu, ze jsem co se tyce radeni pri zkouskach taky opatrnej. Jednou me malem vyrazili od zkousky, na kterou jsem ja osobne umel, ale nejaky totalne vygumovany pako (to ozanceni myslim doslova - divim se, ze se ten clovek vubec podepsal) co sedelo za mnou na me furt septem porvavalo, abych mu poradil... A ucitel uz ztracel trpelivost... Ja se klidne priznam, ze jsem obcas taky "delal hluchyho", me to za ten risk proste uz nestoji... Je neco jinyho kdyz se pta kamos, to se clovek snazi, ale riskovat vlastni zbytecnou ztratu terminu kvuli nejakymu cizimu rypakovi, co tam jde tu zkousku oprat? Proc bych to mel delat? :-D

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

jasne tak to je neco jineho, kdyz te enkdo porad otravuje :lol: s takovyma take nemam moc trpelivosti, me slo spis o nejakou ochotu nekomu vubec pomoci vis jak to myslim :)

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Příspěvek

Anonymous píše:musim tu reagovat na několik (ač chytrých jedinců tak mentálně dementních). např.dejme tomu,tobe trvá referát 3 hodiny,dobře, a řeknes ze to sem nedáš že sme lemplové,ale nezapomen ze se to ke zkoušce stejně budeme muset naučit.nedej tomu ze většina lidi kteří fakt nestíhaj narozdíl od vás chodí do práci či mají jiné povinosti.vy holt prodate referat za pětikolo.mi musime chodit makat.
Hošánku, já měl svýho času tři (teď už jen dva) vedlejšáky, takže o tom co je to makat při škole něco vím, ale i tak se to dá zvládat za předpokladu, že na to člověk nesere a nespoléhá na to, že mu to někdo na konci semestru pošle. A za celou dobu jsem prodal DVĚ semestrálky na ZAPG po cca 200 (kamos) a 300 (cizi chlapik) Kc, když si spočítám, kolik hodin jsem na tom strávil (ne prgáním, ale konzultacema s těma lidma aby věděli jak to fajčí), tak mi to vycházelo tak 60 Kč/hodinu. Takže žádnej zlatej důl :D

Tak se laskavě nevymlouvej na práci, nejseš jedinej kdo maká :D

Jak už jsem psal výše, když někdo shání materiály uprostřed semestru, no tak OK, ale když někdo drží celej semestr tlamu a pak najednou dva dny před koncem zápicháče "nestíhám, pošlete mi mechaniku, referát x.xx (všechny tři), ZAPG referát XX atd.", tak na takovýho týpka z vysoka.. víš co...

Uživatelský avatar
Styxer
Veterán
Veterán
Příspěvky: 128
Registrován: 07. září 2007, 20:26

Příspěvek

Save píše: ....Vzorem může být třeba warforum.cz kde člověk najde pomoc takřka s každou otázkou. ..
To máš pravdu, jenže warforum má zhruba 40 000 přístupů denně :-)

Jinak Albi, tenhle thread upadá do flamu kdo pracuje a kdo né ;)
S tim nápadem přesunout kvalitní věci z BRVEčka naprosto souhlasim, jenže teďka asi nebude mooc času mezi zkouškama :(

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

To vidim taky že to upadá do falmu,psal jsem to o pár příspěvků víš ať na něj nereagujou.:-)

No nic:D

Lidi prosim Vás,nikdo po Vás nechce abyste posílali někomu něco před koncem semestru,tady se bavíme od začátku o tom že kdo má hezky vypracovaný referáty popř náký laborky,a odevzdá je..tak ať je sem hodí,nemusí hned,já to házim až po zkouškovým,viz výše.. ,ale jde o to že z mého hlediska bychom mohli vytvořit pěknou databásy referátů a laborek. Pokud to někomu přijde jako pakárna a radši by tu měl jen věci na zkoušky prosim,ale mě to přijde jako docela fajn nápad. Popř do této spešl sekce udělat V.I.P přístup za nějakých podmínek,to není problém... 8)

