Rozvrh při kombinovaném studiu

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
rommie47
Příspěvky: 2
Registrován: 02. září 2009, 14:28

Rozvrh při kombinovaném studiu

Příspěvek

Zdravím,

mám dotaz pro kohokoliv, kdo chodí na kombinované studium na FS ČVUT.
Jak to máte s rozvrhem? Musíte absolvovat některá cvičení v pracovním týdnu?
Rád bych si dodělal bakaláře, program výroba a ekonomika ve strojírenství.
Ale realita je taková, že již několik let pracuji a není pro mě reálné chodit do školy v pracovním týdnu.
Bohužel mám pocit, že časově pro mě bude reálná jen soukromá vš, kde je výuka o víkendu, max. v pátek odpoledne.

Uživatelský avatar
k3k
Příspěvky: 2
Registrován: 12. březen 2010, 14:48

Re: Rozvrh při kombinovaném studiu

Příspěvek

Kamarád dělal bakaláře v kombinované formě studia na FS. Je potřeba chodit do školy v pracovním týdnu. Ne každý týden, ne každý den. Ale se objevit na tom či jiném předmětu čas od času byla potřeba. V základě rozdíl oproti prezenční formě není, ale na přítomnost se dívá úplně jinak.

Sam nastupují na kombinovanou formu pro dodělání Ing. studia. Ale je to obor ve kterém jsem prezenční studium už jednou absolvoval a pak strávil další rok a půl. V podstatě jde jen o domluvu s vyučující. rommie47, pokud během Bc. studia podařilo se vybudovat dobré vztahy s vyučujícími - se dá domluvit, podle mě.

vitazpet
Příspěvky: 3
Registrován: 25. září 2012, 21:19

Re: Rozvrh při kombinovaném studiu

Příspěvek

Ahoj,

studujem Strojarnu kombinovanou formou pri praci stvrtym rokem.
Zacinal jsem rok 2012/2013 obor Strojirenstvi, pak prestoupil na TZSI a ted jsem prvni rocnik na magisterskym.

Na Tvuj dotaz ohledne toho jak je to s rozvrhom:

1) Bakalarske studium

- je vytvoreny specialny rozvrh pre kombinovane studium, je to vzdy jeden den v tyzdni od rana do vecera, cely semester (napr pondeli nebo utery). Nemusis si nic planovat, vytvori Ti ho skola, Ty si len zapises predmety do KOS-u.

INFO navyse: Velmi doporucujem pre kombinovanych studentov zapisat si a navstevovat seminare! Byvaju vacsinou odpoledne nebo podvecer, takze sa to po praci vacsinou da dobre stihat. Nie raz ma to zachranilo, hlavne kvoli tomu, ze je to skvela nahrada za cvicenia. Casto sa tam pisu testy po castiach a ked v nich clovek uspeje, pocita sa to ako cela skuska a v skuskovom obdobi mas o predmet menej. Robil som skusky na seminaroch vzdy ked sa dalo a pre studentov je to obrovska pomoc! ;-)

2) Magisterske studium

- je komplikovanejsie, pretoze uz neni specialny rozvrh pre kombinovane studium :-? Musis si zapisat predmety dle bile knihy presne tak, ako kazdy student denniho studia - t.j. prednasky a cviceni. Pak pises maily alebo obiehas osobne vsetkych vyucijicich/cvicicich a "ponizene" prosis, aby Ta omluvili z tych, ktore kvoli praci nestihas. Vacsinou su vsetci v pohode a snazia sa vyjst studentom v ustrety. Pis radsi maily, protoze moje zkusenost je, ze domluva na presny cas je na CVUT problem.



Takze shrnuti: niceho se neboj, pri dobre organizacii casu se to da v pohode zvladnout!
Preji hodne zdaru :lol: :thumbsup:

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“