názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
skompa
Příspěvky: 3
Registrován: 28. květen 2012, 13:25

názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Dobrý den,
předem bych se chtěl omluvit, že tu takhle otravuji a jěště k tomu nejsem (zatím) studentem FS. Jen bych se vás chtěl zeptat na názory na studijní progarm: VÝROBA A EKONOMIKA VE STROJÍRENSTVÍ. Hledam jsem na internetu, ale nikde žádné názory nebo hodnocení. Tak bych se alespon chtěl zeptat na obtížnost studia a případně nějaké zkušenosti. Jinak já jsem ted na dopravce a bohužel jsem zjsitil, že to asi neni úplně to pravý! Ne, že by studium bylo nějak přehnaně náročné, ikdyž teda fyziku nebudu raději komentovat:( :D, ale nelíbí se mi že je tam toho tolik. 13 předmětu mi přijde už docela dost! Hlavně, když pak chce každej semestrálku a další blbosti.

Tak jěště jednou se omlouvám za otravování a předem děkuji za jakékoliv informace.
Přeju hodně štěstí a zdaru ve zkouškovém! :)

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Ahoj,

na tenhle studijní program budeš těžko kde shánět hodnocení, poněvadž běží prvním rokem. Nicméně díval jsem se na předměty, co se v rámci tohohle programu učí (najdeš je tady), a zdá se, že je to taková "light" verze klasickýho bakalářskýho studia osekaná o předměty konstruování a mechaniky, což nahrazuje něco z technologie, ekonomiky a dalšího nepřínosnýho balastu :D

Jestli se chceš zabývat strojařinou, tak bych na tvym místě šel buď na TZSI nebo Strojírenství, no a pokud chceš zvolit cestu nejmenšího odporu tak VES. To je ale pouze můj osobní pohled, samozřejmě otázky náročnosti studia, jeho záživnosti apod. jsou hodně subjektivní (každýmu jde něco jinýho, každýho něco jinýho baví). Tohle bych chtěl vážně zdůraznit, protože se nechci dotknout žádnýho studenta tohohle programu, ani tady vyvolat flame na oblíbená témata typu "Technologie je nejjednodušším oborem fakulty strojní" apod. :D
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

dobry je taky rict ze z VES je docela blby delat prijmacky na magistra tim ze spousta predmetu je osekanjch nebo zcela vyrazenejch ..

skompa
Příspěvky: 3
Registrován: 28. květen 2012, 13:25

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

to: Jenda10
Děkuju moc za názor! Já právě hned, jak jsem tento obor našel, koukal na předměty, které se zde vyučují a přijdou mi nejen zajímavější než na dopravce, ale taky jich je o polovinu mín, tak by se to dalo i líp všechno stíhat! Navíc jsem si řikal, že bych si k tomu mohl dát nepovinně matiku I.A a kongo A a můžu pak klidně i na obor TZSI. Teda aspon podle bílý knihy ! :D

Ghull
Příspěvky: 37
Registrován: 01. leden 2009, 14:24

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

No to sice jo, ale to jsi splnil pouze Alfa zkoušky pro 1. semestr :D

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Jen se připrav, že několik vyučujících a zkoušejících na škole nemá moc v lásce studenty z ekonomiky a budou tě častovat svými nejapnými vtipy. Např. prof. Uhlíř u kterého jsem slyšel u zkoušky "budu po vás muset vydezinfikovat židli". Každopádně vyučující z technologie jsou docela féroví, avšak to samé se nedá říci o ústavu konstruování. Takže v tom vidím výhodu. Spíš bych se na to ale koukal z toho co tě více zajímá, technologie a ekonomika ve strojírenství opravdu k sobě patří a jedná se o zajímavý obor.

Uživatelský avatar
mi-psi
Příspěvky: 47
Registrován: 29. září 2009, 21:17

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Já bych se teda řídil tim, co chci dělat. Jestli technologii, tak tam klidně běž, ale jestli cokoliv jinýho, tak ne. Prostě obor si vyber podle toho, co chceš dělat a vůbec nehleď na to, jestli je to náročný nebo ne. To se podá v průběhu studia (buď zabereš, nebo tě vyhoděj :-) ).