btw ..Zavedeny povinné registrace do ročníkových sekcí..
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

pepik
Příspěvky: 51
Registrován: 06. únor 2007, 18:54

Příspěvek

S povinnou registraci je to tezky...uvidis jak pribude uzivatelu s 1, resp. 0 prispevku. Mozna se to nekomu nelibi, ale ja bych byl pro, aby se tu hromadily materialy predevsim ke zkouskam-verejne se zavazu, ze sem nahazim co mam-po zkouskovym, ted jsem ve stresu :lol: .
Jinak je tu forum a lidi by si mohli navyknout, ze uplne zadarmo(bez snahy) nic nedostanou-jak uz bylo mnohokrat reseno, radsi budu odpovidat na topicy typu: "jak uvolnit tohle teleso" nez "referat 3,4 a 5-specha".
Chybi mi tu sekce skripta v el. podobe-sam osobne jich mam vic, ale sdilim je vice mene jen s kamosema.

Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Příspěvek

skripta: http://strojar.com/viewforum.php?f=13
staci trochu hledat

pepik
Příspěvky: 51
Registrován: 06. únor 2007, 18:54

Příspěvek

jejda :shock:

Save
Příspěvky: 92
Registrován: 10. únor 2007, 00:07

Příspěvek

ALbi87 píše:Zavedeny povinné registrace do ročníkových sekcí..
Seš si tímhle krokem jistej?? Já teda moc ne či spíš s tím nesouhlasím.

Já v tom vidím hlavně odrazení přidávajících. Někdo nám tu bude chtít přidat dojmy ze zkoušky ale když na něj vyskočí okno s registrací tak se na to vykašle nebo to dá z pohodlnosti na staré brve fórum. Ročníkové sekce měli svou stoupající kvalitu i tak a tohle je zbytečný! Základna uživatelů je zatím pro tyhle kroky malá a nestabilní.

Můj názor

Navíc nevím jak ostatním ale mě forum nikdy automaticky nepřihlásí při příští návštěvě. Je to trošku otravný a snižuje to hodnotu registrace.

Dále bych byl pro zavedení sekce Software kde by uživatelé mohli vkládat své odkazy na software užitečný pro studium.

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

to ze te to neprihlasi je tvoje chyba, me to automaticky prihlasuje, promaz si cokies nebo nepouzivej IE.

btw vsechny fora ktery snad existujou maji povinou registraci a zadny z nich nepleje prazdnotou, beres to ze spatny stranky, ne ze enkdo bude chtit pridat dojmy ale spis to ze nekdo bude chtit vedet jak ta zkouska probiha nebo bude chtit materialy tak se bude muset prihlasit a pokud ten clovek neni linej lempl tak tech par kliknuti ho nezabije ;) ne kazdej musi bejt hned linej :D

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

Save píše:
ALbi87 píše:Zavedeny povinné registrace do ročníkových sekcí..
Seš si tímhle krokem jistej?? Já teda moc ne či spíš s tím nesouhlasím.
Tento krok sme probírali v uzamčené sekci na poradě se všemi členy (moderátoři + admini) . Dospěli sme k jasnému závěru. Bude to krok kupředu,uvidíš:-)
Save píše: Navíc nevím jak ostatním ale mě forum nikdy automaticky nepřihlásí při příští návštěvě. Je to trošku otravný a snižuje to hodnotu registrace.
Doba automatického přihlášení je nově omezena na 3 dny.Pak se musíš znovu nalogovat:-) Takže by v tom neměl být problém.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
GReddy
Veterán
Veterán
Příspěvky: 695
Registrován: 23. březen 2007, 17:07

Příspěvek

tak uz je registrovanych 192 uzivatelu a pak ze to nepujde :lol:

Uživatelský avatar
Styxer
Veterán
Veterán
Příspěvky: 128
Registrován: 07. září 2007, 20:26

Příspěvek

Jojo, zatim to jede dobře...nás dneska dostalo tohle (na to že včera tam byli tak 4 reg. uživatelé :D) :
Obrázek

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Příspěvek

Styxer píše:Jojo, zatim to jede dobře...nás dneska dostalo tohle (na to že včera tam byli tak 4 reg. uživatelé :D) :
Obrázek
Oprav mě, jestli se mýlím, ale osobně mi to přijde spíš coby statistika návštěvnosti brve :-D Vzhledem k tomu, že se blíží zkouškový, návštěvnost roste a každému návštěvníkovi BRVE se "chca nechca" (nepoužije-li přímý odkaz na forum profitux na brve) zobrazí i tohle a do statistik započte, nebo ne?

