Zviditelnění fóra ve škole

Archiv starých informací a připomínek pro pamětníky :)
Zamčeno
Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Zviditelnění fóra ve škole

Příspěvek

Jelikož stále potkávám lidi co neví o strojar.com, napadlo mě ho nějakým způsobem zviditelnit. Zkouškové je před námi a informace se vždy hodí. Např. vylepit pár plakátů po škole. Jak se na to díváte?

Uživatelský avatar
Styxer
Veterán
Veterán
Příspěvky: 128
Registrován: 07. září 2007, 20:26

Příspěvek

Nehrozí nějaký "block" fora od profesorů ? :P
Jinak jsem samozřejmě pro, asi jako všichni ostatní...

pepik

Příspěvek

staci pocet profesoru, kteri o foru vedi uz ted...jestli nekdo z prvaku po pul roce studia na tyhle skole nevi o brve tak to uz fakt nevim :idea:

Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Příspěvek

Nevím jak je to v nižších ročnících, ale 4., 5. ročník je docela bída, proto mě to napadlo. Mám teda taky trochu strach z vyučujících, ale tomu se asi nikdy neubráníme… Ptám se, jaký názor na to mají ostatní než bych něco takového udělal. Pokud by mělo zviditelnění nastat, tak aby to nebylo spíš na škodu…

Když vidím, jak se lidi ptájí kde seženu tohle, kde tohle... na břve je spousta odkazů na další stránky, mám prostě poslední dobou pocit, že co se lidem nenaservíruje pod nos, tak na to nepřijdou...a když už tohle je, tak ať to funguje jak má.

Běží to již 10 měsícu, návštěvnost se mírně zvyšuje (nyní cca 650 přístupů za den), provoz něco stojí a mě napadá jestli má cenu v tomhle pokračovat. Přístupů je dost, ale informací mi na počet přístupů nepříjde závratné množství. Proto chci znát názory od vás.

Uživatelský avatar
Styxer
Veterán
Veterán
Příspěvky: 128
Registrován: 07. září 2007, 20:26

Příspěvek

Spíš se mi zdá, že čím více přístupů denně, tím více "bordelu" na forum a minimálně přidaných informací.

Možná by to chtělo ještě trošku přerozdělit forum - podsložky v jednotlivých ročníkách, requesty etc.

Ještě bych zavedl --> kdo chce přispívat (či položit dotaz), musel by být reglej... (ale to už jsem OT)

Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Příspěvek

S tou registrací je to těžké, by se každý registroval kvůli kravině a při další by se beztak zaregistroval znova a akorát v tom bude bordel možná ještě vštší (aspoň podle mě, stačí když tu dělají svinstvo boti).

Přerozdělení je možné, chtělo by to víc nápadů...chystám se na přechod na 3 verzi phpbb, ale až bude dostatek modifikací, aby to bylo aspoň tak jako je to teď...

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

No asi takhle. Na tomhle foru je velmi zvlastni slozeni skupiny uzivatelu.

Ty 1. co s myslenkou centralizace protokolu a mreni a vseho co s tim souvisí přišli a doplňují postupně informace a přidávají nové a nové informace pro ostatní.

2.Ti co přišli po "zakladatelích",jsou registrovaní a vždy na konci zkouškového uploadují vše co během semestru vytvořili aby pomohli lidem pod sebou. Popř shánějí něco pro sebe samotné aby nemuseli dělat něco co už někdo dělal. Sem patřím já a dost mých kámošů.

3.Skupinka sem chodí jen pro informace,pořád se na něco ptají,nepoužívají tlačítko HLEDAT ,nic nepřidávávají a jen si berou od osttatních. Tato skupinka je pro toto forum naposta pritez. Prostě jen něco chtěj tak si to vezmou a nic už sem nedaj. LIDI kdo ste se v tomhle poznali ZAMYSLETE SE NAD SEBOU!

4.skupina profesoři,co se koukaj a občas něco napíšou. Spíš ale sledují nic neříkající spam od uživatelů skupiny 3,kterého tu je přehršel.

5.Všudypřítomní boti

Několik for jsem už sám dělal,a vím že to je jen o lidech. Pokud se utřídí komunita lidí kteří pracují a doplňují se má forum ohromné výhody. Zavedl bych povinnost registrace. A chtelo by to už i nějaké moderátory.Lidi co něco chtěj at se regnou a ty je aktivuješ. Předejdeš botům v sekcích kde je nechceš. Zaveď sekce kde bude i pro neregistrované,at si tam spamuje kdo chce ale do temat typu 1.ročník,2.ročník at pisi JEN moderatori. Doplnuji informace z techto mist pro neregistrovane a utřiďují je.

Víš myslím si že myšlenka zviditelnění fóra mezi studenty není špatná. Ale chce to provést malou transformaci forka do podoby aby se pocitalo s tim že zavedeme skupinu lidí kteří budou třídit zrno od plev a budou je házet do sekcí ve kterých se najdou kvalitní informace. A nikdo jinej tam spamovat nebude,pak je to nepřehledný. Ať si píšou do sekcí pro spamery a ne všude kde je napadne.

Pak to klidně rozhlaš po celé škole. Ale nejdřív připrav forum na to aby se dalo dobře najít to co člověk hledá. víc na 278301324 :-)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Lemondog
Veterán
Veterán
Příspěvky: 150
Registrován: 05. únor 2007, 18:32

Příspěvek

Naprosto souhlasím s Albim, myslím že registrace nikoho nijak nezatíží... do sekcí ročníků by nikdo neměl jen tak vkládat témata, maximálně odpovědi, vypadá to pak docela nepřehledně. Ale jinak super práce, našel jsem tu spoustu užitečných věcí a doufám, že moje věci taky někomu byly k užitku (...abych se mohl cítit jako člen druhé skupiny. :wink: ).

Uživatelský avatar
mdd
Příspěvky: 51
Registrován: 29. říjen 2007, 19:42

Registrace

Příspěvek

Jestli teda můžu, tak do celýho tohodle tématu přispěli jen admini a moderátoři + teda 1 normální uživatel. Když zavedete povinný registrace, tak sic zkvalitníte příspěvky, ale myslím, že se ochudíte o dost přínosnejch, ale od neregistrovaných. Myslím, že většina lidí, co sem píší, vůbec neví, o čem takový fórum je a jaký má pravidla a když něco mají, tak to sem hodí - anonymně. Když se podíváte na 2 aktuální témata, co teď všichni potřebují odevzdat, tak je shlédlo víc lidí, než zásady fóra... Do povinné registrace bych se zatím nepouštěl. Taky bych asi nedělal poutače. Info o tomhle webu se nese mezi lidma a tak je to asi nejlepší. Poutač by taky mohl zvýšit spamy...

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Příspěvek

No vím že tahle debata vypadá ted trochu divně,ale v dobe psaní byl adminem jen Mates a ostatní včetně mě byli jen řadéví uživatelé. Až po několika debatách sme se složili v tým,který se o toto forum stará.

K povinným registracím - z těch sme ustoupili z důvodů které píšeš. Debata zde ovšem zůstala v původním znění k dalšímu nahlédnutí,nic víc:-)

ALbi87:Téma je neaktuální - LOCK
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a připomínek“