Namety na preskupeni fora

Archiv starých informací a připomínek pro pamětníky :)
Zamčeno
larry
Příspěvky: 41
Registrován: 15. červen 2008, 22:58

Namety na preskupeni fora

Příspěvek

Mam nekolik tipu k prodiskutovani na vylepseni fora:
  • 1. Oborove predmety- vymazat kategorie, a nechat tam jenom vypis jednotlivych predmetu, kdo se s tim ma hledat. Navic nektere predmety jsou umistene spatne, viz. treba MKP neuci na matice ale na pruznosti. To, ze je neco spatne svedci o tom, ze je tam podle me malo prispevku, lidem se tam nechce klikat, vypis vseho je mnohem prehlednejsi.
  • 2. Hodnoceni vyucujicich - nema smysl, aby byly kategorie jako dnes podle rocniku, je z toho prisernej gulas. Logiku by naopak davalo, aby byly vyucujici v kategorii podle ustavu a co 1 clovek to 1 tema, horsi variantou (ale lepsi nez podle rocniku) je kategorie podle predmetu anebo vypis uplne vsech lidi.
  • 3.
    • tenhle prikaz nefunguje

Tohle jsou tedy moje namety, hlavne 1. a 2. by mohly podle meho nazoru podstatne prispet k rozvoji fora.

larry
Příspěvky: 41
Registrován: 15. červen 2008, 22:58

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

Byl bych rad, aby se k tomu vyjadrili sponzori, ja jim (prozatim) nejsem, a aby rozhodli oni, a ne admini - nic ve zlym hosi 8)

martin190
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 47
Registrován: 23. únor 2007, 13:35

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

Souhlasím s larrym, fóru by jeho nápady prospěly.
U nás na oboru DMT jsou moderní učitelé (Macek a další), jací využívají počítače a dávají materiály na studium.fs.cvut.cz a je většina, která si vystačí s meotarem. Studenti DMT tak ani na fóru nemají co hledat, protože není co hledat (např. slibované podklady na MHP stále nejsou). Oficiální podklady teda často nejsou žádné a přednášky si ofotíme mezi sebou ve škole, proto tak málo příspěvků.
Pro obor DMT by fórum mělo fungovat hlavně na výměnu zkušeností z předmětů a zkoušek.

Systém katerogií oborů by měl být zjednodušen. Je přece taky hodně povinně volitelných předmětů, které si můžeme zapisovat i z jiných oborů, jak je mám tady rychle najít?

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

to larry:
ad 1) Obory jsou takto rozčleněny naprosto úmyslně, a ten galimatyjáš co tu byl předtím vracet nehodlám. Vezměte si že toto forum bude existovat dlouho po tom co vy odstudujete, umíte si to pak reálně představit , třeba po třech letech , až se obory přeplní? Já ne, jsem pro jednoznačné rozdělení, většina lidí nehodlá číst 3 stránky názvů oborů než najdou svůj předmět. A to, že jeden předmět není tam kde má, pro mě není důvod. Vlastně jsem ani nečekal, že je zařadím všechny správně, bylo to vcelku náročné najít ke kterému oboru patří jaký předmět. Rád uvítám kohokoliv, kdo se o to bude starat.

ad2)Další krok zpátky. Nevím co ti na tom tvém řešení přijde logického. Umíš si představit situaci, kdy pro každý semestr když přibude nový vyučující se mu bude zakládat nová kolonka? Od toho máš anketu.

ad3)Ruku na srdce, použil jsi tu funkci někdy? :) Já dělám s phpbb fory dlouho (4-5let), ale tuhle fci jsem nepoužil ještě ani jednou;)

ale tady vidíš že funguje:
  • červená
  • modrá
  • žlutá

to martin190:
Co se týče jednotlivých oborů, tam je situace diskutabilní, ale jsou obory třeba jako: technika prostředí,technologie a další kde vše funguje jak má.

rychlé hledání předmětů: použij HLEDAT :)

larry jenom otázka bokem: Kdo myslíš, že je větší sponzor? admini nebo sponzoři? aneb Ti kdo forum každodenně spravují a starají se o jeho zálohy a o to aby forum mělo svou kulturu a nebo člověk který peněžně přispěje na jeho chod..hmm ? Myslím, že to co jsi napsal aby se jako vyjádřili jen sponzoři beru jako pěknej blábol!
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

Ja souhlasim s albim...

1) U oborovych predmetu mi kategorie podle ustavu vyhovuje, pac prece kazdej vime, kterej obor co vyucuje. A kdyz je nejakej problem, ze nesouhlasi zarazeny predmet tam, kde je, staci prece kliknout na :arrow: vykricnik pod prispevkem a ohlasit prispevek adminum. Samozrejme tam dopsat, ze chces aby ho premistily do spravne kategorie ;)

2) hodnoceni vyucujicich? Radsi si prectu, kdo kde uci, nez aby tady bylo 400 lidi a 400 odkazu na ne. To uz si muzu rovnou precist ofiko skolni anketu

3) vetsinu formatovacich prikazu stejne nepouzijes a docela to potom vadi, kdyz nekoho citujes a chces tam neco poupravit...


PS: a pokud me nebavi hledani predmetu podle oboru klikanim, tak dam jednoduse hledat a je vyreseno. Nehlede na to, ze fce hledat ti najde i zajimavy veci treba v hlavni diskuzi, kde se nekdo na neco ptal a dostal dobrou odpoved...
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Lemondog
Veterán
Veterán
Příspěvky: 150
Registrován: 05. únor 2007, 18:32

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

To jsem rád, že se nemusím pouštět do argumentace a můžu jenom říct, že se vším co napsal Albi a alkie stoprocentně souhlasím...
Per aspera ad astra...

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

Kdyz chces vyjadreni sponzora, tak tady ho mas: naprosty souhlas s Albim a alkie... Rozepisovat se nemusim :-)
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

Ikdyz sponzor nejsem, rad podporuji klikanim. Google vyplaci od 100$ a kdyz je dobrej den, tak se za jeden "blbej" klik na reklamu da vydelat i 15 centiku...takze kdyby to udelal kazdej jednou denne, je po problemech...

PS: forum jako takove funkcema vylepsit skoro nelze. A preskupovat ho je fakt zbytecny, kdyz uz jsme si na tohle usporadani zvykly. A jak sem jiz rikal, pokud najdete predmet, kterej nepasuje do prislusne kategorii, staci ho nahlasit ;)

PS2: snad jen vedle "zobrazit aktivni temata" mi chybi polozka "zobrazit sledovana temata" ...
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

www.skodaoctavia.cz
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 122
Registrován: 21. únor 2007, 16:55

Re: Namety na preskupeni fora

Příspěvek

Uspořádání je v pohodě. Takto je to asi nejlepší varianta není to ideální ale funguje to dobře.
http://www.skodaoctavia.cz/ Vše o Škodě Octavii na jednom místě

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a připomínek“