EDIT:

ALbi87: Proč proboha to s prominutím dementní omezení na 3 dny? :roll:

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

David píše: Oprav mě, jestli se mýlím, ale osobně mi to přijde spíš coby statistika návštěvnosti brve :-D Vzhledem k tomu, že se blíží zkouškový, návštěvnost roste a každému návštěvníkovi BRVE se "chca nechca" (nepoužije-li přímý odkaz na forum profitux na brve) zobrazí i tohle a do statistik započte, nebo ne?
:roll:
Mýlíš se,registrovaní uživatelé jsou na fóru strojař,nikoliv na brve. Jednalo se o problém povinnných registrací,že to lidi odradí a během dne přibylo asi 60 nových registrací to beru jako úspěch,proto to tu bylo zveřejněno.

A beztak BRVE a strojař existují současně,nemá smysl v tom dělat rozdíly. Buď jak buď,je to úspěšný nápad:)
David píše:ALbi87: Proč proboha to s prominutím dementní omezení na 3 dny? Rolling Eyes
Po debatě s týmem,sme to nakonec změnili na nekonečnou dobu:-)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Příspěvek

To je mi jasný, že registrovaní na BRVE forum nejsou :-D

Jestli šlo o nárůst počtu registrovaných, tak OK, já myslel, že onanujete nad víc jak 300 přístupama denně, z nichž je ale valná většina anonymů a dá se tedy úspěšně předpokládat, že dost jich šlo na BRVE forum (jinak je totiž jednodušší napsat strojar.com) :-D

Ad omezení přihlášení - díkybohu, rozum zvítězil :-D

Martin

Příspěvek

Zdravim ve spolek. Musim souhlasit jak s pepikem tak s adminem proste je to tak ze spousta nasich kolegu je linych. A proc posilat referaty nad kterejma stravil dotycnej 4 az 5 hodin dene. Ja si myslim ze pokud by ten clovek nebyl linej tak si zajde za svym vyucujicim na konzultacni hodiny. Radi Vám tam pomuzi s referatama a ukazi vam kde delate chybu podle me je to lepsi nez nekde neco od nekoho stahnout. Stejne vás to pak ceka u zkousky protoze vsechny tri referaty se objevy v jine forme u zkousky. Proste je to tak ze spousta lidi je linych nic vic to neni proste jit domluvit si schuzku s vyucujicim a podivat se na to o nicem jinem to neni a to mluvim z vlastni zkusenosti mel jsem mech. 1 na druhej zapis minulej rok sem s ena to totalne vysral a co se stalo vyletelsem u vsech trech pokusu. A tenhle rok sel jsem na seminar poctive sem s ena to ucil ale mimo to sem si proste domluvil KH a nejmenovany pan profesor mi to vysvetlil ja vedel o co jde a proste sem dal zkousku skrze seminar. Je to proste tak ze jsou tu liní studenti tagze Pepiku ano mas PRAVDU.

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Hrabeme si pod sebe všichni! Nebo jen někdo...?

