z FJFI na FS

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
hanzus
Příspěvky: 1
Registrován: 26. únor 2015, 21:36

z FJFI na FS

Příspěvek

Ahoj budoucí kolegové (doufám). Momentálně jsem ve druháku na FJFI ČVUT, obor fyzikální elektronika (tj. lasery, optika). Nějak jsem dospěl k závěru (dáno předměty základy elektrodynamiky a základy optiky), že mě tohle nebude nikdy bavit, byť to má něco do sebe...nechť se tomu věnují ti, které baví pořád dokola básnit o Poyntingově vektoru, multipólových rozvojích a řešení Maxwellových rovnic ve všemožných prostředích.
Proto jsem se rozhodl, že to tu nějak doklepu na bakaláře a na magisterské studium bych rád nastoupil na strojárnu. V souvislosti s tím bych se rád zeptal na pár věcí k přijímačkám a ke studiu.

1) V každém dokumentu k přijímačkám k magisterskému studiu v sekci "zájemci o studium" se nachází jistá verze této věty:
Podmínkou přijetí ke studiu v navazujícím magisterském studijním programu N 2301 Strojní inženýrství je řádné ukončení studia v bakalářském studijním programu technického směru, a to v takové úrovni a rozsahu, aby bylo zaručeno naplnění konečného profilu absolventa navazujícího magisterského studijního programu N 2301 Strojní inženýrství.

Znamená to, že jako absolventa FJFI mou přihlášku prostě mohou smést ze stolu, aniž by mě přizvali k přijímací zkoušce? Značné nedostatky (do té doby jistě odstranitelné) mám v technických předmětech, naopak v matematice a fyzice (nejspíš jen kromě mechaniky kontinua) jsem strhnul normy FS už teď, a to ještě nemám dokončený 2. rok studia.

2) Pokud bych prošel přes přijímací zkoušku, ale obor by se zaplnil lidmi, kteří ji měli prominutou, je možné přestoupit na jiný obor (přijímací zkouška je pokud vím stejná, nebo alespoň složena z otázek ze stejných tematických okruhů)?

3) Lze obor aplikovaná mechanika považovat za dobré východisko k nějakému dobrému pracovnímu uplatnění, nebo je to fyzika na strojárně s možností budoucího uplatnění především v akademické sféře, jako mnoho oborů na FJFI? Pokud platí druhá možnost, tak bych asi uvažoval o nějakém praktičtěji orientovaném oboru.

Předem děkuji za odpovědi všem strojařům.

Aizerin
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 149
Registrován: 13. únor 2011, 19:00

Re: z FJFI na FS

Příspěvek

1) kontaktuj doc Řezníčka např fb má fb stránky pružnost pevnost pripadne i webovky
nvm jak to je, tkaze bude lepsi se k tomu zeptat povolaneho

2) nestane se pokud jsem slysel dobre limit neni na obor ale na pocet lidi co jdou do magistra (aneb jsou obory s 1-3 lidmy a taky s 100 lidmy na oboru)

3) ano lze, ale na strojarne plati o dost vice, akademicka sfera na strojarne - pokud vse budes brat ciste jen teoreticky (takze asi kazdy obor se pak zvrhne v to, jinak jsem vsude nasel nejaky uplatneni v praxi)

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: z FJFI na FS

Příspěvek

hlavne se douc technicky kresleni :D:D. kdyz des na strojarnu :D

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“