Ohlidani casu pri prezentaci bakalarky?

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sonny Burns
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 68
Registrován: 28. říjen 2008, 21:23

Ohlidani casu pri prezentaci bakalarky?

Příspěvek

Cau strojari, mam dotaz:

jak si ohlidat nejakym zpusobem,figlem abych pri prezentaci bakalarky neprekrocil tech hranicnich 10min vymezenyho casu ???

podotazka: co kdyz to presvihnu?, nebo to bude treba jen 6 min? jak se pak na to komise tvari atd.???

pripadne poradte jeste nejaky dalsi postupy pro ''spokojenost'' komise? nekde sem tady na foru cetl ze se ma nakoupit hromada obcerstveni a nevim co jeste.

myslim ze tohle zajima vic lidi, i do budoucna dalsim generacim ''odborniku'' se to bude hodit, tak doufam ze se podelite o sve zkusenosti a vedomosti. :)

Ghull
Příspěvky: 37
Registrován: 01. leden 2009, 14:24

Re: Ohlidani casu pri prezentaci bakalarky?

Příspěvek

Já jsem si minulý rok normálně natvrdo udělal osnovu + jsem si tu mojí řeč celou vypsal a to jsem si doma nadrtil do hlavy, několikrát předříkal a stopoval čas abych věděl jestli ubrat nebo přidat. A jestli nedodržet vyměřených 10min, tak raději stylem méně je někdy více...

//edit:
Ještě k té spokojensti... s těmi chlebíčky a tak máš pravdu, ale tohle se liší ústav od ústavu kde děláš státnice, já jsem je dělal na ústavu konstruování 12113. Tak tam bylo občerstvení už zařízené, ale bylo to celé mimo naší režii (bylo nás 5), prostě to někdo udělal za nás, ale do poslední chvíle jsem si psal s vedoucím kdo to má zařídit (pamatuju si že kolem toho byly pěkné zmatky...). Ale také co jsem slyšel, tak na jiných ústavech se třeba vybralo 200,- na osobu a někde sis to měl obstarat komplet sám.

//edit2:
Pak jsem si ještě vzpoměl na docela užitečnou věc. Sice jsou psané rozpisy kdo kdy začíná (ano je nutné se dostavit na zahájení a pokud jdete mezi posledníma tak se doporučuje dostavit se hodinu před), ale když je někdo hotovej dřív (u nás to bylo po hodině), tak se nečeká na dalšího dle rozpisu, ale jde se hned.... takže doporučuji tak tu pulhodinu před už se nikde nepoflakovat.

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Ohlidani casu pri prezentaci bakalarky?

Příspěvek

Tak já zase nejsem moc velkym příznivcem toho, aby si člověk na prezentaci napsal natvrdo "noty" a pak to jenom papouškoval, protože to pak zní hrozně strojově, nedej bože ti vypadne slovíčko a rozhodí ti to koncept :)

Základem všeho je si tu prezentaci prostě natrénovat a stopovat si při tom čas. Pokud se nepletu, tak těch 10 minut není horní hranice, alespoň nám na mechanice říkali, že to máme stihnout do 15 minut. Čili v ideálním případě bys to měl mít doma na 8-10 minut, a zbývajících 5 minut je potom pojistka pro nervozitu a zadrhávání, až to pojedeš naostro :)

Pokud ten limit přešvihneš, tak tě určitě nikdo neutne v půlce věty, ale po 15 minutách ti oznámí, aby ses dostal k závěru, protože čas vypršel. No a když to bude kratší, tak se nestane vůbec nic kromě toho, že komisi dobrovolně prodloužíš dobu, kdy ti může šťourat do bakalářky a grilovat tě na ústní :D

No a ke spokojenosti komise....občerstvení se řeší na každym ústavu jinak, s větší či menší účastí studentů, nicméně my jsme nakoupili nějaký kartony minerálek a každý ráno jsme přinesli chlebíčky, který jsme si objednali na kulaťáku. Pak se tam objevily ještě nějaký pišingry, ale ty nevím, kde se vzaly :) Při prezentaci to potom chce hlavně neunavovat komisi kecama :) Kromě oponenta a vedoucího tvoji bakalářku vidí všichni prvně, takže tu prezentaci udělat STRUČNOU a JASNOU. V úvodu je seznámit s cíli práce, potom co nejvíc osekat tu vomáčku, jak ses k těm cílům dostával (málo textu, málo slajdů, obrázky), protože v týhle části ta pozornost komise bude nejvíc upadat, no a potom závěr. Takový ty věci, jako artikulace, oční kontakt, žádný máchání rukama a jejich strkání do kapes asi zmiňovat nemusím :)
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
Skotos
Veterán
Veterán
Příspěvky: 82
Registrován: 19. leden 2009, 09:40

Re: Ohlidani casu pri prezentaci bakalarky?

Příspěvek

Možná to má každý ústav jinak, ale u nás na ústavu Strojírenské technologie občerstvení zajišťuje skvělá Maříková (sekretářka), jen se myslím zaplatilo 150,-.

Jinak co se času prezentování týče, tak si myslím že je lepší nemít noty, ale jen vědět co řikat, tedy jen hlavní body. Člověk pak ztratí slinu a neví jak dál, když to má naučené jak básničku a také to může vypadat kostrbatě. Lepší je fakt vědět důležité body prezentace a o nich se rozpovídat. A co se času týče, tak mám zkušenosti i od ostatních, že to trvá kratší dobu. Na nějakou větu zapomeneš atp. Neznám nikoho kdo by měl problém s časem nebo komu by to vytkli. Každopádně pokud máš obsáhlejší práci, tak si na mobilu nastav vibraci po určitém čase ať víš jak na tom si. Nebo si myslím, že i letmé mrknutí na hodinky nikomu vadit nebude.

Dost také záleží v jakou hodinu jdeš na státnice. Já šel až poslední asi v 15hodin a musím říci, že 2 lidi pospávali a ostatní moc pozor tomu co říkám nedávali po celém dni. Jen 3 lidi mě poslouchali celou dobu co jsem koukal. Pokud oponent uzná práci, jako že skoro vždy ano a dá z ní pěknou známku, jakože vždycky ano, tak prezentace je jen formalita a určitě tě kvůli tomu nevyhodí.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“