Dotaz nového stutenda celkově o začátcích studia

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Lanellie
Příspěvky: 5
Registrován: 20. říjen 2015, 08:18

Dotaz nového stutenda celkově o začátcích studia

Příspěvek

Zdravím.

Za chvíli mám nastupovat na koleje(Bubeneč) a především na FS ČVUT. Píšu sem již z naprosté zoufalosti a vynervovanosti a předem velice děkuji všem, kdo si toho přečtou a jakýmkoliv způsobem se mi pokusí odpovědět.

Chodil jsem na průmyslovku do Ústí (Resslova), obor strojařina. Nejsem přímo technicky nadanej člověk, ale nejsem ani blbej. Maturitu jsem bez nějaké větší snahy či větších problémů dal na trojky a jednu dvojku. Nyní mám ale extrémní strach z toho, že toto následující studium nezvládnu. Při studiu si budu muset najít i brigádu na poloviční úvazek(jednu časově flexibilní, jsem už snad našel), protože prostě mi nic jiného nezbyde. Otázka zní, nebude to obrovský problém při studiu? Mé dřívější aspirace byli inženýr, ale po tom co jsem tu pročítal fóra a různě projížděl internet, pokorně hlásím, že by mi asi stačil i bakalář. :-D

Budu moc rád, za každé postřehy či rady, protože já začínám bejt zoufalej a to ani nezačlo studium. :-D

Uživatelský avatar
xpig
Příspěvky: 8
Registrován: 25. září 2014, 22:25

Re: Dotaz nového stutenda celkově o začátcích studia

Příspěvek

S bakalářem budeš spíš takový středoškolák+, takže by bylo lepší aspirovat na inženýra, kde tě už naučí něco víc než obecnou teorii. Škola není kdovíjak těžká, až na třeťák, který se podle mě s brigádou dá stihnout celkem těžko (ale teď nějak překopávali sylabus tak už to možná tak není).

Prostě to nepodceň, dávej hlavně pozor na cvikách a aktivně si rozmýšlej, které přednášky mají smysl a které ne, protože nemá cenu trávit čas někde, kde stejně neposloucháš. Rozhodně se nedá říct, že všechny za tvůj čas stojí.

Abych odpověděl přímo na tvuj dotaz - problém to pochopitelně bude, ale ne kdovíjak velký a zvládnout bys to měl. Vyučující se snaží vyjít vstříc a jde si často zkoušky dodělat v letním semestru a tam dokonce je protáhnout až do září. Taky si můžeš studium protáhnout o rok, což by mělo stačit. Budeš limitovaný tím, že nebudeš mít tolik času dohánět, když se na něco ze začátku vykašleš a budeš pozadu, takže se radši uč průběžně, abys na konci semestru u všeho měl aspoň přehled a nezačínal z nuly. Hodně štěstí. :)

Lanellie
Příspěvky: 5
Registrován: 20. říjen 2015, 08:18

Re: Dotaz nového stutenda celkově o začátcích studia

Příspěvek

Děkuji moc za odpověď, opravdu si ji cením. Ale co jsem teď zjistil, tak vlastně obor, na který jsem se přihlásil je prakticky dělaný na to, abych po bakaláři šel pracovat. Na magisterský obor bych musel dělat nějaké zkoušky, co jsem pochopil? (Jsem na oboru Technika v životním prostředí.)

Uživatelský avatar
xpig
Příspěvky: 8
Registrován: 25. září 2014, 22:25

Re: Dotaz nového stutenda celkově o začátcích studia

Příspěvek

Aha, sorry já předpokládal že jsi na TZSI :D Tak to budeš mít ještě lehčí Beta zkoušky, takže by to mělo být zvládnutelné :) Každopádně doporučuju zkoušet alfy, které ti pomůžou k přijímačkám, pokud by sis to s inženýrem rozmyslel (jsou za ně body ke zkouškám)

Lanellie
Příspěvky: 5
Registrován: 20. říjen 2015, 08:18

Re: Dotaz nového stutenda celkově o začátcích studia

Příspěvek

Dobře, díky moc :-) Tak snad to půjde. Díky za ochotu :)

jarek.p
Příspěvky: 1
Registrován: 18. leden 2019, 17:30

Re: Dotaz nového stutenda celkově o začátcích studia

Příspěvek

Zatím mi studium nepřijde nijak zásadně těžké.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“