Příspěvek

Ahoj,

nikdo tu už dlouho nic nenapsal, ale já bych po přečtení téhle diskuze rád napsal pár slov, třeba budou mít nějakou hodnotu, ba dokonce odezvu :)

Jsem teprve v prváku a zatím jsem nikomu žádnou práci nedal opsat, ani jsem žádnou nepřidal sem na forum (ono upřímně řečeno taky ještě není moc co nabízet, až na pár výkresů :) ), nicméně slyším ve škole denně řeči typu: "...to neřeš, kašli na to.... na strojař.com to všechno můžem vobšlehnout...," a říkám upřímně, že když se s nějakou prací poctivě mořím a x lidí kolem mě to potom odněkud bez námahy stáhne, tak jsem fakt naštvanej (a neřekl bych, že všichni z těchhle lemplů potom vyletí u zkoušky, nedělám si o spravedlnosti iluze :) ). Jasně, spousta lidí si asi řekne: "...aaa, další hamižnej šprt, co nevidí vpravo vlevo," a jestliže to řeknou na základě toho, že nikomu nedám opsat svoji práci, tak ten sobeckej šprt vážně jsem. Moc se mi líbil ten příklad, jak tu někdo uváděl, že když půjde do práce, tak potom ty peníze taky nikomu dávat nebude, a s tímhle je do určitý míry podobný. Jiná věc je ale pomoct si mezi sebou, usnadnit si práci, s tím naprosto souhlasím! Ale když jsem se tak porozhlížel tady po různých fórech, tak rozhodně nevidím 2000 různých lidí (kteří jsou zaregistrovaní), co si pomáhají. Je tu spíš menšina lidí, na které parazituje ta většina lemplů, alespoň tak to vidím já. Můj názor a pohled na věc může být zkreslený, takže mě klidně opravte, jestli nemám pravdu, já to ale vnímám právě takhle. Takže k věci....

Není to teda nic moc invenčního, pravda, ale napadla mě jedna věc. Už výše jste dávali za příklad warforum, ze kterého vycházím v tomhle případě i já. Na warforu existuje funkce "skrytí" odkazu na stažení, což v praxi znamená, že uploader dostane zprávu o tom, kdo daný soubor stahoval. No a proč nezavést tuhle funkci i tady? Mě osobně v tuhle chvíli napadá například to, že vkládat soubory by mohli pouze moderátoři (nebo někdo jiný, zkrátka věrohodná skupina lidí z komunity) a ti by kontrolovali, kdo stahuje a kolik toho stahuje. Na vkládání by se podíleli všichni, protože ti by svá data posílali právě moderátorům, kteří je budou zveřejňovat a "kontrolovat". No a na základě informací, kdo kolik stahuje a vkládá, by měli moderátoři nástroj na regulaci těch, co jenom stahujou. Nic moc demokracie, souhlasím, ale principiálně to podle mě jinak ani nejde.

Rád bych ale podotknul, že tohle je vážně jenom náznak řešení, nikoliv řešení samotné! Je mi naprosto jasný, kolik by tohle všechno zabralo práce atd., nakonec naprosto jasný mi to není, protože moc velkou představu, jak by to fungovalo programově, nemám, v počítačích se nikterak nevyznám. Ale mám pocit, že od původní diskuze se nic moc tak razantního nestalo a já prostě nemám rád vyčůránky, co sklízí cizí práci. Účel mého příspěvku je spíš oživit diskuzi, je-li zájem o nějakou změnu. A jestli není, tak se omlouvám, že jsem Vás okradl o čas.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
mekánik
Veterán
Veterán
Příspěvky: 60
Registrován: 13. leden 2008, 18:10

Re: Hrabeme si pod sebe všichni! Nebo jen někdo...?

