ozubené soukolí v inventoru

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
commander304
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 58
Registrován: 22. leden 2008, 19:22

ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

nevíte někdo jak správně vyvořit korigované ozubené soukolí (ČMS 1 úloha 9) v Inventoru? Pořád mi z toho lezou bludy :(

Uživatelský avatar
cackler
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 259
Registrován: 14. listopad 2008, 22:26

Re: ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

inventor ti korigované ozubení správně nevykreslí, dobře ho dělá Autocad Mechanical

hax28
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 177
Registrován: 27. září 2009, 12:22

Re: ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

zkus program truegear pro autocad ten by to zvladnout mel

commander304
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 58
Registrován: 22. leden 2008, 19:22

Re: ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

už jsem to vyřešil, inventor taky umí, ale dá to práci..

kooky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 17
Registrován: 10. listopad 2009, 11:02

Re: ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

Truegear pro AutoCad Mechanical 2011
Přílohy
truegear.zip
(38.1 KiB) Staženo 243 x

soucek
Příspěvky: 1
Registrován: 23. leden 2012, 19:30

Re: ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

commander304 píše:už jsem to vyřešil, inventor taky umí, ale dá to práci..
Jak jsi to pls vyřešil? Jde to nějak stručně popsat?

commander304
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 58
Registrován: 22. leden 2008, 19:22

Re: ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

neříkám, že je to košér způsob a že by to bylo ok to tak dělat v praxi, ale na odevzdání výkresů to stačí.. už je nějakou dobu co jsem to dělal, tak snad na žádný krok nezapomenu. Nejdřív za pomocí tvorby sestav -> návrh -> čelní ozubené kolo vytvoříš soukolí podle zadání. Jak si všimneš, tak tar zubů který to vytvoří není v pořádku a navíc jsou do sebe zakouslé. Teď musíš z obou těch kol vyexportovat tvar zubů. Tím to vzniknou dvě samostatné komponenty, teď už ale se správným tvarem. No a nakonec musíš tyhle dvě kola dát do nové sestavy a správně je zavazbit, aby to nějak vypadalo. Tady se mi nejlíp osvědčilo namalovat si na ty kola valivé průměry a jedno to kolo oproti druhému pootočit přesně tak, aby byl dotyk zubů kola a pastorku právě v místě tohohle poloměru. Chce to trochu hraní si, ale dá se z toho dostat slušenej výsledek. Možná to jde i líp a jednodušejc, takhle jsem to dělal já :)

HK-racer
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 96
Registrován: 13. leden 2008, 08:32

Re: ozubené soukolí v inventoru

Příspěvek

Teď si nejsem na 100% úplně jistej, nicméně před několika lety jsem si s těma ozubenejma kolama v Inventoru hrál. Co se týče těch zubů, tak ke každýmu kolu by měli bejt generovaný snad i roviny záběru, který jsou k povrchu zubu tečný, takže když se najdou ty správný roviny, tak se dá soukolí zavazbit přesně. Tudíž najít, ty roviny, zapnout je a vazbit Pokud s tim má někdo stejný skutečnosti, ať potvrdí (nebo vyvrátí) mojí myšlenku.

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“