Historie hřídelových spoje

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
honzajs.p
Příspěvky: 3
Registrován: 11. leden 2012, 15:16

Historie hřídelových spoje

Příspěvek

Ahojte, promiňte, že ruším takovouto otázkou, ale jsem ve 3. ročníku spst a mám zadanou ročníkovou práci na téma hřídelové spojky. Potřeboval bych něco o historii spojek, koukal jsem na internetu, ale nikde jsem to nenašel, pokud je u někdo, kdo ji zná, byl bych rád, pokud by mi ji stručně napsal ;)

honzajs.p
Příspěvky: 3
Registrován: 11. leden 2012, 15:16

Re: Historie hřídelových spoje

Příspěvek

Nikdo najednou neví ? :D

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: Historie hřídelových spoje

Příspěvek

Pravda, zevrubná historie hřídelových spojek je tak obecné a základní téma, že je vlastně celá fakulta strojní plná odborníku na dané téma, kteří celkem přirozeně jen z intelektuálního zájmu navštěvují fórum typu "HeleNemáteNěkdoReferátNeboNějakouJinouPráciSeKterouSeNechciSrát" :D

Jediná rada, kterou ti já můžu dát, je navštívit Národní technickou knihovnu v Dejvicích (jestli jsi z Prahy nebo okolí), kde hledej knížky a skripta podle patřičných hesel. Osobně ti můžu doporučit knížku "Bolek, Kochman - Části a mechanismy strojů", jsou to dva svazky a v jednom je poměrně obsáhlý pojednání o spojkách, nicméně netuším, do jaký míry se to bude hodit pro tvoje účely.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

honzajs.p
Příspěvky: 3
Registrován: 11. leden 2012, 15:16

Re: Historie hřídelových spoje

Příspěvek

Díky mockrát za radu, ale jsem z Jablonce nad Nisou a nejspíš nebudu mít možnost dostat se do Národní knihovny, nejužitečnější by bylo, pokud by měl někdo nějakou internetovou stránku, přece musí něco existovat :D

Al roši
Příspěvky: 4
Registrován: 04. březen 2010, 18:06

Re: Historie hřídelových spoje

Příspěvek

Já myslím, že když zadáš do googlu "historie hřídelových spojek" tak ti fakt nic nevyleze. To chce spíš hledat historické stroje, u kterých bys očekával nějaké ty spojky. Určitě najdeš nějaké staré výkresy a fotky starých mašin a můžeš se kouknout jak to kdysi vypadalo.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“