Strojírenství nebo Teoretický základ strojního inženýrství?

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Zloun
Příspěvky: 1
Registrován: 22. duben 2013, 15:48

Strojírenství nebo Teoretický základ strojního inženýrství?

Příspěvek

Ahoj,
chtěl bych poradit s následujícím dotazem, jak již ej patrné z předmětu mé zprávy némůžu se rozhodnout jeslti mám jít na obor "Strojírenství" nebo "Teoretický základ strojního inženýrství". Co jsem zatím pročítal tak mi to připadá, že program "Strojírenství" je pro studenty, kteří už většinou nechtějí pokračovat v dalším (magisterském) studiu a naopak "teoretický základ strojního inženýrství" je právě pro lidi co chtějí pokračovat. Problém je v tom, že jsem se také dočetl, že "Strojírenství" je vyučováno více z praktického hlediska, je více času na učení, což by se mi velice hodilo, protože při studiu chci pracovat a také už je tam jisté zaměření a vzhledem k tomu, že mě baví energetika by se mi to jen hodilo. Ale rozhodně bych chtěl pokračovat dál na magisterské studium. Proto by mě zajímalo co je pro mě vhodnější a zda-li je možné studovat v oboru "Strojíresntví" a zároveň plnit všechny potřebné zkoušky na úroveň alfa.

Zde bych se chtěl také zeptat jeslti je vyučování stejné jak pro obor "Strojírenství" tak pro obor "teoretický základ strojního inženýrství" nebo se výuka nějakým způsobem liší. Já osobně vidím jako poměrně velkou překážku plnit zkoušky na obtížnost alfa zatímco výuku bych měl na úrovni beta, a proto bych neslyšel odpřednášenou látku, která by byla požadová u zkoušky typu alfa.

Více se klaním k oboru "Strojírenství", ale zajímalo by mě jak těžké jsou přijímací zkoušky na magisterské studium, za předpokladu, že bych neměl splněny všechny potřebné zkoušky na úroveň alfa. Popř. pokud bych neměl splněny jen některé, stačí si je dodělat a nebo bych musel absolovovat celé přijímací žízení?

Děkuji za Vaše odpovědi

Krteček
Příspěvky: 2
Registrován: 21. prosinec 2013, 22:11

Re: Strojírenství nebo Teoretický základ strojního inženýrst

Příspěvek

Na přednášky můžeš chodit kam chceš, na nich se (alespoň podle mých zkušeností) nerozlišuje úroveň alfa a beta, rozdíl je spíše na cvičení a pak samozřejmě u zkoušek. Osobně si myslím, že úroveň alfa není o tolik těžší než beta, důležitější je si pohlídat, abys splnil na této úrovni všechny zkoušky. Jinak nevím, jak jsou těžké přijímačky na magisterské studium, ale na DOD nám říkali, že lidé z TZSI se berou přednostně bez nich a ostatní jen doplňují počty, takže se může stát, že přijímačky bude psát třeba 50 lidí a budou se prát o 3 zbylá místa. Pokud jsi už teď rozhodnut pokračovat na magistra, pak bych zvolil TZSI, např. v prváku jsou snad všechny předměty stejné v obou oborech, takže ve Strojírenství si zas tolik neulehčíš.

Jinak zkoušky musíš mít všechny, ale je možné si nejprve zkoušku udělat na betu a pak se teprve pokoušet o alfu (dokonce někde když budeš mít třeba 45% testu v úrovni alfa, tak ti zkoušky z alfy nedají, ale nebídnou ti možnost si vzít E z úrovně beta). Úroveň zkoušky si volíš sám bez ohledu na obor.

blacksool
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 21
Registrován: 14. únor 2012, 19:14

Re: Strojírenství nebo Teoretický základ strojního inženýrst

Příspěvek

První 3 roky jsou pro obě skupiny v podstatě stejný a není problém mezi obory libovolně přecházet. Obor strojírenství se liší v menších požadavcích u zkoušek a potom praktickým zaměřením 4.ročníku. Pokud chceš studovat na inženýra nevidím důvod ztratit rok v programu strojírenství, když předměty jsou až do 3. ročníku stejné.
S magisterským studiem se to má tak, že do něj budou přijati úspěšní absolventi TZSI automaticky, v případě nenaplnění se otevřou místa pro ostatní, ti co budou mít alfa zkoušky dostanu za každou vykonanou zkoušku v alfa obtížnosti 1 bodů - celkem je nějakých 30 zkoušek - ti co budou mít plný počet dostanou tedy 30 bodů bez toho aby začali psát přijímačky - maximum se tedy posune na 130(100+30) bodů.
PS: tím praktickým zaměřením je myšleno praktické zaměření ve 4. ročníku.

Com!n
Příspěvky: 6
Registrován: 08. leden 2009, 15:17

Re: Strojírenství nebo Teoretický základ strojního inženýrst

Příspěvek

ve 4. zacina zamereni, ale stejne maj vsichni pulku predmetu stejnou. Prijimacky na magistersky nejsou zas tak hrozny. Ucit se na ne a delat bakalarku zaroven jde, kdyz zacnes vcas. Prijimacky jsou v dubnu, takze kdyz se zacnes ucit v lednu tak to zvladnes a mas pak dost casu doladit bakalarku (kdyz si na ni zacal makat v zimnim semestru). Ceka te pak este par zkousek a odevzdat bakuli vcas sou nervy, ale bezne lidem davaj tyden az dva navic.
Jinak prijimacky delalo cca 150(?) lidi, mozna vic. Kdo mel 100-50 bodu vzali hned; 50-35 vzali, ale v magisterskym musel opakovat naky predmety; 35-0 mel smulu. Neni pravda ze by se pralo 50 lidi o 3 mista...

Spousta lidi 4leteho bakalare prodluzovala o rok, spouste stacil 3letej. Oficialne je 4letej pro lidi ktery nechtej pokracovat, ale vpraxi stejne skoro vsichni pokracujou. (letosni promoce 246 Ing + 301 Bc) Jako 4letej jsem mel vice praktickejch znalosti a vzali me diky tomu na trainee program kam sem chtel. Definitivni rozhodnuti klidne nech na druhak, akorat si pohlidej abys mel splneny predmety.

Navic na studijnim to kazdej rok vice nebo mene meni takze, buhvi co bude. Za moje baklarsky studium se podminky trikrat kompletne zmenili :D

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“