Přijímací řízení 2013/14

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Zamčeno
crock
Příspěvky: 6
Registrován: 19. listopad 2008, 17:46

Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Chtěl bych se Vás zeptat, uvažuji o dálkovém studiu, ale již jsem na fakultě strojní kdysi studoval. Nikde v těch vyhláškach jsem to nenašel, ale tak nějak tuším, že se nelze na tutéž školu hlásit pořád dokola. Neznáte podrobnosti?

valdo.earth
Příspěvky: 52
Registrován: 04. leden 2009, 04:02

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Lze studovat 2x, napotreti uz nelze. Je to nekde napsane. Plati to obecne pro CVUT.

Teddy Laca
Příspěvky: 2
Registrován: 23. listopad 2012, 17:59

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Ahojte, chcel by som študovat na cvut, konkrétne energetiku..mám trochu nejasno..nie som si istý, ktorý odbor by bolo výhodnejšie študovať: 1"Energetika a procesní technika" alebo 2"Teoretický základ strojního inženýrství" a až potom sa preorientovať na energetiku..mal som predstavu, že si vyberiem 1. možnosť(aj keď som čítal, že to je program viac menej pre prax, ale trvá 4 roky), a potom nastal háčik..prečo po jeho ukončení musím robiť príjmačky na 2. stupeň, konkrétne energetiku a pri možnosti číslo 2 nemusím tie príjmačky robiť ?..ja len, že to pre mňa nie je príliš logické, ak to beriem už len z mojho pohladu, čiže z názvu odboru..budem velice vďačný, ak mi to objasnité :).

crock
Příspěvky: 6
Registrován: 19. listopad 2008, 17:46

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

To si pamatuji, že se šlo restartovat jen jednou, resp. studovat 2x, ale restart je asi něco jiného než když se tam přihlásím až po nějaké době znovu. Hlavně ale ty vyhlášky co definují podmínky k přijetí to neobsahují, ani obecně pro ČVUT ani na FS. Tam jsou podmínky: mít maturitu a splnit zkoušku z matematiky.

Uživatelský avatar
Infinitka
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 83
Registrován: 25. leden 2009, 22:09

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

To: Teddy Laca

Ahoj,

pochopil jsi to opravdu správně :D Sice se ti to může zdát nelogická, ale to je tak vše, co s tím můžeš dělat :) Jednoduše to tu je momentálně takto zavedené a musíš se tím řídit. Čtyřletý bakalářský obor Energetika a procesní technika je opravdu zamýšlen tak, že po těch 4 letech jdeš pracovat. Zatímco tříletý bakalářský obor Teoretický základ strojního inženýrství je určen těm, kteří chtějí studovat i inženýra. Proto pokračuješ z tohoto oboru do magistra rovnou bez přijímaček a až tam studuješ svůj vysněný obor :lol: Ze čtyřletých bakalářských oborů se musí na magistra dělat přijímačky :)

Doufám, že ti to takto stačí :lol: Mnoho štěstí při dalším rozhodování :)

Uživatelský avatar
Mr. X
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 263
Registrován: 09. prosinec 2007, 21:51

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Hlavně se to tady každej rok mění, takže řešit co bude za 3 nebo 4 roky, je skoro zbytečný. A přijímačky na magistra jsou jen další způsob jak vytáhnout ze studentů prachy, stejně pak berou i ty co nesplní minimum pro přijetí, jen s podmínkou zápisu dalších předmětů v rámci CŽV.

Teddy Laca
Příspěvky: 2
Registrován: 23. listopad 2012, 17:59

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Ďakujem za odpovede :)..a ešte posledná otázka.. Keby sa brali do úvahy jediné aspekty a to pripravenosť na štúdium v inžinierskom odbore "energetika", a pripravenosť na na budúcu prax. Bol by najvýhodnejším odborom Energetika a procesní technika ?

jouda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 28. duben 2009, 18:49

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Můj názor je takovej, že je nejlepší jít na TZSI a pak až si vybrat obor, tříletý bakaláři jsou tu momentálně v oblibě a nemají překážku v podobě přijímaček. Kdybych to věděl na začátku jdu na tříletý obor, abych to měl rychle za sebou, stejně nejvíc naučí až praxe. Ovšem nejni zaručený, že se politika školy během těch tří let nezmění.

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Což se mění každým rokem a Řezníčkovi se opravdu nedá věřit, ten jednou mele to a pak to.... ale což, hlavně, že mu tam vystuduje dceruška, to bude moct odejít z pozice proděkana :D :D :D :D pokud ještě nemá ještě jiné děcko :-))))
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

vozi
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 132
Registrován: 31. leden 2009, 16:31

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

jo a půjde na pozici děkana... :D btw. myslim že má syna :wink:

valdo.earth
Příspěvky: 52
Registrován: 04. leden 2009, 04:02

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Co to tu melete o Reznickovi??? Budte radi, ze tam je. Jeho dcera si to odstuduje sama. Nemyslim si, ze to ma nejak ulehcene. Jinak si myslim, ze VUT je lepsi nez CVUT.

wosa1
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 53
Registrován: 15. leden 2008, 14:06

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Tak děcka, asi NIKDO z vás nikdy s Řezníčkem nejednal! Páč kdyby ano, tak by jste zjistili, že je to 100 % ferovej chlap, který by se pro studenta rozkrájel, aby mohl pomoci, pokud to jde! Takže si opravdu pomlouvejte někoho jinýho.


Ing. Miloš Vosecký

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Prej nemá ulehčené :D :D :D :D chlape, nejprve si zjisti, jak se věci mají a pak tu piš 8) Jsi zcela mimo realitu :-)
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Slamik
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 152
Registrován: 28. leden 2008, 21:44

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Ochotný je tak možná pro 3-leté studenty, ale 4-leté a následující magistži jsou mu u zadku.!! Nedokáže ani připustit chyby, které se na škole vyskytují (viz. zápis magisterské zkoušky z jazyka)

Uživatelský avatar
Thorvald
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 78
Registrován: 05. říjen 2010, 19:36

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Nemá ulehčené? Byl si někdy u toho když jí opravovaly výkresy? Když agrumentuje stylem "...ale strejdo". :D Prober se... :idea:

Taky mám zkušenost, že férový je na 3-leté+erasmus studenty, jinak jste mu celkem ukradený.
Nejsem konstruktér, jsem obkreslovač...

wosa1
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 53
Registrován: 15. leden 2008, 14:06

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

Pánové, nehodlám se tu s vámi hádat, ale pokud chcete urážet pana Řezníčka, tak mě to velmi vytáčí! Lepší člověka opravdu nenajdete, ktyrý by se pro jakéhokoliv studenta rozkrájel. Ano je pravda, že už jsem absolvent školy, ale pokud něco budu potřebovat jdu za Řezim, páč nikdy nikoho neodmítne, pokud se nechováte jako hovada!!!!

Ing. Miloš Vosecký

arw
Veterán
Veterán
Příspěvky: 218
Registrován: 27. duben 2008, 15:26

Re: Přijímací řízení 2013/14

Příspěvek

.LOCKED.

Téma bylo snad vyřešeno, osobní názory na Řezníčka a Jítinku si ventilujte jinde.

//arw

Zamčeno

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“