Praxe

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
blacksool
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 21
Registrován: 14. únor 2012, 19:14

Praxe

Příspěvek

Ahojte,
studuji bakalářský program TZSI a chtěl bych vědět jestli je reálná šance získat uspokojivou praxi už při studiu tohoto obecného programu. Případně nějaký návrhy a zkušenosti.
Díky moc

FliegenderZirkus
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 90
Registrován: 10. září 2009, 21:00

Re: Praxe

Příspěvek

Samozřejmě že to jde. Počítej ale s tím, že ve druháku a hlavně ve třeťáku strávíš většinu svého času školou, alespoň tak to vidím já, totiž že náročnost ty tři roky roste. Spíš než náročností zkoušek mám na mysli kolik času mi škola zabrala přes semestr. Můžu proto za sebe doporučit variantu, pro kterou jsem se rozhodl já, a tou je Erasmus nebo jiný zahraniční pobyt ve třeťáku, tam udělat co nejvíc předmětů, po příjezdu o rok prodloužit, dodělat si zbývající předměty a najít si praxi. Pokud tě ani to časově 100% nevytíží, tak ti Řezníček dovolí zapsat si několik předmětů z magistra. Na to jsi se sice úplně neptal, ale třeba takový tip oceníš. Pokud jde o samotnou praxi, tak najít něco v oboru v Praze není úplně snadné – všude samé IT a strojírenství pomálu. Já psal jen firmám, které nabídku stáží pro studenty sami inzerují (Siemens, Ricardo atd.), což je možná chyba a člověk se má snažit vecpat všude. Nakonec jsem ale v Praze nic nenašel (málokteré firma vůbec odpověděla), a tak jsem napsal i do Škodovky v Mladé Boleslavi a tam mě vzali. Na webu mají aktuální nabídku tzv. praktikantských pobytů, ze strojírenství jich tam obvykle bývá několik. Mám zprávy od kamarádů o tom, že třeba v Liberci je najít stáž mnohem snazší než v Praze...nevím, možná jsem jenom měl smůlu. Hodně štěstí.

Uživatelský avatar
Cracked
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 25
Registrován: 29. duben 2011, 12:30

Re: Praxe

Příspěvek

Rek bych ze na TZSI je jedina moznost jak skloubit praci a skolu prodlouzit o rok, kdyz si vzpomenu kolik casu zabral tretak zimni semestr :shock:

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“