UBYTOVACI STIPENDIUM

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
valdo.earth
Příspěvky: 52
Registrován: 04. leden 2009, 04:02

UBYTOVACI STIPENDIUM

Příspěvek

Ahoj,
nevite jestli jako student prezencniho mag. studia mam narok na ubytovaci stipendium? Nejdrive jsem studoval 4 roky puvodni stary 11 sem. mag. program, nedokoncil jsem po 4 letech. Potom jsem dokoncil 4 leteho bakalare = celkove doba studia 6 let, tj. uz jsem posledni rok za studium platil. Ted jsem v prvaku na mag., no na ubytovaci stipendium pry nemam narok ...

Plamínek
Příspěvky: 41
Registrován: 10. srpen 2009, 22:40

Re: UBYTOVACI STIPENDIUM

Příspěvek

Zákon o vysokých školách:
§ 91
Stipendia
(1) Studentům vysoké školy mohou být přiznána stipendia.
(2) Stipendia hrazená z dotace nebo z příspěvku mohou být studentům přiznána
a) za vynikající studijní výsledky,
b) za vynikající vědecké, výzkumné, vývojové, umělecké nebo další tvůrčí výsledky přispívající
k prohloubení znalostí,
c) v případě tíživé sociální situace studenta,
d) v případech zvláštního zřetele hodných.
(3) Stipendium podle odstavce 2 písm. c) se přiznává též studentům, kteří mají nárok na přídavek na dítě
podle zvláštního právního předpisu21a), jestliže rozhodný příjem v rodině zjišťovaný pro účely přídavku na dítě
nepřevyšuje součin částky životního minima rodiny a koeficientu 1,5. Stipendium ve výši 1 620 Kč se přiznává
po standardní dobu studia na deset měsíců v akademickém roce. Nárok na stipendium prokazuje student
písemným potvrzením vydaným na jeho žádost orgánem státní sociální podpory, který přídavek přiznal, že
příjem rodiny zjišťovaný pro účely přídavku na dítě za kalendářní rok uvedený v potvrzení nepřevýšil součin
částky životního minima rodiny a koeficientu 1,5. Potvrzení pro účely přiznání stipendia platí po dobu 21
měsíců od uplynutí roku, za který byl příjem rodiny zjišťován. Nárok na stipendium může student uplatnit za
určité časové období pouze jednou.

xax
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 63
Registrován: 25. březen 2010, 20:49

Re: UBYTOVACI STIPENDIUM

Příspěvek

Podle mě by jsi měl mít nárok.
Řezníček tvrdil, že pokud získáš titul, tak se to jakoby resetuje. Týká se to i mě, já neměl na ubytovací stipendium nárok, protože jsem měnil po prváku školu, tady na FS mi ho pak nedali. Ale podle Řezníčka ho budu na magistru mít.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“