Prijmacky na magistra

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
gregory3
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 11
Registrován: 23. leden 2008, 18:42

Prijmacky na magistra

Příspěvek

Ahoj, nemate nekdo vypracovane okruhy na prijmacky na letosniho magistra. Nebo aspon ty okruhy na časti stroju, materiály a technologie??

Díky

Pavel

lukypery
Příspěvky: 4
Registrován: 11. únor 2008, 15:45

Re: Prijmacky na magistra

Příspěvek

Tu posledni cast jeste nemam... spis kdyby nekdo mel tu mechaniku... ty ji nemas?

gregory3
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 11
Registrován: 23. leden 2008, 18:42

Re: Prijmacky na magistra

Příspěvek

Ahoj,

nemam zatim nic. Vcera jsem se pokouseli s kamosem ucit PP. Ale uz je to fakt dlouho, co jsme to brali a uz moc nevime :) .. dneska jedem tekutinu. Na mechaniku asi kaslem. Minulej rok tam byl priklad z mechaniky 3, takze predpokladam, ze letos bude znova a to se asi nema cenu ucit, kdyz jsem ten predmet nemel. :/

Az se k tomu dostanes postnes to sem PLS. Hodilo by se.

Diky

publican11
Příspěvky: 1
Registrován: 17. květen 2012, 21:19

Re: Prijmacky na magistra

Příspěvek

Co říkáte na letošní přijímačky??!

arw
Veterán
Veterán
Příspěvky: 218
Registrován: 27. duben 2008, 15:26

Re: Prijmacky na magistra

Příspěvek

MATIKA: - v podstatě si opravdu stačilo spočítat ty vzorový příklady. Na přímačkách se objevily přesně ty zadání, akorát s trošku jinýma hodnotama. Tady se dalo nahrabat poměrně dost bodů za minimum snahy.

MECHANIKA KONTINUA:
MECHANIKA - z těch vzorových příkladů bylo jasný, že tam daj př. z ME3 (př. s pasivním odpory a maticovka nejsou přece jen hodny přímaček na magistra :D). To sem slyšel, že hodně lidí třeba vůbec jako předmět nemělo. Navíc, když se pak s mechanikou třeba už nesetkali..trošku průser pro ně. (nakonec příklad na Lagrangeovu rovnici s malým pozměněním (bez pružiny), př. s kmitáním by byl asi přece jen moc pro většinu)
PRUŽINA - zas příklady z vzorovejch...z PP1 ten první i s odvozením pro element a z PP2 zakřivenej nosník. Zas PP2 někteří třeba vůbec neměli.
TEKUTINY - ten první příklad ze vzorovejch tlak na stěnu
TERMO - tam bylo celkem jasný, že tam z celý látky asi nějakej oběh - přece jen jsme strojaři. Takže to celkem šlo taky.

ČMS, MATERÁLY, TECHNOLOGIE:
No tohle snad bez komentáře :D. V podstatě nikdo nevěděl, co se tam může tak asi objevit. Takže se na to většina asi totálně vyprdla. Ale u příkladu na obrábění se dalo dost věcí vymyslet i když jste to třeba roky neviděli (a to sem z gymplu). Pak tam byl nějakej návrh na uložení s přesahem a dál už vůbec nevím. Celkově to zadání mi přišlo dost zvláštní a někdy sem vůbec nevěděl, co chtěj. Něco sem tam vymastil a odevzdal, už jsem to chtěl mít z krku :lol: .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No stačilo se vyloženě připravit na ty příklady, co byly v těch vzorovejch a pak to tam vysmahnout a jít s úsměvem domů. Bohužel ty mechaniky asi moc lidí neměla, takže tam mohl být trochu problém s pochopením. Navíc ne každej měl čas na učení, když si prodlužoval odevzdání bakule.
Ale celkově ti, co něco dělali ty předešlý roky, tak si myslím, že to zas takovej problém nebyl. Navíc strašná výhoda byly ty udělaný Áčkový zkoušky, kdy vám podle počtu udělaných kreditů připsaly body. Aspoň to bylo takový zadostiučinění pro ty, co se aspoň trochu přes ty semestry učili :D .
Suma sumárum byl to myslím dostatečně solidní filtr pro ty, co na to prděli a prolízali vyloženě s Éčkama. Jsem zvědav na zprávu, kolik lidí bylo přihlášeno/udělalo/vyhodili. Můj osobní tip, že to bude celkem vítr, pokud je nevemou na odvolání.

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: Prijmacky na magistra

Příspěvek

Ohledně úspěšnosti se po přijímačkách zmiňoval doc. Kolář. Na ústav 12120 (auta, motory, KV) se hlásilo 75 a oficiálně vzali 25, plus/minus. Takže filtr asi jo.
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“