Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Vybrané příspěvky z Hlavní diskuze
Odpovědět
Uživatelský avatar
ALbi
Čestný strojař
Čestný strojař
Příspěvky: 508
Registrován: 16. květen 2007, 15:21

Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

PRAVDA ohledně A a B předmětů.

Vážení přátelé,už mě docela štvalo že na týhle škole málo lidí skutečně ví pravý důvod toho co to je A a B zkouška. Zeptal jsem se člověka povolaného a to doc. Řezníčka z katedry pružnosti pevnosti který dělá i na studijním tuším. Ale to teď není podstatné.

Proč jsou A i B předměty?
Protože vláda motivuje vysoké školy k tomu ,aby co nejvíce lidí mělo bakalářské vzdělání. Proto existují verze A ,která svou obtížností odpovídá tomu co studují lidé studující od roku 2006 a dřív. A poté je tu obtížnost B,která je o level níž něž varianta A.

Proč jsou teda dvě?
A - těžší,víc kreditů a zaručený postup do magisterského studia(Ing.)
B - lehčí,normál kreditů a předpokládané skončení studia Bc. titulem

Proč je u A varianty víc kreditů něž mají ti dříve studující? V čem je rozdíl?
Aby byla možnost zkrátit dobu studia na 5,5 roku. Neboť student se samými A zkouškami bude mít již v 11 semestru dostatek kreditů na závěrečnou státní zkoušku.

Co znamená zaručený postup do Ing. studia?
U dříve studujících je hodnotícím kritériem pro zaručený postup na magistra studijní průměr jehož hranice je 2,2 +- něco:-)

U lidí kteří nastoupili v roce 2007 a později,je nahrazena problematika studijního průměru,tím že musí mít samé A zkoušky pro bezproblémové přijetí do Mgr. studia

Co když mám samé B a chci na Mgr.?
Pak se vypíší doplňující testy,které jak řekl Řezníček : "Budou i z toho co daný člověk nemá na obížnost B odpřednášené. Musí prostě udělat o lvl víc aby mohli na magistra."

Konečný postoj FS:
Zvýšit počet bakalářů, a zachovat počet kvalitních inženýrů .


Dotazy? :-) Rád zodpovím
*******************
Follow your intuition and embrace the change!

Tacit
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 18
Registrován: 11. leden 2008, 13:35

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Ve výpisu té informační přednášky/konference co byla někdy na začátku roku se taky psalo, že by šlo standardní čtyřleté bakalářské studium zkrátit za určitých podmínek ( 240 kreditů + A zkoušky na konci třetího ) jen na tři roky a potom by se po trochu obecnější bakalářce rovnou přestoupilo na magistra, nevíš taky o tom něco? Dík.

Tekiti
Příspěvky: 25
Registrován: 18. březen 2008, 22:08

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Zdar,mel bych takovy dotaz,uspesne sem zakoncil prvak a mam zkousky A.Zajima me,jestli si musim nejak hlidat prumer znamek abych pak mohl postoupit do magisterskeho studia bez problemu? Zatim to chapu tak ze nezalezi,ale jeden cvicici nam rikal at si hlidame prumer a nenechavame si zbytecne psat trojky,jinak budem pak delatz zkousky(i pres ty acka),tak sem z toho jelen. A nevi teda nekdo pokud to tak je,jestli ten prumer zustava 2,2?

Mates
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 206
Registrován: 05. únor 2007, 11:43

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Dneska jsem seděl na ústavu technologie obrábění... čekal jsem na zkoušku. Bavil se tam Podaný s Dvořákem (vedoucí ústavu) o těch A a B předmětech, jak je to s tím postupen na magistra....a z toho co jsem slyšel, jsem poznal, že v tom maji pěknej guláš i oni a pořádně neví, jak to s tím postupem vlastně je. A to je u Podaného docela zázrak, že se v tom 100% neorientuje, protože vím, že on se v tom pohybuje... Takže asi tak, je to nový, ale asi nedomyšlěný a nikdo pořádně neví jak to je a jak to bude. Pokud budeš mít A zkoušky a průměr do 2,2 (to byl základ na souborku na magisterským po 2 letech) tak si myslím, že budeš naprosto v pohodě.

P.S. Zkus napsat na oficiální fórum FS - stránky FS a tam je fórum. Třeba ti někdo odpoví. Vím, že Podaný tam chodí.

trax
Příspěvky: 7
Registrován: 06. duben 2008, 13:27

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Ted staci mit prumer do 2,5. Je to napsany ve vyhlasce na studijnim oddeleni. Tyka se to nas, kteří nejedeme urovne A a B.

