Pravda o zkoušce z jazyka

Vybrané příspěvky z Hlavní diskuze
Odpovědět
Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Pravda o zkoušce z jazyka

Příspěvek

Zajímá Vás jak to je doopravdy se zkouškou z jazyka po těchto změnách?

Dneska sem byl na studijním oddělení a ptal se referentky o co jde. Ukázala na:

Vyhlášku č.8

Vzhledem ke skutečnosti, že jsou mezi studenty šířeny nepřesné a zavádějící informace o studiu a výuce cizích jazyků na naší fakultě, považujeme za nutné znovu zveřejnit v účinné stručnosti platná pravidla a zásady:

Pro studenty v magisterském studijním programu M 2301 „Strojní inženýrství“
Studenti mají v rámci studia tohoto studijního programu povinnost složit dvě zkoušky ze dvou cizích jazyků na základní (nižší) úrovni a z jednoho z těchto jazyků zkoušku na pokročilé (vyšší) úrovni.
Zkoušky jsou zakončením předmětů obecného označení „Cizí jazyk“, předmětům jsou pro jednotlivé konkrétní cizí jazyky stanoveny identifikační kódy a stanoveny počty kreditů. Dále je stanoven roz-sah výuky (v daném případě 0+0 hodin) a případná podmínka předchozího absolvování určitého před-mětu (v daném případě je pro složení zkoušky na vyšší úrovni nutné složení zkoušky na nižší úrovni).

Pro studenty v bakalářském studijním programu B 2341 „Strojírenství“
Studenti mají v rámci studia tohoto studijního programu povinnost složit jednu zkoušku z cizího ja-zyka na základní (nižší) úrovni. Zkouška je opět zakončením předmětu obecného označení „Cizí jazyk“ a platí o něm shodné údaje, jaké byly uvedeny pro případ magisterského studia. Není zde stano-vena žádná podmínka předchozího absolvování určitého předmětu.

Pro nové studenty nastupující do 1. ročníku akademického roku 2008/2009 platí stejná povinnost. Požadavky však budou poněkud vyšší, a proto byla tato zkouška pro odlišení nazvána „.... – zkouška pro bakalářské studium“. Není zde stanovena žádná podmínka předchozího absolvování určitého předmětu.

Pro studenty v navazujícím magisterském studiu N 2301 „Strojní inženýrství“
Studenti mají v rámci studia tohoto studijního programu v akademickém roce 2008/2009 možnost rozšiřovat své jazykové znalosti absolvováním jazykových kurzů (tj. volitelných předmětů). Pro násle-dující období bude rozsah a zaměření požadavků věcí řízení kompetentních orgánů.
Studium nepovinných (volitelných) předmětů
Pokud si chce student zlepšit své jazykové znalosti (ať před nebo po zkoušce), může si zapsat ně-který z volitelných jazykových předmětů, nabízených ústavem jazyků. Již od letního semestru akade-mického roku 2004/2005 platí, že si student může v průběhu studia zapsat až 8 takových předmětů. Studium těchto předmětů není povinné, ani není podmínkou pro skládání předepsaných zkoušek.

Bližší informace a konkrétní údaje jsou uvedeny v Bílé knize „Studijní plány 2008-2009“. Zveřejnění požadavků k jazykovým zkouškám je povinností Ústavu jazyků.

Doc. Ing. Jan Vojtek, CSc.
proděkan pro pedagogickou činnost
Fakulty strojní ČVUT v Praze
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Uživatelský avatar
alkie
Veterán
Veterán
Příspěvky: 345
Registrován: 21. leden 2008, 17:41

Re: Pravda o zkoušce z jazyka

Příspěvek

Tak v tom pripade sem asi blbej, ze to nechapu. sice se mi to uz netyka, ale tohle a ten mail se celkem dost lisi...
http://www.speedtest.net/result/1258256262.png - 344 Mbps down, 106 Mbps up ;)

PS: Kdyz neco hledam, pouziju nejdriv fci "hledat" ---> HLEDEJ ZDE a teprve potom neco pisu...
PS2: Pokud neco hledam, co zde nemusi byt, tak hledam zde http://www.si.to.kurva.vy.googluj.cz/

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Pravda o zkoušce z jazyka

Příspěvek

No mě to povídej,koukal sem tam na ní jak sůva. Ale tohle je prej finální,takže to ber jako pravdivý.
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

shamania
Příspěvky: 48
Registrován: 16. únor 2007, 14:35

Re: Pravda o zkoušce z jazyka

Příspěvek

Chápu to dobře? Pokud jsem tedy již absolvoval zkoušku z Angličtina nížší střední (zkouška), tak už se nemusim o nic starat? Nastupuju ted do čtvrtáku, tak bych nerad něco propás..
_________________
_________________

Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Re: Pravda o zkoušce z jazyka

Příspěvek

Jo. Máš do Ing vystaráno:)
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Tracy
Příspěvky: 31
Registrován: 07. červen 2008, 23:12

Re: Pravda o zkoušce z jazyka

Příspěvek

Mám dotaz, nastupoval jsem v roce 2007, ale zkoušku z jazyka dělám až letos v zimě (2009) co se týká mě? Musím udělat tu novou verzi tý zkoušky, nebo klasicky tu na nižší úrovni??? Jsem z toho taky malinko zmatenej :roll:

Odpovědět

Zpět na „Informační stánek“