ME1 - Mechanika I.

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
Raider
Příspěvky: 5
Registrován: 06. leden 2012, 11:54

ME1 - Mechanika I.

Příspěvek

Zdar. Potřebuju poradit s jedním zkouškovým příkladem z testu. Počítám ho jako na cvičení, ale vůbec mě nevychází. Jenom když ten příklad počítám chybným postupem, tak že uvažuju řez jenom jedné půlky a tu druhou počítám bez řezu, pak mě ten příklad vychází. Vůbec mě nejde do hlavy proč to tak je. Viz. obrázek. Budu rad za jakoukoliv radu. Dík.

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: ME1 - Mechanika I.

Příspěvek

zrovna tohle jsem tuším kdysi potkal u testu.. a řešil jsem to tak, že jsem si celý nosník otočil do vodorovné polohy. Pak už jsem pouze přes statické rovnice rovnováhy vyřešil reakce v podporách a moment v daném řezu určil jako reakce v kloubu násobená vzdáleností a (prostě metoda řezu)
nosnik.png
nosnik.png (2.81 KiB) Zobrazeno 1023 x
Tzn početně..
suma momentů k levé podpoře:
F*s - Rb*l = 0

a k pravé:
F*(s-l) - RA*l = 0

z toho vyplává, že:
RA = F*(s-l)/l

a moment v řezu je:
M = F*(s-l)*a/l
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Raider
Příspěvky: 5
Registrován: 06. leden 2012, 11:54

Re: ME1 - Mechanika I.

Příspěvek

Už to chápu, dík.

Raider
Příspěvky: 5
Registrován: 06. leden 2012, 11:54

Re: ME1 - Mechanika I.

Příspěvek

Zkoušel už někdo řešit tuhle řetězovku? Je to testový příklad, z testu na 30min, ale už jsem kvůli němu ztratil +3hodiny a furt bez výsledku. Totiž, když je ta úloha je zadaná takhle, tak To=Tx nelze vyjádřit lineárně, oni však ve výsledcích mají To vyjádřené pomocí proměnných. Mě přijde, že v zadání by mělo byt průmětové zatížení, pak by ta úloha byla skutečně na par minut a i ty výsledky vice méně tomu odpovídají. Mohl by mě někdo s tím pomoc? Protože už nemám nervy s tím ztrácet víc času a sám to prostě nedám, na internetu na to není žádné podklady, nic. Byl bych vděčný alespoň za naznak řešení, hlavně jak vyjádřit To=Tx pomoci zadaných proměnných, bez cosh a sinh. Dík moc.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“