Výzva Všem strojařům.. docházejí finance:(

Archiv starých informací a připomínek pro pamětníky :)
Zamčeno
Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Výzva Všem strojařům.. docházejí finance:(

Příspěvek

Zdravím Vás,
V poslední době s radostí sleduju, jak se komunita strojaře rozrůstá vysokým tempem. Lidé konečně začínají spolupracovat a vše se ubírá přesně tím směrem, jakým si všichni, kteří se tímto zabýváme, přejeme.

Problém se ovšem týká toho, že ač je strojař.com přístupný zdarma je nutné ho z něčeho platit. Sáhněte si proto prosím každý do svědomí a řekněte si, kolikrát Vám už tento server pomohl. Myslím, že každý, včetně mě, je rád že něco jako strojař existuje a žije:) Tím se dostávám k jádru problému: A to, že je provoz serveru nutné z něčeho zajistit, myslím teď finanční prostředky. Blíží se nám termín prodloužení na další rok a je nutné to zaplatit, peníze v naší reklamně-sponzorské kasičce se tomu co máme zaplatit ani zdaleka neblíží:

Proto bych Vás všechny, kteří strojaře pravidelně, či nepravidelně užíváte chtěl poprosit, abyste přispěli jakýmkoliv způsobem na další provoz.
Jinak přijde nevyhnutelný konec celé domény.


Možná se ptáte, jak můžu přispět - odpovědi jsou dvě:
1)Přímo na účet, což je z hlediska placení domény to nejjednodušší - tím pádem získáte hodnost Sponzor (více zde..)
2)Nepřímo ... aneb, proč si myslíte že tu máme reklamu? (více zde..) Kdo to i přesto nechápe ať mi napíše SZ:-)

Věřím, že si tuto výzvu všichni z nás vezmou k srdci.

P.S. : Nemusí pršet,stačí když kape...bohužel v poslední době je totální sucho, věřím že s tím něco provedete...

Za tým strojaře - ALbi
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
Killer
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 117
Registrován: 07. únor 2007, 15:06

Re: Výzva Všem strojařům.. docházejí finance:(

Příspěvek

mohl by si sem kdyztak hodit kolik byly vydaje/prijmy za minuly obdobi? urcite nejen me by zajimalo kolik napr. stoji domena+hosting, kolik se vydela na reklame, apod.

diky, jinak urcite letos opet neco malo poslu :wink:
It's good to be bad

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Výzva Všem strojařům.. docházejí finance:(

Příspěvek

Předem bych chtěl poděkovat za Váš zájem o strojaře i co se týče plateb,nečekal jsem takový aktivní přístup zvlášť co se placení týče a velmi mile mě překvapilo jak jste k tomu někteří přistoupili:) Ovšem nerad bych aby ostatní, zatím neplatící, usnuli na vavřínech a oddychli si, že je situace zachráněna - Není! Peněz stále není tolik abychom pokryli veškeré náklady. Proto budu rád, když se zapojí další z vás.

Platí zde jednoduchá rovnice - čím víc lidí zaplatí, tím nižší stačí částka. Průměrný dar co jsem tak vypozoroval, je 200-400 korun, což dle mého na rok pro každého z vás není nijak horentní suma.

Věřím proto, že forum nenecháte napospas hlubinám internetu.


to Killer:Co se týče přesných kalkulací tak ty neznám, ale pomalu je asi začnu vést.
Prozatím uvedu jen pár faktů:
Provoz hostingu + doménové jméno stojí cca 3000Kč na rok
Vlivem přibrání Brve pod svá křídla,počítáme v nejbližší době s nutným rozšířením místa na serveru. Takže se každé peníze navíc hodí.

ad reklamy a příjmy: Reklamy které zde vidíte samozřejmě produkují nějaký ten zisk, ovšem ten je vázán na delší dobu u Googlu a vyplácí se až po dosažení určité mezní částky. Čili pokud se kliká málo, k výplatě prostě dojde až za dlouho. V tuto dobu je situace tak špatná, že k výplatě zbývá moře času a hosting je potřeba zaplatit cca do měsíce.
Proto jsem se obrátil s přímou výzvou dokud je ještě čas.

Navíc poslední dobou zjišťuji upadající tendenci "klikání", to je způsobeno tím, že je zde reklama dlouho a lidé si jí podvědomě přestali všímat. To všechno je jasný, ale pak vzniká takováto situace...

V případě dalších dotazů stačí napsat SZ, či maila, a nebo jako někteří z vás mi napsat na icq.

Zatím se mějte ..a .. Strojaři sobě:)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Výzva Všem strojařům.. docházejí finance:(

Příspěvek

Asi se budu opakovat, ale i přesto bychopravdu rád poděkoval Všem, kteří byli ochotni přispět na chod fora strojař.

Dnes jsme dovršili hranici potřebnou pro chod fora na další rok.


Trochu statistik:
Během 4 dnů se mi ozvalo nespočet lidí pomocí icq, SZ a mailů, kteří byli ochotni jakkoliv přispět, ať už hotově či nepřímo. Velká část z nich svá slova dodržela, za což jim patří náležité díky ode všech, kteří strojař používají. A to upozorňuji, ještě nedorazily všechny platby, jak říkám .. jsem mile překvapen a tímto děkuji za všechny uživatele:)

Všechny sponzory máte pohromadě na stránce sponzoringu (více ZDE...)
Výzva: Stále marně pátrám po dvou neznámých sponzorech,jelikož u jejich platby nebyl napsán nick. Takže pokud by někdo chtěl hodnost sponzora a ví že zaplatil a hodnost mu nepřibyla do dnešního dne, ať se mi ozve SZ a napíše do něj své číslo účtu(jen pro ověření).
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Zamčeno

Zpět na „Archiv oznámení a připomínek“