Crusad
Příspěvky: 13
Registrován: 05. říjen 2008, 16:29

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Me by docela zajimalo, jestli kdyz budu mit vsechny zkousky na A, krome treba matiky, kde budu mit jen B, tak budu delat ty prijimacky na Mgr. jen z matiky?

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

To by mě taky zajímalo. Zatim mi chyběj Ačka jen z matiky a teď na zkoušce Bodnár řikal něco v tom smyslu, že si budu muset dodělat všechny zkoušky na úroveň A pro postup na mgr, takže když mi budou chybět všechny matiky tak budu muset dodělávat 4 zkoušky?

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Já osobně to chápu tak, že jakmile člověk nemá všechny zkoušky úrovně A, tak dělá přijímací zkoušky na magisterský studium, tj. jednotný zkoušky bez ohledu na to, kolik tomu kterýmu člověku chybí zkoušek úrovně A. Takže pochybuju, že by se to týkalo ve vašem případě jenom matiky.
Na druhou stranu je určitě možnost si ty áčkový zkoušky zpětně dodělat v dalších semestrech, ale nevím přesně jakou formou. Možná v tom bude hrát roli, jestli vám na danou zkoušku zbyly termíny (máte celkově tři pokusy a když dáte na první pokus úroveň B, máte ještě dva pokusy na úroveň A), jinak se to možná řeší formou druhých zápisů, ale to vážně nevím, to jsou jenom dohady :wink:
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
Valdez
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 27
Registrován: 24. květen 2008, 10:36

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Ohledně A/B předmětů jsem si nějaký čas psal s doc. Řezníčkem, je zde jedna informace, o kterou bych se asi měl podělit:
Zkoušky z předmětů
Vybrané stati z pružnosti a pevnosti
Vyšší mechanika

ze studijních plánů oborů DMTB a AMEB se automaticky považují za zkoušky úrovně A, jsou tedy plně ekvivalentní zkouškám ME3A, PP2A (mimo kreditového ohodnocení :roll: ).
...
2. Klasický plán DMTB resp. AMEB s A předměty funguje úplně stejně,
protože předměty VSPB a VM jsou po dohodě vedení považovány
automaticky za A-předměty. Jejich absolvováním kompletujete celý
A-program.
...
EDIT: doplněna citace z mailu týkající se tématu tohoto postu, opraveny překlepy

Uživatelský avatar
picimuri
Příspěvky: 4
Registrován: 28. listopad 2010, 11:34

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Zdar draci. Máte někdo ponětí jak přejít z oboru TZSI kde jsou povinne zkousky Alfa, na obor Strojírenství kde stačí Beta? Betový zkoušky mám, alfový ne.. tak co ted?

Cassal
Veterán
Veterán
Příspěvky: 207
Registrován: 15. leden 2008, 18:37

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Zajdi za Reznickom na studijne. To je jediny clovek co ti moze dat na tuto otazku odpoved. Na fore sa dozvies k tejto otazke len dohady.

B3njamin
Příspěvky: 5
Registrován: 12. říjen 2010, 18:14

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Ahoj,chtěl bych se zeptat co dělat když sjem se v kosu překlik a vzal si matiku II A a do indexu jsem si sice zapsal Matiku II. Když půjdu na studijní at mi to nák změní tak asi budou hodně nepříjemní co?

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Mas zapis potvrzenej na studijnim? Jestli ne, tak si z KOSu chybne zapsany predmet smaz a naklikej spravnej... Jestli je to spatne v indexu, tak to prepis normalne..
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

B3njamin
Příspěvky: 5
Registrován: 12. říjen 2010, 18:14

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

no právě mám studijním potrvzený něco a v kosu mám taky něco jinýho...

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

No tak to se stav na studijnim a dejte to do poradku ;-) Nic jinyho ti nezbyva..
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

B3njamin
Příspěvky: 5
Registrován: 12. říjen 2010, 18:14

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

myslíš že mě tam neseřvou??

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

možná seřvou, nicméně slečna Dětinová zde už nepracuje, takže se vlastně není čeho bát :lol:
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

Neservou snad, pokud slusne vysvetlis, jakej mas problem a poprosis o opravu ;-)
Takova "banalita" svet nezhrouti ;-)
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

B3njamin
Příspěvky: 5
Registrován: 12. říjen 2010, 18:14

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

no když dneska seřvala někoho kdo se jenom zeptal jak si má zapsat rozvrh tak právě nevim...

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: Předměty A a B,pravda o nich ,aneb k čemu jsou?

Příspěvek

No v poradku to mit proste musis. Takze ti nic nezbyva nez tam zajit. ;-)
To prezijes, neboj :-)
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Odpovědět

Zpět na „Informační stánek“