SK1 - Strojírenské konstruování I

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 9
Registrován: 12. říjen 2011, 08:35

SK1 - Strojírenské konstruování I

Příspěvek

Ahoj, mám dva dotazy

- Jaký je rozdíl mezi zápichem F a G?
- Když je tu přiklad poznat jestli se jedná o hrubý nebo jemný závit. Pokud u něj není rozteč tak se bere, že je hrubý a v tabulkách se najde nejvyšší rozteč. Ovšem pokud u něj rozteč je, a je to to nejvyšší z tabulek (např. M15x1,5) tak je hrubý nebo jemný? a jak se to pozná?... ve skriptech o tom moc není.

Děkuji:-)

Boja
Příspěvky: 5
Registrován: 09. říjen 2011, 17:13

Re: SK1 - Strojírenské konstruování I

Příspěvek

1)No s tím rozdílem mezi F a G to je složitější a nevím jak ti to mám vysvětlit ale s tou druhou částí ti poradím :) Většinou pokud je zápich u hrany vnější je to zápich F.
2)Pokud je to závit kde je stoupání, tak je to jemný závit, sice u toho M15x1,5 je to nejvyšší možné stoupání ale je to nejvyšší možné stoupání mezi jemnými závity. Jestli je to hrubý závit, nebo ne, to musíš hledat v jiné tabulce. Přikládám fotku s tou tabulkou a v té si musíš vyhledat jestli vůbec ten M15 se jako hrubý závit vyrábí. Takže pokud není v téhle tabulce tak jako hrubý závit vůbec neexistuje a M15 jsou jen jemné závity.
Přílohy
20120131_123825.jpg
(3.3 MiB) Zatím ještě nestaženo

cuh
Příspěvky: 2
Registrován: 20. listopad 2010, 18:36

Re: SK1 - Strojírenské konstruování I

Příspěvek

Řekl bych že je špatně otázka č. 1. Je to průnik válce s jehlanem. Otázka je , jaká je to křivka.
Naposledy upravil(a) cuh dne 31. leden 2012, 16:10, celkem upraveno 1 x.

Boja
Příspěvky: 5
Registrován: 09. říjen 2011, 17:13

Re: SK1 - Strojírenské konstruování I

Příspěvek

Jj, máš pravdu hnedka to první je špatně. Správně by mělo být
1) Křivka "a" je část elipsy
2) Křivka "a" je průnik válce s rovinou .... (Elipsa = Průnik válce s rovinou aspoň podle mé představivosti)

Usuzuju tak podle toho co sem zde našel od uživatele Kohoupe06 a jeho diskuze s Pospíchalem:
"Ahoj, dneska jsem se byl ptat u pospichala na to co je krivka a- je to u toho jak mate obrazek hridele a jeji konec neni valcovej ale tvori ho 4 steny- odpoved je ze je to prunik valce a roviny a krivka je cast elipsy"

cuh
Příspěvky: 2
Registrován: 20. listopad 2010, 18:36

Re: SK1 - Strojírenské konstruování I

Příspěvek

Teď si nejem tak jistej, chce to ještě promyslet, možná to měls dobře. Problém je v tom že je to průnik válce a jehlanu. Jehlan není asi to samé jak hranol. Otázka jestli je to elipsa nebo parabola.

Boja
Příspěvky: 5
Registrován: 09. říjen 2011, 17:13

Re: SK1 - Strojírenské konstruování I

Příspěvek

No on každej tvrdí něco jiného takže já už fakt nevím, ale přikláním se asi k tomu co prý řekl Pospíchal :D Zítra to zkusím pokud tu otázku dostanu a uvidíme hnedka na čem sme a kdyžtak bude o 7% méně z testu, to je furt pohodička, no stress :D

Selka
Příspěvky: 3
Registrován: 21. září 2011, 12:52

Re: SK1 - Strojírenské konstruování I

Příspěvek

Podle zdroje na internetu by to měla být elipsa ale jistej si tím nejsem.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“