MKP - Ansys

Vše co potřebujete a není to v jiném fóru. Tzn. DOTAZY, PROSBY, SHÁNĚNÍ REFERÁTŮ…
Odpovědět
k
Příspěvky: 157
Registrován: 14. leden 2008, 01:50

MKP - Ansys

Příspěvek

Ahoj, pokud jsem se spravne dozvedel, tak na cviceni z MKP se bude ucit program Ansys.
Zkousel ho nekdo nainstalovat podle navodu? http://mechanika2.fs.cvut.cz/software/
Funguje to?

Ja dostavam jen chybovou hlasku....
Přílohy
ansys.jpg
(37.11 KiB) Zatím ještě nestaženo
CAS - Computer Aided Student

Uživatelský avatar
kein_nick
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 384
Registrován: 11. únor 2007, 17:01

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

To samy v blede modrym ....
Kuchat se v tom ale nebudu, je to udelany presne podle navodu, verzi taky spatnou mit nemuzu, tak se to zkusi zitra ...
NAVZDY
R.I.P. Lokomotiv Jaroslavl 7.9.2011 & Alexander Galimov 2.5.1985 - 12.9.2011
OFF, tesne pod vrcholem ..

Vaňous
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 89
Registrován: 24. září 2008, 23:14

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

Nám Růžička minulý týden na cviku říkal něco v tom smyslu, že je tam špatný číslo portu, ale pouze na to upozorňoval, řikal, že správný neví, ať se obrátíme na Španiela. Ale zatím jsem to ani nezkoušel instalovat, tak jsem to zatím neřešil a Španielovi jsem nepsal.

k
Příspěvky: 157
Registrován: 14. leden 2008, 01:50

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

Uz to nekdo rozjel? :D
CAS - Computer Aided Student

Permohik
Příspěvky: 2
Registrován: 07. prosinec 2010, 12:56

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

Píše ti to problém s licenčním kodem nebo práve problém s přípojením na licencní server.

sehom
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 413
Registrován: 06. únor 2008, 23:01

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

Nevím jestli to víte, ale referát i v Abaqusu, Ansys jsem třeba ani neinstaloval
Je to boj:-)...uvidí se kdo vyhraje:-)

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

nějaký pokrok? :)

Případně jak na to, když instaluju Win32 verzi 11.0 a při téměř posledním kroku (18.4) z návodu nelze zadat poslední hodnotu do Specify the licence server

konkrétně

Kód: Vybrat vše

Zvolte Add server specification a ve formuláři vyplňte znovu

    Port Number = 2325

    1 Server Host

    Hostname 1 = supercomp.civ.cvut.cz 
vyhodí to chybovou hlášku:
An entry already exists for licence server: supercomp.civ.cvut.cz
... Server specification not added.
Naposledy upravil(a) Jizah dne 20. leden 2012, 23:40, celkem upraveno 1 x.
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

Problém by měl být v tom, že v bodě č.16 v návodu na instalaci je špatně napsanej ten hostname, správně by tam mělo být: supercomp.civ.cvut.cz

Před časem jsme s tím byli za Španielem a ten poměrně krkolomnou cestou, kterou už si ani nepamatuju :), přenastavil stávající hostname, takže doporučuju to instalovat odznova. Potom už to frčelo, jenom s tím problémem, že jsem to nespustil z domova....to se potom vyřeší nastavením VPN, návod je tady
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

jo díky, vyzkoušim.. a ještě jsem před okamžikem editoval příspěvek výše, to je součást toho vadného bodu č. 16, anebo zase jiná sranda?
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Uživatelský avatar
Jenda10
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 155
Registrován: 27. září 2008, 01:15

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

Upřímně si už nepamatuju, jestli to házelo přímo tuhle hlášku, protože já sám jsem to instaloval už "načisto" potom, co jsem se poučil z chyb kolegů :) Nicméně nevím o tom, že by při tý instalaci byl jinej problém než ten hostname.
Když s někým nelze vyjít, je třeba s ním vyběhnout:-)

Uživatelský avatar
Jizah
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 294
Registrován: 06. říjen 2008, 21:24

Re: MKP - Ansys

Příspěvek

výborně, funguje, díky moc :) Jinak koukám, že bez VPN, potažmo školní sítě, se to "olicencovat" ani spustit prostě nedá.
Jo a ten bod 18, co jsem tu zmiňoval, tak ten je tam uplně k ničemu.. prachsprosté matení nepřítele :D
a still more glorious dawn awaits. Not a sunrise, but a galaxy rise. A morning filled with 400 billion suns. The rising of the milkyway

Odpovědět

Zpět na „HLAVNÍ DISKUZE“