Změna oprávnění přispívání do sekcí a další

Archiv starých informací a připomínek pro pamětníky :)
Zamčeno
Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Změna oprávnění přispívání do sekcí a další

Příspěvek

na základě topicu http://strojar.com/viewtopic.php?t=572
základám tuto diskuzi a rád bych se dozvěděl jakým způsobem byste si přesně představovali rozdělení oprávnění a rozdělení skupin.

Zároveň pokud máte zájem o funkci moderátora, budu rád když mi někdo bude pomáhat. Budu požadovat časté návštěvy a spolupráci při chodu a změnách.

Jo a taky jak se stavíte ke změně na phphbb verze 3 viz

Kód: Vybrat vše

www.phpbb.cz
osobně vyžaduji funkčnost rss, v této verzi ještě není nejspíš k dispozici, proto s přechodem váhám.

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

No hlavní je stanovit moderátory. Lidi kteří to fakt chtěj dělat a budou prolejzat forum a třídit od spamu a říkat co je dobré a co ne. Přiznám se bez mučení ,hlásím se dobrovolně:-)

S phpbb už mám dost zkušeností tak vím co to obnáší.

Co se týče skupin:
1)založit moderátory

Co se týče oprávnění:

Zavést topicy ve kterých se budou jen skladovat informace o zkouškách,profesorech,oborech a soubory které jsou použitelné. Ve kterých když budete něco hledat tak najdete. Ať už soubor nebo informaci,přesně danou,pokud možno ověřenou a kvalitní. Žádné další diskuze okolo,zbytečné a nepodstatné dotazy.
Oprávnění: psát a mazat-jen Moderátoři,vstupovat všichni,popř jen registrovaní(to už je na dohodě).

K diskuzím,dohadům a otázkám bude sloužit jeden velký topic,do něj bych asi povolil psát všem. Z něj budou Moderátoři vytahovat dobré příspěvky doplňovat a řadit je do správných sekcí.

Nic extrémního by to být nemělo.


K phpbb3

Ted jsem dočetl phpbb3 a vidím samé superlativy.Časem pribude i spousta modů a vylepšení a to pak bude paráda. Otázka je jestli jdou převést kompletní databáse,ať se to nemusí plnit znovu.

Pokud to půjde převést,pustí se do toho víc lidí a máš to hned. Pročistit tohle forum ,stahnout database,nainstalovat phpbb3 a nahrát databáse. Nic co bys za večer nezvládl to není. Otestovat a ráno se jede na nové. Ovšem bude to asi chtít odhlasovat lidmi co to tu chtějí dělat a starat se o to. Ikdyž volba mezi octávkou a lamborghini na poli dizkuzních fór je asi jasná i pro laika:-P :-)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Příspěvek

S nápadem rozdělení souhlasím, zdá se mi to idelání. Teď je tedy otázkou vytvořit skupinu moderátorů která bude komunikovat mezi sebou a bude ochotna s tím něco dělat...Určitě nejde jen o moderování, ale budu rád když se někdo zůčastní změny vzhledu a celkově správy "zevnitř". Ve svém okolí nemám tolik lidí co by asi byly ochotni toto podstoupit, takže bych rád hledal mezi "skalními příznivci" fóra, co ty na to?

Převod databáze na phpbb3 by neměl být teoreticky problém, toho bych se i ujal, tohle forko jsem sam upravaval, takže by to neměl být problém. Už mám zájladní instalaci nainstalovanou, trošku jsem to žkoušel, akorát se dost bojím nastavování oprávnění, to bude asi oříšek. Můžeme klidně vyzkoušet udělat 3 jako druhé fórům s jinou subdoménou, to odladit a odzkoušet a pak ho dát jako první místo tohohle.
Teď je otázkou jestli se snažit tohle udělat před zkouškovým a nebo to nechat až po zkouškovém s tím, že tomhle staré by se nastavili práva na moderování a skupiny tak jak jsi navrhl...
Jde mi hlavně o to, že 3 ve finálu není vydaná ještě ani týden a s mody je zatím docela potíž...

Uživatelský avatar
Styxer
Veterán
Veterán
Příspěvky: 128
Registrován: 07. září 2007, 20:26

Příspěvek

Přechod na phpbb3 není zase až taková sranda, tudíž bych to s klidem nechal na dobu po zkouškovym období...
Tohle forum má můj "obdiv" a nebál bych se být modem (až tak lehké to není, ale jsem na netu vcelku dost, takže bych to měl zvládat)... :twisted:

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a připomínek“