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Ona je taky otázka, jestli chce člověk končit bakalářem nebo inženýrem, protože jak píše hax28, fakulta s absolventy VESu do navazujícího studia nepočítá, nebo se tak alespoň zatím tváří :)
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
khamul
Veterán
Veterán
Příspěvky: 120
Registrován: 11. leden 2009, 10:40

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Zatím se tváří tak, že by nejraději nechtěli nikoho krom TZSI.
Z toho jak jsou v současné době rozdělené obory bych si osobně, kdybych měl znovu nastoupit, vybral právě asi teoretický základ. Od těch ostatních by mne víceméně odradily už jejich názvy. :mrgreen:
A asi bych souhlasil s tím, že by mělo být spíš rozhodujícím jestli chce člověk skončit jako bakalář, nebo by raději toho inženýra. Ale je tu zas otázka, jak to bude dál. Akreditace TZSI by snad měla končit v roce 2013 (nebo jsem to alespoň slyšel někdy vloni a dál se o to nezajímám) a jak to bude dál se asi člověk nikde nedozví. :)

skompa
Příspěvky: 3
Registrován: 28. květen 2012, 13:25

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Skotos: No jo tak všude holt nejsou féroví. A konkretně z dopravky jsem na takový lidi docela zvyklej :( :D
Tak samozřejmě, že se nechci řidit náročností oboru, ale spíš jeslti by mě zajímal. A právě ekonomika a technologie mě docela zajímají. Ted mě teda trochu odrazuje jak je to dál s magisterským studiem, protože bych to určitě chtěl dotáhnout až na inženýra nebo alespon se pokusit. -:)

Uživatelský avatar
bany
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 35
Registrován: 25. říjen 2009, 18:49

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Co já slyšel tak Řezníček vypustil z úst, že kdo je na VESu (výroba a ekonom. ve strojírenství) tomu nedovolí jít na magisterský přijímačky. Zas na druhou stranu si myslím, že to je kec, protože zakázat ti to nemůže. Je ale fatk, že ti u přijímaček budou chybět znalosti z předmětů který na VESu nemají.

xax
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 63
Registrován: 25. březen 2010, 20:49

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

To je blbost, zakázat to nemůže nikomu, ale budeš dělat přijimáčky z věcí, který jsi se neučil a těch volnejch míst na magistrovi moc nebude, protože TZSI berou automaticky.

Uživatelský avatar
mi-psi
Příspěvky: 47
Registrován: 29. září 2009, 21:17

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

xax> čili to neni oficielně zakázaný, ale že by ses tam dostal je jen z říše snů. Neboj se, že by si to vedení neošéfovalo ;) (jako vše na škole)

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Tak ona se tady taky nabízí otázka, jestli by vůbec měl mít inženýrskej titul z naší fakulty někdo, kdo ani nedělal ventil, ale to už je na jiný téma :) Zkrátka a dobře, programy VES a Strojírenství jsou určeny primárně pro profesní bakaláře, a nemám ten pocit, že by s tím fakulta dělala nějaký tajnosti a potom to "ošéfovala" u přijímaček :)
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

David
Příspěvky: 169
Registrován: 17. březen 2007, 13:45

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Zas ten KON tak nežerte, dělat ventil nebo převodovku co dělalo dvacet generací před váma takový terno taky nejni... já osobně ing. z FS mám, ventil i převodovku jsem dělal a popravdě jediný co z toho mám, je pár legračních historek k pivu na téma "jak mi nevycházely ložiska", "jak mi Rybníček vrátil materiálovou část jen proto, že jsem byl už šestej s ocelí 12020" atd... Nevím, jak to je teď, ale "za nás" (= 5 let zpátky) mi nepřišlo, že by Konstruování/Projekt bylo něco, co z nás udělá "kua pravý strojaře!" ;-)

jouda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 56
Registrován: 28. duben 2009, 18:49

Re: názor na FS-výroba a ekonomika ve strojírenství

Příspěvek

Tak každopádně VES nejni správná volba pro někoho kdo chce bejt Ing. Aspoň pokud ve vedení školy budou ti co dnes. Já teď končím na technologii (poslední ročník staré STM) a taky bych šel přes TZSI kdybych měl znova tu možnost, protože ty maj aspoň ten přechod na magisterský studium hladkej a nemusej tu tvrdnout čtyři roky na bakaláři.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“