Já - možná budoucí prvák?

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
barook
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 8
Registrován: 30. březen 2016, 18:37

Já - možná budoucí prvák?

Příspěvek

Zdravím všechny,
už nějaký ten měsíc procházím toto fórum. Rozhoduji se, zda-li se připojit k této komunitě. Druhou přihlášku mám na finance VŠE (finance proto, protože to mám zřejmě v genech po strejdovi, babičce). V tuto chvíli se mi vážně jeden týden chce na Stojárnu (ČVUT) a druhý týden na Finance, ovšem začíná už jít pomalu do tuhého a brzy bude zápis.
Chtěl bych se tedy zeptat, jak hodnotíte strojárnu a jak hodnotíte náročnost? Jsem gymplák, technické kreslení mi vážně nic neříká. Tedy kromě deskriptívy, tu jsme si odbyl vloni. Dále by mě zajímalo, jak by mi zbýval při studiu čas na sport, kamarády, případně brigádu?

Předem děkuji.

Uživatelský avatar
Vrbicz
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 11
Registrován: 03. září 2014, 10:06

Re: Já - možná budoucí prvák?

Příspěvek

Ahoj,
lidi z gymplu mají v prvním a asi i trochu v druhém ročníku výhodu, technického kreslení se bát nemusíš, vše se tu bere od začátku, ikdyž rychle. Určitě si ale pročti hodnocení vyučujících a zapiš se k dobrému cvičícímu, zrovna u kreslení jsou mezi nimi velké rozdíly a znám lidi, které cvičící naprosto odradil a zkomplikoval jim život. Času je v prváku dost, ve druháku méně ale furt celkem dost a třeťák ještě nemůžu posoudit, ale prý ho tam už moc nezbývá...

Co se týče nevýhod FS, tak určitě neosobní přístup - pro všechny budeš jen číslo a další věci nabalené na to, že do 1. ročníku nastoupí 900 lidí... Na druhou stranu máš jistotu, že po studiu neskončíš v Kauflandu u kasy. :D

Jinak pokud si trochu studijní typ, tak si myslím, že v prvním semestru by si zvládl navštěvovat obě školy a pak si vybrat to, co tě více osloví.

Hodně štěstí při výběru.

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: Já - možná budoucí prvák?

Příspěvek

no jestli to mas v genech tak urcite na strojarnu kasli pac jak pise kolega ses jen cislo - na VSE kde je tech lidi mnohem vic ale bude tvoje jmeno kazdej asak a docent znat maj tam rodinej osobni pristup s dekanem chodis na kafe. Zadalsi jestli budes mit cas? zalezi jak chces studovat :) a urcite jak rika kolega z gymplu se pak kresleni doucis vzdyt to nic neni dneska uz se na strojarne ani nekresli je to o manazerskejch schopnostech.. jak rikam jestli citis v genech finance tak tam bez protoze kresleni a deskriptiva je jen slabej odvar toho co te ceka :) a jinak pokud nechces bojovat s konkurenci vsech tech lidi z ekonomek z kazdyho kouta tyhle republiky a s lidma ze soukromejch skol a chces mit praci kde sefovi nebudes jen varit kafe a muzes neceho dosahnout tak bez na strojarnu :) ale jak rikam geny jsou geny :)

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“