Příspěvek

1) Zatím jsi asi neměl problém, ale až se zasekneš na nějakém referátu, se kterým prostě nehneš, den před termínem budeš děkovat strojařskému bohu, že si můžeš stáhnout něco x let starého z archivů břve a nikdo po tobě nechce splnit nějakou upload kvótu.
2) Paraziti jsou problém, ale průměrný pedagog pozná hravě jednou doplňující otázkou, jestli jsi to dělal sám a většina už pozná profláklé archivní referáty na první pohled - vždyť jim to lidi odevzdávají pořád dokola. Neměj strach z konkurence lidí, kteří vystudují čistě pomocí opisování apod. - titul je hezká věc, ale v praktickém životě se ukáže velice rychle kdo něco skutečně umí a kdo je neschopný lempl.
3) Parazity neochotné jakkoliv pomoci nemůžeš nikdy odfiltrovat např. od Tebe ;) zatím jsi neměl příležitost se nějak zapojit a tím pádem bys byl bez šance na stahování, to je blbost. Můžeš na lidi jen apelovat - nebuďte kurvy, pošlete co máte. Toto nikdy nemůže vyřešit žádná restrikce, jedině pozitivní motivace - např. kdo dostane nejvíc kladných ohlasů od lidí, kterým pomohl, bude nejuznávanější strojařský kapitán; lidé jsou soutěživí a kdyby se tu třeba ukazoval top-10 nejlepších (co, ALbi?), leckoho by to možná motivovalo. Případně nejvyššímu strojníkovi koupíme z peněz za bannery holku na eskort :lol:
I'm your father!

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Hrabeme si pod sebe všichni! Nebo jen někdo...?

Příspěvek

:-) Koukám, že se nám tu rozhořelo staré ožehavé téma.

Nejprve reakce na Jendu:
Víš o tomto tématu, toho bylo na strojari napsáno mnoho a čistě z archivačních důvodů, jsem zde tuto debatu ponechal, aby i nově příchozí, jako jsi ty, věděli že o tomto tématu víme a že jsme nad ním hodně přemýšleli. Efektivní řešení jak pohnout s komunitou na škole ale zatím chybí.

K tvému návrhu, nemám co bych řekl, je to spíš návrh ač logického tak v realitě neproveditelného řešení. Moderátorů máme na foru pár + dva adminy a neznám z nás ani jednoho, který by na podobné třídění měl čas. Všichni jsme aktivní studenti, někteří k tomu ještě pracující. Každý je pod štítkem strojare dobrovolně, bez jakéhokoliv ohodnocení. Čili ač to studenti vidí nebo ne, strojar je spravován čistě z dobré vůle, z ničeho jiného. A pokud si někdo myslí jako několik kolegů, které jsem slyšel nedavno na chodbě, že si admini ze strojare jen hrabou prachy z reklamy .. Mno nebudu se tu rozčilovat nad lidskou povahou, holt někdo je takovej....

Jediná reálná motivace je, jak píše mekánik : čistě penežní či pomocí uživatelských ranků.


Kouknu se na to hodnocení dobrých uploadů, snad to někde vyšašim.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

HK-racer
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 96
Registrován: 13. leden 2008, 08:32

Re: Hrabeme si pod sebe všichni! Nebo jen někdo...?

Příspěvek

já se teda taky vyjádřim k tomuto tématu, ikdyž už to neni tak aktuální...

když má někdo problém s referátem a řeší ho hned po zadání, tak si může buď zajít na konzultace, nebo se poptat třeba spolužáků ve škole. Když jsem já měl nějakej zádrhel, řešil jsem to tímhle způsobem a zatím jsem se skoro pokaždý dostal ke správnýmu výsledku. Je to jako s klíštětem, když se brzo podchytí... Když ale někdo na to kašle a místo snahy chce jen parazitovat, tak mu se srdce přeju, aby si rozbil ústa, nebo líp, hubu. Už léta nesnášim přístup lidí, který vy(zne)užívaj princip jednostranný spolupráce. A boužel i ve 3. ročníku na vejšce mezi náma takový jsou. Sám jsem si odtud stáhnul několik věcí (předevšim laborky na fyziku), ale nikdy jsem tu nepsal žádost: "potřebuju tohle.... bla bla bla...fakt spěchá". Občas se dá referát udělat i podle úplně jinýho referátu, stačí nad tim přemejšlet a pochytit princip úlohy a postup, pokud člověk něni línej. Obdivuju lidi, co jsem dávaj svoje komplet přednášky (hlavně ALbi se dost snaží). To je fakt frajeřina a smekam, hlavně za tu úpravu, že se to dá přečíst a třeba ochotu to skenovat. Pak je ale smutný, že si je nejvíc stahujou ti, co jsou líný jak prasata a nikdy na žádnou přednášku nejdou..

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a připomínek“